×

Wyszukaj artykuł

Program tvCinemax 2 program TV. Program telewizyjny Cinemax 2 na dziś, jutro i weekend

 • Nasi chłopcy 1:35

  Hamas porwało trzech młodych izraelskich chłopców. Cały naród jednoczy się w modlitwie, z intencją o ich bezpieczny powrót do domu. Trwają poszukiwania, ale szanse na odnalezienie ich żywych są nikłe. Tymczasem Mohammed jest w ogromnym niebezpieczeństwie, będąc w zachodniej Jerozolimie.(n)

 • Nasi chłopcy 2:30

  Mohammed zostaje porwany. Iyad postanawia dołączyć do okrutnej reakcji Arabów. Tymczasem po drugiej stronie Jerozolimy policja ma do czynienia z dość trudną sprawą, w której musi interweniować służba specjalna Szabak.(n)

 • Potwory 3:30

  Dana (Judith State) i Arthur (Cristian Popa) są pozornie udanym małżeństwem od blisko dekady. Jako para budzą ogromną sympatię społeczeństwa, rodziny i znajomych, niemniej prywatnie zmagają się z wątpliwościami, czy ich związek ma jakąkolwiek przyszłość, i problemem rozbieżnych potrzeb. Pewnego dnia uzmysławiają sobie, że na przekór zdrowemu rozsądkowi rozstanie jest jedyną szansą na okazanie sobie nawzajem dowodu miłości... Kino obyczajowe, ukazujące moment podejmowania decyzji o dalszych losach pewnego małżeństwa. Produkcja zdobyła uznanie na wielu imprezach filmowych.(n)

 • 1 listopada 5:25

 • Zbrodnia ojca Amaro 6:00

  Amaro (Gael García Bernal) jest młodym księdzem, cenionym przez przełożonych. Zostaje wysłany do niewielkiej meksykańskiej parafii Los Reyes, gdzie ma pracować z miejscowym proboszczem, ojcem Benito Díazem (Sancho Gracia). Wkrótce Amaro odkrywa, że proboszcz pomaga szefowi gangu narkotykowego w praniu brudnych pieniędzy, otrzymując w zamian pokaźne sumy. Amaro jest zszokowany jego postawą. Jednak wkrótce i on łamie prawo kościelne, wdając się w namiętny romans z urodziwą nastolatką, Amelią (Ana Claudia Talancón). Uwspółcześniona adaptacja XIX-wiecznej powieści, której autorem jest portugalski pisarz José Maria Eça de Queirós. Kontrowersyjny obraz Carlosa Carrery wywołał protesty środowisk katolickich w Meksyku. Otrzymał wiele cennych wyróżnień, m.in. nominację do Oscara i Złotego Globu.(n)

 • Irina 7:55

  Irina (Martina Apostolova) jest zatrudniona w niepełnym wymiarze godzin jako kelnerka lokalu w niewielkim bułgarskim mieście. Traci jednak pracę, a tego samego dnia jej mąż ulega poważnemu wypadkowi i zostaje inwalidą. Rodzinie Iriny grozi skrajna bieda. Aby utrzymać małżonka i dziecko, kobieta decyduje się na pozornie łatwe rozwiązanie - zostaje surogatką. Z czasem uświadamia sobie, że wybór, którego dokonała, wiązać się będzie z ogromnym poświęceniem. Jednocześnie zaczyna sobie uświadamiać, czym jest naprawdę miłość. Poruszający dramat uhonorowany m.in. Europejską Nagrodą Filmową.(n)

 • Przebudzenie 9:30

  Kobieta (Claudia Martini), która porzuciła mężczyznę, i mężczyzna (Ludwig Wüst), który porzucił kobietę, nieoczekiwanie spotykają się pewnego dnia. Oboje są udręczeni życiem, zmęczeni i niemłodzi. Wkrótce okazuje się, że niezwykle dobrze się dogadują. Znajdują w sobie nawzajem wsparcie i zrozumienie. W rolę jednego z głównych bohaterów wciela się sam reżyser filmu.(n)

