×

Wyszukaj artykuł

Program tvCinemax program TV. Program telewizyjny Cinemax na dziś, jutro i weekend

 • Mnie tu nie ma 15:10

  Steve (Sebastian Stan) spędził dzieciństwo w domu, gdzie nie zaznał rodzicielskiego ciepła i miłości. Konsekwencją tego są problemy z ułożeniem sobie dorosłego życia. Na każdym kroku pojawiają się bowiem rzeczy przypominające Steve'owi koszmar dawnych lat. Sprawia to, że postanawia on przeanalizować całą swoją przeszłość, by zrozumieć, dlaczego popełnia błędy i nic nie idzie po jego myśli. W jednej z ról głównemu bohaterowi partneruje wyróżniony Oscarem J.K. Simmons ("Whiplash", "Księgowy").(n)

 • Cztery wesela i pogrzeb 16:30

  Okraszona typowo angielskim, cierpkim humorem produkcja "Cztery wesela i pogrzeb" to jedna z najbardziej udanych komedii romantycznych w historii kina. Film otrzymał dwie nominacje do Oscara (za scenariusz i zdjęcia) oraz cztery nominacje do Złotego Globu. Został uhonorowany Cezarem dla najlepszego filmu zagranicznego i Złotym Globem dla Hugh Granta, z którego uczynił gwiazdę światowego formatu. Grany przez Granta przystojny bohater komedii "Cztery wesela i pogrzeb", Charles, nie może narzekać na brak powodzenia u kobiet. Mimo to nie zamierza się żenić z żadną ze swoich licznych partnerek. Wydaje się za to, że wziął ślub z grupą swoich wiernych i szalonych przyjaciół, którzy także nadal pozostają samotni. Jest wśród nich jego siostra Scarlett (Charlotte Coleman) i piękna Fiona (Kristin Scott Thomas), a także wesoły Gareth (Simon Callow), przystojny Matthew (John Hannah) i nieco fajtłapowaty Tom (James Fleet). Wszyscy razem często bywają na weselach, ale zawsze w charakterze gości. Pewnego razu, podczas ślubu znajomego, Charles poznaje piękną i tajemniczą Amerykankę Carrie (Andie MacDowell), z którą spędza upojną noc. Nazajutrz rozstają się bez słowa. Po jakimś czasie znów spotykają się na kolejnym weselu. Charles nie potrafi oprzeć się urokowi nowej znajomej, ale traci nadzieję na bliższą z nią znajomość, gdy okazuje się, że fascynująca kobieta właśnie zaręczyła się z bogatym i znacznie od niej starszym Hamishem (Corin Redgrave). Po kilku miesiącach Charles otrzymuje od niej zaproszenie na ślub.(n)

 • Czy leci z nami pilot? 18:30

  "Czy leci z nami pilot?" to pełna absurdalnego humoru znakomita parodia znanych filmów katastroficznych, ale także "Sczęk" czy "Gorączki sobotniej nocy". W roli głównej występuje tu niekwestionowany mistrz tego typu produkcji - Leslie Nielsen. Mieszkający w Los Angeles Ted Striker (Robert Hays) jest byłym pilotem wojskowym. Jednak wojna, w której mężczyzna brał udział i stracił kolegów, odcisnęła na nim piętno. Od tamtej pory Ted panicznie boi się latać i zarabia na życie jako taksówkarz. Pewnego dnia pojawia się na lotnisku, by przekonać swoją byłą narzeczoną, stewardesę Elaine Dickinson (Julie Hagerty), aby do niego wróciła. Ta jednak nie chce z nim rozmawiać. Wobec tego mężczyzna kupuje bilet na samolot, którym Elaine ma lecieć. Rejs, o którym opowiada komedia "Czy leci z nami pilot?", rozpoczyna się zwyczajnie. Wkrótce jednak kilku pasażerów oraz członków załogi, w tym piloci, ulega śmiertelnemu zatruciu. Obecny na pokładzie doktor Rumack (Leslie Nielsen) twierdzi, że sytuacja jest krytyczna i spodziewa się kolejnych ofiar. Tylko Ted może sprowadzić samolot na ziemię i ocalić podróżujących nim ludzi.(n)

 • Ostatni Serb w Chorwacji 20:00

  Chorwacja bankrutuje, a świat pogrąża się w totalnym chaosie. Woda staje się cenniejsza niż najczystsze złoto. By ją zdobyć, ludzie rozpoczynają krwawe wojny, dokonują podbojów i sieją zniszczenie, a nawet rozprzestrzeniają wirusa, którym zarażeni zamieniają się w zombi. Lekkoduch Mico (Krešimir Mikić) z Zagrzebia staje się ofiarą zarazy za sprawą ugryzienia partnerki i trafia do szpitala. Tam nieoczekiwanie spotyka aktorkę, Frankę Anic (Hristina Popovic), za którą przepada, skinheada Maksa (Dado Ćosić) i nieprzystępną bizneswoman Vesnę (Tihana Lazović). Grupa nowo poznanych osób postanawia wyjechać na wieś znajdującą się na granicy z Bośnią. Wierzą, że tam uda im się przetrwać apokalipsę. Nietypowa komedia z elementami kina grozy, którą uhonorowano pięcioma nagrodami na Pula Film Festival.(n)

 • Topielisko. Klątwa La Llorony 21:30

  Los Angeles, lata 70. ubiegłego wieku. Anna (Linda Cardellini) jest wdową po niedawno zabitym policjancie i matką dwojga dzieci. Na życie zarabia jako pracownica opieki społecznej. Pewnego dnia zostaje oddelegowana do zbadania sprawy Patricii Alvarez (Patricia Velasquez), która - podobnie jak ona - zajmuje się wychowaniem swych pociech. Wszystko wskazuje na to, że w jej domu dochodzi do pewnych nadużyć. Kiedy Anna dociera na miejsce, odkrywa, że kobieta jest roztrzęsiona, a jej dzieci niewątpliwie padają ofiarami przemocy i co gorsza, przetrzymywane są w zamkniętym pomieszczeniu. Anna nie ma wątpliwości, kto za to odpowiada... Zmienia jednak zdanie, kiedy jej własne dzieci wpadną w ręce zła, krwiożerczej i mściwej, La Llorony. Jedynym ratunkiem dla kobiety może okazać się duchowny, który odprawia mistyczne rytuały, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo i utrzymać widmo w ryzach. Scenariusz tego mrocznego i pełnego tajemnic filmu został zainspirowany przerażającą latynoską legendą o klątwie La Llorony.(n)

 • Czasem, zawsze, nigdy 23:05

  Alan (Bill Nighy) jest dostojnym krawcem w podeszłym wieku. Spędził wiele lat na poszukiwaniach swojego syna Michaela, który pewnego dnia zniknął bez śladu. Niestety bezskutecznie. Pewnego dnia zostaje wezwany, aby zidentyfikować ciało, które mogło należeć do Michaela. Wraz ze swoim drugim, dorosłym już synem Peterem (Sam Riley) jedzie w wyznaczone miejsce. Okazuje się, że to jednak nie Michael został odnaleziony. To wydarzenie jednak sprawia, że postanawia naprawić relację z pozostałymi członkami rodziny. Wprowadza się do Petera i jego żony Sue (Alice Lowe). Wkrótce też zaczyna odżywać w nim nadzieja na odszukanie starszego syna - ma bowiem podejrzenia, że może nim być pewien internetowy scrabblista. Jedyną wskazówką są jednak układane przezeń słowa.(n)

Lista stacji