×

Wyszukaj artykuł

Program tvCinemax 2 program TV. Program telewizyjny Cinemax 2 na dziś, jutro i weekend

 • Nie wysiadaj 12:45

  Karl Brendt (Wotan Wilke Möhring) jest odnoszącym sukcesy berlińskim przedsiębiorcą budowlanym, a do tego kochającym mężem i troskliwym ojcem. Pewnego dnia mężczyzna zabiera swoje dzieci, Josefine (Emily Kusche) i Mariusa (Carlo Thoma), do szkoły. Nieoczekiwanie kontaktuje się z nim nieznajomy, który twierdzi, że pod fotelami w jego aucie została umieszczona bomba. Szaleniec żąda okupu i grozi, że ładunek wybuchnie, jeśli kierowca lub pasażerowie zwolnią siedzenia... Tymczasem żona Karla, Simone (Christiane Paul), zaczyna się obawiać, że planuje on uprowadzić ich dzieci. Kontaktuje się z policją. Rozpoczyna się szaleńczy pościg. W roli Karla występuje uhonorowany Nagrodą Indywidualną na MFF w Salonikach Wotan Wilke Möhring.(n)

 • Forrest Gump 14:35

  Nagrodzony sześcioma Oscarami "Forrest Gump" to jeden z najważniejszych filmów lat 90. Obraz ten, który stanowi ujmującą ciepłem i humorem ilustrację życia w Ameryce lat 50., 60. i 70. XX wieku, odniósł oszałamiający sukces kasowy. Za jego reżyserię odpowiada Robert Zemeckis, twórca także takich hitów jak "Powrót do przyszłości" czy "Ze śmiercią jej do twarzy". Za główną rolę statuetkę Oscara odebrał rewelacyjny Tom Hanks. Akcja filmu "Forrest Gump" rozpoczyna się w USA pod koniec lat 40., kiedy to w prowincjonalnym mieście w Alabamie przychodzi na świat tytułowy bohater. Jego stalowe szyny ortopedyczne i iloraz inteligencji znacznie poniżej przeciętnej sprawiają, że jest obiektem kpin i prześladowań rówieśników. Kochająca matka (Sally Field) wpaja jednak Forrestowi od dziecka, że dorównuje innym i może osiągnąć to co oni. Pewnego dnia mały Gump poznaje w szkolnym autobusie uroczą Jenny, która jako jedyna pozwala mu obok siebie usiąść. Między dziećmi szybko rodzi się porozumienie. Podczas gdy Forrest zmaga się z piętnem inności, Jenny usiłuje przetrwać domowe piekło, które stworzył jej zwyrodniały ojciec. Ścieżki małych przyjaciół na jakiś czas rozchodzą się, gdy dziewczynka zostaje zabrana przez opiekę społeczną. Przez kolejne lata, dzięki szczęściu i trzymaniu się prostych zasad zaszczepionych przez matkę, dorosły już Forrest (Tom Hanks) bierze udział w przełomowych wydarzeniach swojej epoki. Kończy prestiżowe studia, zostaje gwiazdą futbolu, mistrzem ping-ponga, bohaterem wojny wietnamskiej i "królem krewetek". Podróżuje po świecie, zdobywa fortunę. Najważniejsza dla niego pozostaje jednak Jenny (Robin Wright), z którą los krzyżuje jego ścieżki w różnych okolicznościach.(n)

 • Ruben Brandt, kolekcjoner 16:55

  Ruben Brandt jest poważanym psychoterapeutą, którego od jakiegoś czasu nawiedzają niepokojące wizje. Otóż w snach i w końcu także na jawie odwiedzają go osoby, których wizerunek został uwieczniony na dziełach sztuki - takie, jak choćby infantka Małgorzata z obrazu Velázqueza. Owe spotkania są niepokojące, bo nieproszeni goście nie mają wobec niego przyjaznych zamiarów. Zmęczony i przerażony Ruben popada w coraz większy obłęd, jednak z odsieczą przychodzi grupa jego pacjentów. Wspólnie dochodzą do wniosku, że aby przezwyciężyć spowodowane przekazami podprogowymi wizje, muszą skraść trzynaście obrazów z prywatnych kolekcji i renomowanych muzeów. Terapeuta i jego pacjenci, na czele z kleptomanką Mimi, wchodzą w posiadanie kolejnych arcydzieł, a wkrótce Ruben staje się najbardziej poszukiwanym złodziejem na świecie. Nagroda za jego schwytanie wynosi aż sto milionów dolarów. W sprawę angażuje się prywatny detektyw Mike Kowalski. Film został wyróżniony dwiema nominacjami do nagrody Annie.(n)

 • Zbrodnia ojca Amaro 18:30

  Amaro (Gael García Bernal) jest młodym księdzem, cenionym przez przełożonych. Zostaje wysłany do niewielkiej meksykańskiej parafii Los Reyes, gdzie ma pracować z miejscowym proboszczem, ojcem Benito Díazem (Sancho Gracia). Wkrótce Amaro odkrywa, że proboszcz pomaga szefowi gangu narkotykowego w praniu brudnych pieniędzy, otrzymując w zamian pokaźne sumy. Amaro jest zszokowany jego postawą. Jednak wkrótce i on łamie prawo kościelne, wdając się w namiętny romans z urodziwą nastolatką, Amelią (Ana Claudia Talancón). Uwspółcześniona adaptacja XIX-wiecznej powieści, której autorem jest portugalski pisarz José Maria Eça de Queirós. Kontrowersyjny obraz Carlosa Carrery wywołał protesty środowisk katolickich w Meksyku. Otrzymał wiele cennych wyróżnień, m.in. nominację do Oscara i Złotego Globu.(n)

 • Menocchio 20:30

  Włochy, koniec XVI wieku. Ludzie Kościoła rzymskokatolickiego zaczynają zdawać sobie sprawę z zagrożeń związanych z rozkwitem protestantyzmu. W obliczu tej sytuacji powołują do życia instytucję Świętej Inkwizycji. Menokio (Marcello Martini), sędziwy i niezłomny młynarz, sprzeciwia się nowemu porządkowi i w konsekwencji zostaje oskarżony o herezję. Rodzina i przyjaciele próbują go namówić, by się ratował i uciekał, lecz on ignoruje ich prośby. Postawiony przed sądem, nie ukrywa swoich przekonań. Wierzy, że nikt mu nie zagrozi, a jego czyny wpłyną na postawę wierzących... Film zdobył Grand Prix na festiwalu w Annecy.(n)

 • Piosenka bez tytułu 22:15

  Peru, koniec lat 80. XX wieku. Kryzys polityczny osiąga szczytowy moment. Pochodzącej z Andów młodej Georginie (Pamela Mendoza) ktoś porywa nowo narodzone dziecko w fałszywej klinice. Zdesperowana matka robi wszystko, co w jej mocy, by odzyskać córeczkę. Dociera do redakcji poczytnego magazynu, gdzie poznaje samotnego reportera Pedro Camposa (Tommy Párraga), który zgadza się jej pomóc w poszukiwaniach... Poruszająca historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które w Peru stały się udziałem wielu kobiet. Tę czarno-białą produkcję pokazywano na różnych festiwalach, m.in. w Cannes. Reżyserka filmu Melina León debiutuje w długim formacie.(n)

Lista stacji