×

Wyszukaj artykuł

Program tvCinemax program TV. Program telewizyjny Cinemax na dziś, jutro i weekend

 • W pogoni za Amy 11:15

  "W pogoni za Amy" to kolejny film Kevina Smitha należący do cyklu zwanego "Kronikami New Jersey". Poprzednie obrazy serii to: "Clerks - Sprzedawcy" (1994) i "Szczury z supermarketu" (1995). Ben Affleck gra w "W pogoni za Amy" autora komiksów Holdena McNeila. Mężczyzna wybiera się na zjazd osób zajmujących się tego typu twórczością razem ze swoim przyjacielem Bankym Edwardsem (Jason Lee). Na miejscu spotykają Alyssę Jones (Joey Lauren Adams). Rodzi się między nimi przyjaźń. Akcja filmu "W pogoni za Amy" zdecydowanie się komplikuje, gdy Holden uświadamia sobie, że zakochał się w nowej znajomej. Wtedy jednak ona oznajmia, że jest lesbijką. Zaskoczony mężczyzna nie zamierza mimo to się poddawać i wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Zazdrosny Banky próbuje ich skłócić.(n)

 • Filmy 13:05

  Twórcy programu prezentują historię kinematografii.(n)

 • Szukając siebie 13:50

  W latach 50. William Forrester (Sean Connery) opublikował znakomitą powieść, po czym - będąc u szczytu sławy - usunął się w cień. Zaszył się w mieszkaniu w Bronksie, zerwał kontakty towarzyskie, przestał publikować. Okna jego domu wychodzą na boisko, na którym chłopcy trenują koszykówkę. Zauważają oni, że od pewnego czasu ktoś przygląda się im z ukrycia. Najodważniejszy z nich, czarnoskóry Jamal Wallace (Rob Brown), postanawia wejść do mieszkania tajemniczego obserwatora. Spłoszony ucieka, zostawiając tam plecak, a w nim - swoje próby literackie. Nazajutrz znajduje swoją własność na boisku. Okazuje się, że pisarza zainteresowały jego zapiski. Zachęca go do dalszego tworzenia. Dzięki pomocy Williama Jamal dostaje się do elitarnej szkoły na Manhattanie. Poznaje tam córkę dyrektora, Claire Spence (Anna Paquin), której przypada do gustu. Nauczyciel literatury, Robert Crawford (F. Murray Abraham), wątpi w jego talent, ale nastolatek nie poddaje się. Wkrótce poznaje pierwszą powieść Forrestera. Dopiero wówczas dowiaduje się, kim jest jego opiekun. Wkrótce pisarz zdradza mu także, czemu zdecydował się zrezygnować z życia publicznego... Scenariusz "Szukając siebie" został wybrany spośród tysięcy debiutanckich projektów zgłoszonych do konkursu Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jego autorem jest Mike Rich, który był wówczas znany jako prezenter lokalnej stacji radiowej. Reżyserii podjął się Gus Van Sant, twórca takich filmów, jak "Moje własne Idaho", "Buntownik z wyboru" i "Słoń".(n)

 • Skuci lodem 16:05

  Pochodzące z Grecji małżeństwo, Petros (Andreas Konstantinou) i Anna (Katia Goulioni), przenosi się do przemysłowego miasta na Syberii. Decyzja o przeprowadzce jest związana z nową posadą mężczyzny. Niebawem jego żona zachodzi w ciążę. Przyszły ojciec nie ma jednak pewności, czy to jego dziecko. Jest przekonany, że żona go zdradziła. W konsekwencji traci do niej zaufanie, a ich uczucie słabnie. Opowieść łącząca piękne krajobrazy Syberii z tematyką miłości, braku zaufania i powolnym rozpadem małżeństwa.(n)

 • Bliżej 18:15

  Ukazujący złożoność relacji damsko-męskich kameralny film Mike'a Nicholsa "Bliżej" jest adaptacją sztuki Patricka Marbera. Czworo znanych aktorów: Natalie Portman, Julia Roberts, Jude Law i Clive Owen, kreuje tu postacie, które wpadając w pułapkę własnych uczuć i namiętności, oszukują siebie nawzajem i zmieniają między sobą partnerów. Akcja filmu "Bliżej" toczy się w Londynie. Striptizerka i kelnerka Alice (Natalie Portman), która przyleciała z Ameryki, ulega niegroźnemu wypadkowi na ulicy. Do szpitala odwozi ją Dan (Jude Law), który zarabia na życie, redagując w gazecie nekrologi. Zakochują się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia i zamieszkują razem. Kiedy kilka miesięcy później Dan poznaje utalentowaną fotograficzkę Annę (Julia Roberts), chce nawiązać z nią romans. Ona jednak, choć mężczyzna nie jest jej obojętny, nie chce się z nim spotykać. Wie bowiem o jego związku z Alice. Tymczasem Dan, by się zemścić na Annie, podszywa się pod nią na jednym z erotycznych czatów i nawiązuje pikantną rozmowę z lekarzem Larrym (Clive Owen). Wkrótce rzeczywiście dochodzi do spotkania Anny z prawdziwym Larrym. Choć wypada ono dość niefortunnie, para zakochuje się w sobie i bierze ślub. Po jakimś czasie kobieta ponownie spotyka Dana i dawna fascynacja odżywa. Tymczasem Larry poznaje Alice i ulega jej urokowi.(n)

 • Zabójczy romans 20:00

  Zamężna Holly (Claire Forlani) jest uwikłana w namiętny romans z Everettem (Jake Abel). Oboje usiłują utrzymać tę relację w sekrecie, jednak pewnego dnia ich tajemnica zostaje ujawniona... Ich weekendowa przygoda przeistacza się w koszmar, a para musi wziąć udział w szalonej grze, aby ratować siebie i najbliższych przed śmiercią. Atutem filmu jest wysublimowana intryga i konsekwentnie budowane napięcie.(n)

 • Słońce też jest gwiazdą 21:25

  Natasha (Yara Shahidi) i Daniel (Charles Melton) różnią się praktycznie pod każdym względem. Nie dość, że pochodzą z całkiem różnych środowisk, to jeszcze prezentują zupełnie inne podejście do otaczającego ich świata. Obdarzona analitycznym umysłem Natasha wierzy tylko w to, co da się udowodnić naukowo, natomiast Daniel ma duszę romantyka. Ci dwoje za sprawą przypadku spotykają się w Nowym Jorku i - mimo różnic - od razu się w sobie zakochują. Niestety Natasha nazajutrz musi opuścić USA... Urocza adaptacja bestsellerowej powieści autorstwa Nicoli Yoon.(n)

 • Zabójczy Bóg 23:05

  Carlos (Eduardo Antuna) postanawia wraz z żoną Aną (Itziar Castro) zorganizować imprezę sylwestrową i zaprosić na nią swojego ojca (Francesc Orella) i brata Eduardo (Boris Ruiz). Podczas nocnej biesiady w wynajętym domu u jego progu pojawia się pozbawiony dachu nad głową, tajemniczy karzeł (Emilio Gavira). Nieproszony gość informuje zebranych, że jest Bogiem i że następnego dnia planuje przeprowadzić apokalipsę, z której ocaleje tylko dwoje ludzi. To właśnie rodzina Carlosa ma zdecydować, kto przetrwa. Film w niekonwencjonalny sposób mówi o miłości, lojalności i etyce, został doceniony na festiwalu filmowym Buenos Aires Rojo Sangre, na którym uhonorowano go dwiema nagrodami.(n)

Lista stacji