Program tvCinemax 2 program TV. Program telewizyjny Cinemax 2 na dziś, jutro i weekend

 • Król Petar I 0:55

  Wygnany jeszcze jako chłopiec z Serbii przez przedstawicieli konkurującej dynastii Piotr Karadziordziewić (Lazar Ristovski) wraca do ojczyzny, gdzie miał być królem. Doskonale pamięta o krzywdach, których zaznał w przeszłości. Teraz pragnie zawalczyć o swój kraj i prawa do niego. Wbrew nieprzyjaciołom ustanawia demokrację parlamentarną i Serbia powoli zaczyna się odradzać. Niestety na skutek zamachu w Sarajewie dochodzi do wybuchu I wojny światowej. Serbia, jak każdy inny kraj rozdarty wojną, nie może się rozwijać w takich warunkach. Rząd serbski wysyła armię do starcia z przeciwnikiem, ale po bitwie w Cer i nad Kolubarą ogłasza odwrót. Zmęczonych, stłamszonych i wygłodniałych żołnierzy czeka podróż do domu. Film uhonorowany Nagrodą Publiczności na SOFEST Film Festival.(n)

 • Oko na delikwenta 3:10

  Po znalezieniu przed swoim domem martwego mężczyzny Louis (Grégoire Ludig) trafia na komisariat. Tam przesłuchuje go podejrzliwy kapitan Buron (Benoît Poelvoorde). Rozmowa jednak znacznie się przedłuża i zaczyna przeradzać się w farsę. Louisowi zaczyna dokuczać zmęczenie i głód. W dodatku wszystko wskazuje na to, że funkcjonariusz, z którym ma do czynienia, cierpi na paranoje... Komedia pomyłek z udaną grą aktorską i niekonwencjonalnym humorem.(n)

 • Dysonans 4:25

  Doktor Lapage (Pascal Greggory) zna na wylot swoją żonę, Françoise (Moanna Ferré). Kobieta jest krucha, więc ukochany uważa, że to jego obowiązek chronić ją - także przed nią samą. Françoise doskonale zdaje sobie sprawę, że jest piękna i budzi pożądanie. A jej mężem targa zazdrość. Interesujący thriller psychologiczny, prezentujący odmienny punkt widzenia dwojga ludzi, którzy są w związku. Na szczególną uwagę zasługuje tu gra aktorska.(n)

 • O mały głos 6:00

  Nominowana do Oscara Brenda Blethyn i nagrodzony Złotym Globem Michael Caine w filmie "O mały głos". Obraz przedstawia historię obdarzonej wielkim talentem wokalnym, ale chorobliwie nieśmiałej dziewczyny. MG to skrót od "mały głos". Tak przez znajomych bywa nazywana wyjątkowo nieśmiała dziewczyna (Jane Horrocks), którą wychowuje despotyczna, nadużywająca alkoholu matka, Mari Hoff (Brenda Blethyn). MG spędza całe dnie na słuchaniu starych płyt z kolekcji nieżyjącego ojca. Jest niezwykle muzykalna i doskonale wykonuje przeboje legendarnych gwiazd - Marilyn Monroe, Marleny Dietrich czy Judy Garland. Pewnego dnia przypadkowo śpiew głównej bohaterki komediodramatu "O mały głos" słyszy kochanek matki, Ray Say (Michael Caine), który jest podrzędnym agentem muzycznym. Mężczyzna postanawia wykorzystać jej talent, by podreperować swoją kondycję finansową. Namawia MG na publiczny występ. Obraz "O mały głos" powstał na podstawie sztuki Jima Cartwrighta.(n)

 • Niebieski pył 7:40

  Ceniona w swoim środowisku astrofizyczka Jennifer Rockwell (Mamie Gummer) specjalizuje się w czarnych dziurach. Kiedy zostaje zastrzelona w obserwatorium w Nowym Orleanie, policja wszczyna śledztwo. Bada kolejne tropy, ale wszystkie zdają się prowadzić donikąd. Doświadczona policjantka Mike Hoolihan (Patricia Clarkson), znana z niekonwencjonalnych metod działania, gubi się w gąszczu śladów i półprawd, a im dłużej analizuje sprawę morderstwa, tym więcej pytań ma do zadania... Kameralny, dobrze obsadzony kryminał w reżyserii nominowanej do BAFTY Carol Morley. W roli głównej nominowana do Oscara Patricia Clarkson, która doskonale sprawdziła się w roli wyrachowanej Adory w serialu "Ostre przedmioty".(n)

