×

Wyszukaj artykuł

Program tvCinemax 2 program TV. Program telewizyjny Cinemax 2 na dziś, jutro i weekend

 • Po prostu ja i ty 12:50

 • Jackie Brown 13:15

  "Jackie Brown" jest jednym z mniej znanych filmów zdobywcy dwóch Oscarów Quentina Tarantino. Film, który artysta zrealizował na podstawie własnego scenariusza, nawiązuje do powieści Elmore'a Leonarda zatytułowanej "Rumowy poncz". Swoje aktorskie możliwości w pełni pokazała tu grająca rolę tytułową Pam Grier, choć do Oscara nominowano wcielającego się w postać drugoplanową Roberta Forstera. Tytułowa bohaterka kryminału "Jackie Brown" jest stewardesą, która dorabia do niewielkiej pensji, przemycając z Meksyku do Kalifornii pieniądze dla bezwzględnego handlarza bronią Ordella Robbiego (Samuel L. Jackson). Pewnego razu zostaje zatrzymana przez dwóch agentów federalnych: Raya Nicolette (Michael Keaton) i Marka Dargusa (Michael Bowen). Znajdują oni przy niej 50 tysięcy dolarów oraz porcję kokainy. Kobiecie grozi więzienie oraz utrata zdeponowanych w Meksyku pieniędzy Ordella w kwocie pół miliona dolarów. Policja naciska, aby Jackie pomogła im w schwytaniu przestępcy. Świadoma, co ryzykuje, kobieta podejmuje niebezpieczną grę. Liczy, że zdoła zatrzymać całą gotówkę, wyprowadzając w pole zarówno agentów, jak i Ordella i jego współpracowników - Louisa Garę (Robert De Niro) i Melanie Ralston (Bridget Fonda). Jackie zawiera z Ordellem umowę, że w zamian za 100 tysięcy dolarów nie wyda go policji. Jednocześnie zobowiązuje się wystawić przestępcę FBI. Nieoczekiwanie znajduje pomocnika w osobie Maksa Cherry'ego (Robert Forster), który na zlecenie Ordella wyciąga ją z więzienia.(n)

 • Pokój do wynajęcia 15:45

  Licealista Mitch Baldwin (Mark Little) wygrywa dużą sumę na loterii, jednak szybko trwoni pieniądze. Po trzech latach wciąż mieszka z rodzicami, którzy zmagają się z problemami finansowymi. Aby uniknąć konieczności wyprowadzenia się z domu, Mitch podpowiada rodzicom, że dobrym źródłem dochodu jest wynajęcie wolnego pokoju. Rodzice przystają na jego propozycję i wkrótce ich sublokatorem staje się tajemniczy nieznajomy Carl (Brett Gelman). Jego obecność wywraca życie Baldwinów do góry nogami. Mitch postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Produkcja została nagrodzona trzema statuetkami Canadian Comedy Awards.(n)

 • Jay i Cichy Bob kontratakują 17:15

  Szalona komedia "Jay i Cichy Bob kontratakują" to opowieść o dwóch beztroskich dilerach narkotyków, którzy chcą ratować swą przestępczą reputację. Rolę jednego z nich, Cichego Boba, zagrał reżyser - Kevin Smith. Nadużywający wulgaryzmów Jay (Jason Mewes) i jego kolega Cichy Bob oprócz tego, że sprzedają narkotyki, są też pierwowzorami bohaterów popularnego komiksu "Bluntman and Chronic". Pewnego dnia obaj mężczyźni dowiadują się, że ich dobry znajomy, Banky Edwards (Jason Lee), sprzedał prawa do ekranizacji swojego dzieła. Wkrótce w Hollywood ma powstać film zrealizowany na jego podstawie. Dowiadują się o tym fakcie także fani komiksu, którym bardzo się to nie podoba. Wobec tego tytułowi bohaterowie filmu "Jay i Cichy Bob kontratakują" ruszają do Kalifornii, by nie dopuścić do rozpoczęcia zdjęć. Odwiedzają jednego z twórców filmu, Holdena McNeila (Ben Affleck), a następnie wyruszają w podróż przez Amerykę. Po drodze przeżywają wiele przygód i wchodzą w konflikt z prawem, co kończy się policyjnym pościgiem.(n)