 • Goldie 11:10

  Nastoletnia Goldie (Slick Woods) chciałaby być gwiazdą. W oczach swoich ukochanych młodszych sióstr, Sherrie (AlannaRenee Tyler-Tompkins) i Supreme (Jazmyn C Dorsey), już nią nawet jest. Dziewczyna liczy na to, że do grona jej wielbicieli wkrótce dołączy cała reszta świata. Tymczasem jednak jej życie nie jest kolorowe. Na jej głowie jest dopilnowanie, aby opieka społeczna nie rozdzieliła jej z bliskimi... Film o młodzieżowych ambicjach i marzeniach był prezentowany na MFF w Berlinie.(n)

 • Sun 12:40

  Sun (Tewfik Jallab) ma trzydzieści lat i mieszka w Paryżu, utrzymując się z pensji doręczyciela. Pewnego dnia okazuje się, że jego pracodawca zamyka firmę. Zaniepokojony wizją bezrobocia Sun decyduje się na założenie własnego biznesu. Sprawy wymykają się spod kontroli, kiedy odwiedza go kuzyn, który snuje ambitne plany o zagraniu na sitarze w słynnej Olimpii. Sun jest pełen dobrych chęci, chce mu pomóc, ale nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego. Bezpretensjonalna i zabawna francuska komedia o pogoni za marzeniami.(n)

 • Na pożegnanie 14:20

  Umiera młoda kobieta, Colleen (Anna Paquin). Owdowiały Karl (Rhys Ifans) cierpi z powodu żałoby. Kiedy spotyka się ze starszym rodzeństwem zmarłej, Al (Melissa Leo), Mare (Cynthia Nixon) i Dannym (Denis O'Hare), oraz jej ojcem, Tommym (Edward Asner), zebrani mają okazję porozmawiać o skutkach śmierci Colleen. Pozwalają, by pogrążyły ich wzruszające, niekiedy bolesne wspomnienia. Atutem filmu jest niewątpliwie doskonała obsada. W jedną z głównych ról wciela się pięciokrotny laureat Złotego Globu, Edward Asner. Partnerują mu zdobywczynie Oscara, Melissa Leo ("21 gramów") i Anna Paquin ("Fortepian"), prywatnie żona reżysera, Stephena Moyera.(n)

 • Jeszcze dzień życia 15:55

  "Jeszcze dzień życia" opowiada o trzymiesięcznej podróży wybitnego polskiego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną Angoli. Nakręcony techniką motion capture obraz zdobył m.in. Europejską Nagrodę Filmową i Goyę - obie w kategorii najlepszy film animowany. W polskiej wersji językowej główny bohater mówi głosem Marcina Dorocińskiego. Występują również Olga Bołądź, Arkadiusz Jakubik i Tomasz Borkowski. Akcja filmu Damiana Nenowa i Raula de la Fuente "Jeszcze dzień życia" rozpoczyna się w 1975 roku w stolicy Angoli. Po rewolucji goździków w Portugalii dochodzi do dekolonizacji posiadłości tego kraju w Afryce i Azji. Portugalczycy w pośpiechu opuszczają luksusowe dzielnice Luandy. W mieście zamykane są sklepy, znikają służby porządkowe, na ulicach zalegają góry śmieci. Kapuściński codziennie nadaje depesze do Polskiej Agencji Prasowej. W końcu wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż w głąb kraju. Wkrótce staje przed dylematem: czy reporter może zataić sensacyjne odkrycie w imię wyższego dobra?(n)

 • Irina 17:20

  Irina (Martina Apostolova) jest zatrudniona w niepełnym wymiarze godzin jako kelnerka lokalu w niewielkim bułgarskim mieście. Traci jednak pracę, a tego samego dnia jej mąż ulega poważnemu wypadkowi i zostaje inwalidą. Rodzinie Iriny grozi skrajna bieda. Aby utrzymać małżonka i dziecko, kobieta decyduje się na pozornie łatwe rozwiązanie - zostaje surogatką. Z czasem uświadamia sobie, że wybór, którego dokonała, wiązać się będzie z ogromnym poświęceniem. Jednocześnie zaczyna sobie uświadamiać, czym jest naprawdę miłość. Poruszający dramat uhonorowany m.in. Europejską Nagrodą Filmową.(n)

 • Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę 18:55

  "Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę" to wyróżniona czterema nominacjami do Oscara głośna komedia w reżyserii Stanleya Kubricka. Scenariusz produkcji oparto na znanej powieści Petera George'a. Stanowi ona dotkliwą satyrę na konflikty w czasie zimnej wojny, a w szczególności irracjonalność wojskowej doktryny wzajemnej anihilacji, na której opierał się ówczesny nuklearny wyścig zbrojeń. Aktor Peter Sellers wciela się w obrazie aż w trzy postacie, w tym w tytułowego szalonego naukowca doktora Strangelove'a. Akcja filmu "Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę" rozpoczyna się w momencie, gdy generał Jack D. Ripper, fanatyczny prawicowiec, wysyła eskadrę amerykańskich samolotów z bombami atomowymi na pokładzie, których zadaniem jest zniszczenie ZSRR. Sztab kryzysowy w Pentagonie usiłuje zapobiec wojnie atomowej. Wkrótce sytuacja wydaje się opanowana, a kryzys zażegnany. Jednak okazuje się, że były nazista, inżynier Strangelove, zainstalował bez wiedzy rządu urządzenie do atomowego niszczenia świata i właśnie uruchamia niszczycielską maszynerię. "Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę" do dzisiaj uważany jest za fenomen kulturowy, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, i regularnie umieszczany na listach najlepszych filmów wszech czasów. Krytycy oceniają film Kubricka jako jedną z celniejszych satyr politycznych XX wieku. Obraz doczekał się również wielu odniesień kulturowych. W 51. odcinku animowanego serialu "Inspektor Gadżet" sparodiowana została jedna ze scen "Dr Strangelove'a, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę", w której tytułowy bohater siada na bombie i zostaje z nią spuszczony. Do dzieła Kubricka nawiązuje również utwór "Slim Pickens Does The Right Thing And Rides The Bomb To Hell" amerykańskiej grupy The Offspring.(n)

 • Suma wszystkich strachów 20:30

  Trzymający w napięciu thriller "Suma wszystkich strachów" stanowi adaptację prozy mistrza sensacji Toma Clancy'ego. Film ma dobrą obsadę, a w rolę agenta Jacka Ryana, znanego także z innych powieści tego autora, wciela się Ben Affleck. Zadanie Ryana polega tym razem na tym, by zapobiec wojnie między mocarstwami, która doprowadziłaby z pewnością do zagłady świata. Brytyjski arystokrata Richard Dressler (Alan Bates) jest niebezpiecznym szaleńcem. Mężczyzna stoi na czele neonazistowskiej organizacji, który zamierza doprowadzić do wybuchu trzeciej wojny światowej poprzez sprowokowanie konfliktu pomiędzy USA a Rosją. W tym czasie w Moskwie następuje nieoczekiwana zmiana na szczycie władzy - prezydentem kraju zostaje nieznany szerzej Nemerov (Ciarán Hinds). Jedyną osobą, która od początku śledzi jego polityczną karierę, jest historyk i analityk pracujący dla CIA - Jack Ryan (Ben Affleck). Wkrótce Ryan razem z dyrektorem CIA Williamem Cabotem (Morgan Freeman) i grupą ekspertów jedzie do Moskwy. Niestety, rozmowy z rosyjskim prezydentem nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Amerykańscy politycy, w tym i sam prezydent (James Cromwell), są przekonani, że Rosja będzie dążyć do otwartego konfliktu z Ameryką. Ryan stara się uspokoić wojenne nastroje i zabiega o to, aby nie ustał dialog między dwoma światowymi mocarstwami. Sytuacja w filmie "Suma wszystkich strachów" staje się dramatyczna, gdy w Czeczenii i Baltimore dochodzi do wybuchu bomb nuklearnych. Okazuje się, że za zamachy jest odpowiedzialna neonazistowska organizacja Dresslera.(n)

 • Nasi chłopcy 22:35

  Hamas porwało trzech młodych izraelskich chłopców. Cały naród jednoczy się w modlitwie, z intencją o ich bezpieczny powrót do domu. Trwają poszukiwania, ale szanse na odnalezienie ich żywych są nikłe. Tymczasem Mohammed jest w ogromnym niebezpieczeństwie, będąc w zachodniej Jerozolimie.(n)

 • Nasi chłopcy 23:30

  Mohammed zostaje porwany. Iyad postanawia dołączyć do okrutnej reakcji Arabów. Tymczasem po drugiej stronie Jerozolimy policja ma do czynienia z dość trudną sprawą, w której musi interweniować służba specjalna Szabak.(n)

Lista stacji