 • Mission: Impossible - Ghost Protocol 9:30

  W filmie "Mission: Impossible 4 - Protokół duchów" po raz kolejny w roli szpiega, dla którego nie ma zadań nie do wykonania, powraca Tom Cruise. Ta produkcja to efektowne kino z zapierającymi dech w piersiach scenami kaskaderskimi. Za kamerą tym razem stanął Brad Bird - laureat Oscarów za animacje "Iniemamocni" oraz "Ratatuj". Akcja "Mission: Impossible 4 - Protokół duchów" rozpoczyna się, gdy najlepszy agent Impossible Mission Force, Ethan Hunt (Tom Cruise), od pewnego czasu przebywa w rosyjskim więzieniu. Pewnego dnia zostaje jednak stamtąd uwolniony przez funkcjonariuszy Jane Carter (Paula Patton) i Benjiego Dunna (Simon Pegg). Szybko wychodzi na jaw, że ich działania nie są jednak bezinteresowne. Okazuje się, że jeden z byłych konsultantów władz rosyjskich, ukrywający się pod pseudonimem Cobalt, chce zdetonować ładunki jądrowe i rozpocząć wojnę nuklearną. Agenci wiedzą, jakie to stanowi zagrożenie. Aby mu zapobiec, Ethan i jego ekipa mają dostać się do tajnych archiwów Kremla i zdobyć informacje o przestępcy. Niestety, ich misja kończy się niepowodzeniem, a IMF zostaje oskarżone o zorganizowanie zamachu na Rosję. Prezydent Stanów Zjednoczonych rozpoczyna proces rozwiązywania agencji, tak zwany protokół duchów. Pozbawiony wsparcia technicznego centrali i pomocy władz Hunt musi odnaleźć i powstrzymać Cobalta, a tym samym oczyścić dobre imię agencji i zapobiec wojnie atomowej. Może przy tym liczyć tylko na pomoc Jane, Benjiego i ukrywającego coś analityka Brandta (Jeremy Renner). Zadanie dodatkowo utrudnia mu tropiący go bezwzględny funkcjonariusz rosyjskiej milicji, Sidorow (Władimir Maszkow).(n)

 • Faworyta 11:45

  Obsypana nagrodami "Faworyta" to barwna opowieść o sieci dworskich intryg, rozgrywająca się w XVIII-wiecznej Anglii. W tym niepozbawionym humoru kostiumowym widowisku pierwsze skrzypce wiodą panie. W rolach głównych zobaczymy wspaniałą Olivię Colman, która zdobyła za swoją kreację Oscara i Złoty Glob, oraz Rachel Weisz i Emmę Stonę. One za występ w "Faworycie" były nominowane do obu tych prestiżowych nagród. Film wyreżyserował Grek Yorgos Lanthimos ("Kieł", "Lobster"). Anglia, na której tronie zasiada schorowana królowa Anna Stuart, toczy wojnę z Francją o sukcesję hiszpańską. Prawdziwa władza spoczywa w rękach wieloletniej przyjaciółki monarchini, lady Sarah Churchill. Kobieta jest coraz bardziej pochłonięta polityką, więc opiekę nad królową powierza swojej młodej kuzynce, nowo przybyłej na dwór Abigail Masham. Ambitna dziewczyna dostrzega w tym swoją szansę na awans. Stopniowo przejmuje rolę królewskiej faworyty, coraz śmielej rywalizując z Sarah...(n)

 • Uwaga: Dzieci 13:45

  "Uwaga: Dzieci" to jedna z najnowszych produkcji norweskiego pisarza i reżysera Daga Johana Haugeruda, który nie boi się poruszać w swoich dziełach trudnych tematów i lubi wyzwania. Tym razem przedstawił następstwa tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w szkole średniej na przedmieściach Oslo. W obsadzie znaleźli się m.in. Henriette Steenstrup, Jan Gunnar Roise, Thorbjorn Harr, Brynjar Bandlien oraz Andrea Brain Hovig. Obraz "Uwaga: Dzieci" otrzymał kilka Nagród Amanda przyznawanych na Norweskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Haugesund. Premiera odbyła się w Wenecji, gdzie "Uwaga: Dzieci" nominowano do nagrody Queer Lion przyznawanej od 2007 roku najlepszym filmom z tematami LGBT i kulturą queer. Akcja filmu "Uwaga: Dzieci" koncentruje się wokół 13-letniej Lykke, córki członka Partii Pracy, która podczas szkolnej przerwy poważnie rani swojego kolegę, Jamiego. Syn prominentnego prawicowego polityka w wyniku odniesionych obrażeń umiera w szpitalu. Dyrektorka szkoły, prywatnie kochanka ojca chłopca, zostaje postawiona w ekstremalnie trudnej sytuacji. Musi zmierzyć się nie tylko z targającymi nią emocjami, ale też wzburzonymi rodzicami swoich uczniów.(n)