 • Biegacz 19:00

  Jonas (Max Hubacher) zostaje okrzyknięty jednym z najlepszych biegaczy w całej Szwajcarii. Chłopak sporo trenuje, przygotowując się do udziału w igrzyskach olimpijskich. Sport pomaga mu zapomnieć o trudnym dzieciństwie. Jonas jest zadowolony ze swojego życia - ma ukochaną dziewczynę, przyjaciół, realizuje się też zawodowo jako kucharz. Pewnego dnia jednak coś w nim pęka. Powracają do niego traumatyczne wspomnienia z przeszłości, wskutek czego po zmroku zaczyna napadać na przypadkowe kobiety.(n)

 • Forrest Gump 20:30

  Nagrodzony sześcioma Oscarami "Forrest Gump" to jeden z najważniejszych filmów lat 90. Obraz ten, który stanowi ujmującą ciepłem i humorem ilustrację życia w Ameryce lat 50., 60. i 70. XX wieku, odniósł oszałamiający sukces kasowy. Za jego reżyserię odpowiada Robert Zemeckis, twórca także takich hitów jak "Powrót do przyszłości" czy "Ze śmiercią jej do twarzy". Za główną rolę statuetkę Oscara odebrał rewelacyjny Tom Hanks. Akcja filmu "Forrest Gump" rozpoczyna się w USA pod koniec lat 40., kiedy to w prowincjonalnym mieście w Alabamie przychodzi na świat tytułowy bohater. Jego stalowe szyny ortopedyczne i iloraz inteligencji znacznie poniżej przeciętnej sprawiają, że jest obiektem kpin i prześladowań rówieśników. Kochająca matka (Sally Field) wpaja jednak Forrestowi od dziecka, że dorównuje innym i może osiągnąć to co oni. Pewnego dnia mały Gump poznaje w szkolnym autobusie uroczą Jenny, która jako jedyna pozwala mu obok siebie usiąść. Między dziećmi szybko rodzi się porozumienie. Podczas gdy Forrest zmaga się z piętnem inności, Jenny usiłuje przetrwać domowe piekło, które stworzył jej zwyrodniały ojciec. Ścieżki małych przyjaciół na jakiś czas rozchodzą się, gdy dziewczynka zostaje zabrana przez opiekę społeczną. Przez kolejne lata, dzięki szczęściu i trzymaniu się prostych zasad zaszczepionych przez matkę, dorosły już Forrest (Tom Hanks) bierze udział w przełomowych wydarzeniach swojej epoki. Kończy prestiżowe studia, zostaje gwiazdą futbolu, mistrzem ping-ponga, bohaterem wojny wietnamskiej i "królem krewetek". Podróżuje po świecie, zdobywa fortunę. Najważniejsza dla niego pozostaje jednak Jenny (Robin Wright), z którą los krzyżuje jego ścieżki w różnych okolicznościach.(n)

 • Krzyk 22:50

  "Krzyk" Wesa Cravena, twórcy "Koszmaru z ulicy Wiązów", jest jednym z najważniejszch horrorów w historii tego gatunku. Jest to nowoczesne kino grozy, leżące na pograniczu thrillera, horroru oraz pastiszu tych gatunków. Oznacza to, że niepozbawiony scen humorystycznych obraz do końca trzyma w napięciu. W kolejnych latach powstały jeszcze trzy filmy z tej serii. Za każdym razem za kamerą stał Craven. Główną bohaterką "Krzyku" jest nastoletnia Sidney (Neve Campbell). Ta mieszkająca w prowincjonalnym amerykańskim miasteczku dziewczyna przeżywa trudne chwile. Wciąż nie może się otrząsnąć po wydarzeniach sprzed roku, kiedy to w tragicznych okolicznościach zginęła jej matka. Coraz bardziej pogrąża się w depresji, za co winę ponosi też jej zapracowany ojciec, który rzadko bywa w domu. Jednak fabuła horroru "Krzyk" skupia się tajemniczym psychopacie, który nęka telefonami koleżankę Sidney, Casey (Drew Barrymore). Niebawem zostaje zamordowany chłopak prześladowanej dziewczyny, a tuż po tej tragedii ona sama ginie zasztyletowana przez przebraną w kostium ducha postać. Okoliczności zbrodni wskazują na to, że sprawcą jest ten sam człowiek - znawca i miłośnik kina grozy, który czerpie pomysły z filmów. Psychopata zaczyna teraz dręczyć telefonami Sidney. Przerażona nastolatka nie może się spodziewać pomocy od nikogo poza najbliższą przyjaciółką, Tatum (Rose McGowan), i jej bratem, policjantem Deweyem (David Arquette). Na liście podejrzanych jest nawet jej chłopak Billy (Skeet Ulrich). Wkrótce w sprawę angażuje się wścibska reporterka, Gale Weathers (Courtney Cox).(n)

Lista stacji