×

Wyszukaj artykuł

Program tvCBS Europa program TV. Program telewizyjny CBS Europa na dziś, jutro i weekend

 • Akta z Pentagonu 15:20

  Daniel Ellsberg (James Spader), były komandos, jest obecnie urzędnikiem w Pentagonie. Pracuje jako analityk i przygotowuje dla Departamentu Obrony raporty na temat wojny w Wietnamie. W pewnym momencie dociera do tajnego dokumentu, liczącego siedem tysięcy stron, który zawiera informacje o rzeczywistym zaangażowaniu Stanów Zjednoczonych w ten konflikt. Zszokowany mężczyzna odkrywa, że oficjalne informacje były często fałszowane, a w sprawę wmieszany jest Biały Dom. Ellsberg postanawia ujawnić prawdę o działaniach wojsk amerykańskich w Wietnamie.(n)

 • Pokonać lęk 17:10

  Rodzina Wellsów prowadzi spokojne i szczęśliwe życie do dnia tragicznej śmierci Stevena, jednego z dzieci. Utrata brata odbija się na siostrze Jessice Wells (Josie Bissett), która podupada na zdrowiu psychicznym. Dręcząca ją schizofrenia pogłębia się z każdym kolejnym dniem i ma fatalne skutki dla życia córki i jej bliskich. Nieudana próba samobójcza oraz powtarzające się ataki szału sprawiają, że rodzina decyduje się zamknąć dziewczynę w zakładzie psychiatrycznym. Cały czas próbuje jej pomóc zakochany Patrick (Jason Gedrick), który gotów jest poświęcić wiele, aby zrealizować marzenie o wspólnej przyszłości z ukochaną. Ostatnią szansą na normalne życie może być jednak tylko nowy lek, stosowany w najcięższych przypadkach choroby.(n)

 • Pole marzeń 19:00

  Ray Kinsella (Kevin Costner), farmer i zagorzały kibic, pewnego dnia słyszy tajemniczy głos, który nakazuje mu zbudowanie boiska do bejsbolu pośrodku pola kukurydzy. Głos zapowiada, że gdy tylko ukończy budowę, odwiedzą go bardzo ważni goście. Farmer realizuje szalony pomysł. Jego żona Annie (Amy Madigan) wspiera go w tym. Gdy boisko jest gotowe, zaczynają pojawiać się niezwykłe postacie, wszystkie związane z bejsbolem. Przybywa słynny Joe Jackson (Ray Liotta), gwiazda rozgrywek z 1919 roku. Po tym wydarzeniu tajemniczy głos nie milknie. Ray sprowadza na swoje boisko słynnego pisarza Terence'a Manna (James Earl Jones). Kolejnym gościem farmera zostaje znany lekarz, kiedyś utalentowany gracz Graham (Burt Lancaster). Każda z tych postaci na boisku Raya ma możliwość skorzystania z drugiej szansy. Kiedy głos odzywa się ponownie, zapowiada przybycie wyjątkowej osoby, kogoś, komu Ray był kiedyś bardzo bliski.(n)

 • Październikowe niebo 21:00

  Akcja obrazu "Dogonić kosmos" rozgrywa się w październiku 1957 roku. Właśnie rozpoczyna się wyścig w podboju kosmosu pomiędzy USA a ZSRR, czyli dwoma największymi mocarstwami na świecie. Moskwa wiedzie prym w tej rywalizacji, ponieważ właśnie wystrzeliła w kosmos sputnika, czyli pierwszego satelitę okołoziemskiego. Tymczasem po drugiej stronie planety, w prowincjonalnym miasteczku Coalwood w USA, czterech uczniów tamtejszego gimnazjum jest pod ogromnym wrażeniem osiągnięć radzieckich inżynierów. Jednym z nich jest Homer Hickam (Jake Gyllenhaal). Bohater filmu "Dogonić kosmos" nakłania swoich przyjaciół do stworzenia własnej rakiety. Choć w realizacji tych odważnych planów chłopców wspiera nauczycielka Riley (Laura Dern), to jednak większość lokalnej społeczności patrzy na to sceptycznie. Nawet ojciec Homera (Chris Cooper) nie wierzy w pomysł syna. Film "Dogonić kosmos" powstał na podstawie książki "Rocket Boys" Homera Hickama Jr. Jego autorem jest Joe Johnston, który po reżyserii takich hitów, jak: "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki", "Jumanji" czy "Park jurajski III" na stałe wpisał się w poczet uznanych twórców Hollywood. Ciekawym epizodem w jego karierze było wcielenie się w Szturmowca w najstarszej części "Gwiezdnych Wojen".(n)

 • Vanity Fair. Targowisko próżności 23:05

  "Vanity Fair. Targowisko próżności" jest adaptacją klasycznej powieści jednego z najbardziej znanych pisarzy angielskich, Williama Makepeace'a Thackeraya. Zachwycający piękną scenografią i barwnymi kostiumami dramat sprawnie przenosi widza w realia czasów napoleońskich. Świetna rola Reese Witherspoon. Anglia, początek XIX w. Rebecca Sharp jest córką niezamożnej pary, francuskiej aktorki i artysty malarza, uzależnionego od hazardu i alkoholu. Dziewczyna z wielką determinacją dąży do wyrwania się ze środowiska, w którym się wychowała. By jej się to udało, wie, że musi dobrze wyjść za mąż. Jako młoda, inteligentna i śliczna panienka Becky (Reese Witherspoon) trafia na pensję panny Pinkerton (Ruth Sheen). Tu zaprzyjaźnia się z córką bogatego kupca, Amelią Sedley (Romola Garai). Wkrótce wyrachowana kokietka rozkochuje w sobie brata koleżanki, Josepha (Tony Maudsley). Gdy nie udaje jej się doprowadzić do oświadczyn, zostaje guwernantką w domu sir Pitta Crawleya. Niebawem poślubia syna arystokraty, przystojnego bawidamka Rawdona (James Purefoy), dzięki czemu osiąga wymarzony awans społeczny. Becky i jej dawna koleżanka w tym samym czasie zostają matkami. Jednak owdowiała Amelia jest zmuszona oddać dziecko na wychowanie. Tymczasem Rawdon popada w długi i trafia do więzienia. Mija wiele lat i w życiu Becky, głównej bohaterki filmu "Vanity Fair. Targowisko próżności", ponownie pojawia się Joseph Sedley.(n)

Lista stacji