 • Niebieski pył 16:25

  Ceniona w swoim środowisku astrofizyczka Jennifer Rockwell (Mamie Gummer) specjalizuje się w czarnych dziurach. Kiedy zostaje zastrzelona w obserwatorium w Nowym Orleanie, policja wszczyna śledztwo. Bada kolejne tropy, ale wszystkie zdają się prowadzić donikąd. Doświadczona policjantka Mike Hoolihan (Patricia Clarkson), znana z niekonwencjonalnych metod działania, gubi się w gąszczu śladów i półprawd, a im dłużej analizuje sprawę morderstwa, tym więcej pytań ma do zadania... Kameralny, dobrze obsadzony kryminał w reżyserii nominowanej do BAFTY Carol Morley. W roli głównej nominowana do Oscara Patricia Clarkson, która doskonale sprawdziła się w roli wyrachowanej Adory w serialu "Ostre przedmioty".(n)

 • Quiz Show 18:15

  Amerykańska produkcja "Quiz Show" nawiązuje do wielkiego skandalu, który skompromitował telewizję w USA w latach 50. XX w. Producentem i reżyserem obrazu jest Robert Redford, a oparty na książce Richarda N. Goodwina scenariusz napisał Paul Attanasio. W czołowych rolach możemy oglądać Johna Turturro ("Bracie, gdzie jesteś?", "Casanova po przejściach") oraz Ralpha Fiennesa ("Angielski pacjent", "Lista Schindlera", seria "Harry Potter"). Partnerują im Rob Morrow, Paul Scofield, David Paymer, Hank Azaria i Christopher McDonald. Obraz otrzymał pozytywne recenzje krytyków. Zdobył również po cztery nominacje do Oscara i Złotych Globów. Akcja filmu "Quiz Show" rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w 1957 roku. Główny bohater, Herbie Stempel, jest gwiazdą bijącego rekordy popularności teleturnieju "21". Nikt jednak nie wie, że uczestnik zna odpowiedzi na pytania jeszcze przed ich zadaniem. Kiedy oglądalność show zaczyna spadać, producenci szukają nowej twarzy. Wybór pada na wykładowcę literatury amerykańskiej z Uniwersytetu Columbia, Charlesa van Dorena, który szybko staje się idolem widzów. Tymczasem oszukany Stempel wytacza telewizji NBC proces.(n)

 • Parkland 20:30

  W dniu 22 listopada 1963 roku w teksańskim Dallas dochodzi do zamachu na życie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Poważnie raniony przez zamachowca John F. Kennedy (Brett Stimely) zostaje przewieziony do miejscowej kliniki Parkland Hospital. Wydarzenia feralnego dnia są przedstawione z perspektywy postronnych osób, takich jak pielęgniarka Doris Nelson (Marcia Gay Harden), chirurg Paul Mikkelson (Matt Barr) i reszta personelu szpitala, do którego trafił ranny prezydent. Wśród świadków historycznego zamachu są także Abraham Zapruder (Paul Giamatti), który sfilmował całe zajście amatorską kamerą, a także agenci FBI i ochroniarze prezydenta oraz brat zamachowca, Lee Harveya Oswalda, Robert (James Badge Dale). W następstwie wydarzeń z Dallas wiceprezydent Lyndon B. Johnson (Sean McGraw) staje się jedną z najważniejszych osób w państwie. Za reżyserię filmu Peter Landesman był nominowany m.in. do Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. Współproducentem obrazu jest aktor Tom Hanks, laureat dwóch Oscarów za role w produkcjach "Filadelfia" i "Forrest Gump".(n)

 • Wszyscy bogowie w niebie 22:05

  Simon (Jean-Luc Couchard) ma trzydzieści lat, mieszka na zapomnianej przez świat francuskiej prowincji. Jest zatrudniony w fabryce, a kiedy nie pracuje, sprawuje opiekę nad niepełnosprawną siostrą Estelle (Melanie Gaydos). Doznała ona poważnego urazu w dzieciństwie podczas niewinnej zabawy, a Simona prześladują wyrzuty sumienia. Nadziei na poprawę losu szuka w pozaziemskich mocach. Niebanalny, klimatyczny horror z elementami science fiction w reżyserii Quarxxa.(n)

 • Popiół 23:45

  Dwóch mężczyzn, student medycyny i hutnik, nawiązują bliższą znajomość dzięki egzemplarzowi "Zmartwychwstania" Lwa Tołstoja. Zaczynają prowadzić między sobą pełną emocji korespondencję, zaś wkrótce popełniają dwa morderstwa, po czym zrywają ze sobą kontakt. Zagadkę zbrodni próbuje rozwikłać pewien policjant Ma Xudong (Yang Yiwei);. Mimo dwóch dekad, które minęły od momentu popełnienia przestępstwa, nie poddaje się i szuka winnych.(n)

Lista stacji

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO