×

Wyszukaj artykuł

Program tvCBS Europa program TV. Program telewizyjny CBS Europa na dziś, jutro i weekend

 • Doktor Becker 5:05

  Becker niechętnie godzi się kupić prezent świąteczny dla biednego dziecka. Z przerażeniem odkrywa, że ma go także osobiście dostarczyć.(n)

 • Doktor Becker 5:35

  John czuje się głęboko zraniony, kiedy Laura decyduje się związać z innym mężczyzną.(n)

 • Blaszany bohater 6:05

  DG pracuje jako kelnerka w barze w Kansas. Pewnego dnia na jej drodze stają tajemniczy żołnierze w długich płaszczach, którzy pojawili się wraz z tornadem. Okazuje się, że zostali oni przysłani, aby zabić dziewczynę. DG wykorzystuje trąbę powietrzną i przenosi się do innego świata, Okręgu Zewnętrznego. Tam dowiaduje się o wiedźmie Azkadelli, która sieje terror wśród mieszkańców.(n)

 • Blaszany bohater 7:55

  Przetrzymywana przez Azkadellię DG zostaje uwolniona przez Caina, Glitcha i tajemniczego psa, którym okazuje się zmieniający kształt Tutor, jej dawny nauczyciel. Razem z nimi wyrusza na południowy kontynentu Okręgu Zewnętrznego, aby odnaleźć cenny "Szmaragd Zaćmienia". Po drodze DG zaczyna przypominać sobie swoje niektóre zdolności magiczne i odzyskiwać wspomnienia.(n)

 • Blaszany bohater-ost. 9:40

  DG odnajduje wiadomość od swojej matki i wraz z przyjaciółmi postanawia odnaleźć swojego ojca, Ahamo. Z jego pomocą zamierza odszukać szmaragd i powstrzymać plany Azkadelli. Wkrótce Cain, Raw i Glitch wpadają w pułapkę. Z opresji ratują ich niespodziewanie członkowie ruchu oporu, którym kieruje syn Caina, Jeb. Zero wyjawia DG prawdziwe zamiary wiedźmy, która chce pogrążyć Okręg Zewnętrzny w mroku na całą wieczność.(n)

 • Romeo i Julia 11:25

  Nagrodzony dwoma Oscarami obraz Franco Zeffirellego "Romeo i Julia" uchodzi za najlepszą adaptację filmową słynnego dzieła Williama Szekspira. Statuetki zasłużenie odebrali autorzy zdjęć i kostiumów, których mistrzowskie wykonanie rzuca się tu w oczy, podobnie jak scenografia. Na uwagę zasługuje także ścieżka muzyczna Nino Roty, nawiązująca do kompozycji renesansowych. Romeo (Leonard Whiting) i Julia (Olivia Hussey) to para nastolatków mieszkających w Weronie. Pochodzą oni z żyjących w wielkiej nienawiści dwóch zamożnych, potężnych rodów szlacheckich, Montecchich i Capuletich. Młodzi poznają się na balu maskowym, na którym spotyka się rodzina dziewczyny. Romeo zakrada się tam wraz z kolegami. Oboje zakochują się w sobie do szaleństwa. Następnego dnia bohaterowie filmu "Romeo i Julia" pobierają się w celi ojca Laurentego (Milo O'Shea). Wkrótce jednak dochodzi w Weronie do dwóch pojedynków, w których udział berze także Romeo. Przesądza to o wygnaniu młodego mężczyzny z miasta. W końcu nienawiść między zwaśnionymi rodzinami, a także nieszczęśliwy zbieg okoliczności stają się przyczyną tragicznego zakończenia wielkiej miłości.(n)

 • Obrazki Hollis Woods 14:05

  Piękny, wzruszający film "Historia Hollis Woods" ma fabułę, która wydaje się napisana przez samo życie. Scenariusz powstał jednak na podstawie bestsellerowej powieści Patricii Reilly Giff pod tym samym tytułem. Znakomitą kreację stworzyła tu nominowana do Złotego Globu Sissy Spacek. Nastoletnia Hollis Woods (Jodelle Ferland) już od 12 lat tuła się od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Porzucona przez rodziców jako dziecko nie potrafi już zaufać dorosłym. Nawet gdy trafia na ludzi, którzy rzeczywiście chcą stworzyć jej ciepły dom, strach przed przywiązaniem do nich popycha dziewczynę do ucieczki. Tytułowa bohaterka filmu "Historia Hollis Woods" jest prawdziwym utrapieniem dla odpowiedzialnej za nią pracownicy opieki społecznej, Edny Reilly (Alfre Woodard). W końcu kobieta umieszcza ją w domu emerytowanej nauczycielki plastyki Josie Cahill (Sissy Spacek). Ta ciepła i serdeczna osoba otacza zbuntowaną, skrzywdzoną przez życie nastolatkę pełną miłości opieką. Pod okiem kobiety Hollis rozwija talent malarski i za pomocą obrazów opowiada historię swojego życia. Kiedy Josie zaczyna cierpieć na zaniki pamięci, dziewczyna po raz pierwszy w życiu musi sama o kogoś zadbać. W końcu dowiaduje się, czym jest posiadanie wymarzonej rodziny i branie odpowiedzialności za drugiego człowieka.(n)

 • Klasa pana Tourette'a 16:00

  Oparty na faktach film "Klasa pana Tourette'a" jest poruszającą produkcją, która przedstawia historię życia Brada Cohena, młodego mężczyzny cierpiącego na zespół Tourette'a. Dzięki własnej determinacji wygrał on walkę z tą ciężką chorobą i został nauczycielem. Napisał także autobiografię, która posłużyła jako podstawa scenariusza obrazu Petera Wernera. Młody bohater filmu "Klasa pana Tourette'a", Brad (Dominic Scott Kay), mieszka w Missouri ze swoją rozwiedzioną matką Ellen (Patricia Heaton) i młodszym bratem Jeffem (Johnny Pacar). Chłopiec jest bez przerwy strofowany przez nauczycieli z powodu tików i innych dziwnych zachowań. Matka Brada uważa jednak, że postępowanie syna nie wynika ze złej woli, bo z jakiegoś powodu Brad nie kontroluje swoich ruchów. Ellen postanawia za wszelką cenę poznać przyczyny dziwnych zachowań Brada. Psychiatrzy, z którymi spotyka się chłopiec, utrzymują, że jego tiki wynikają z traumy wywołanej rozwodem rodziców. Ellen uważa takie wyjaśnienia za nieprawdziwe i postanawia zagłębić się w literaturę medyczną. W jednej z książek znajduje informacje na temat syndromu Tourette'a, którego objawy doskonale pasują do zachowań jej syna. Kobieta przedstawia wyniki swoich poszukiwań lekarzowi, który potwierdza jej przypuszczenia. Niestety, oznajmia także, że na tę chorobę nie wynaleziono jeszcze lekarstwa. Chłopiec i jego matka zaczynają uczęszczać na spotkania grupy wsparcia. Brad jednak nie ma zamiaru biernie przyglądać się spustoszeniom, jakich choroba dokonuje w jego organizmie. Podejmuje walkę, którą toczy nadal już jako dorosły mężczyzna (Jimmy Wolk).(n)

 • Aż poleje się krew 17:55

  "Aż poleje się krew" to poruszający obraz, który powstał na podstawie powieści amerykańskiego pisarza Uptona Sinclaira zatytułowanej "Nafta". Obraz wyróżniono m.in. Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie. Odtwórca głównej roli, Daniel Day-Lewis, otrzymał zaś za swoją znakomitą kreację Oscara, BAFTĘ i Złoty Glob. Niezwykle ambitny Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis) pragnie za wszelką cenę odnieść sukces i zdobyć fortunę dzięki wydobyciu ropy naftowej. Gdy odkrywa złoża tego surowca w Nowym Meksyku i dowiaduje się, że może tanio kupić tam ziemię, sprawnie manipuluje jej właścicielami, by odsprzedali mu swoje grunta. Nie waha się przy tym wykorzystać nawet adoptowanego syna H.W. (Dillon Freasier), by ocieplić swój wizerunek, przedstawiając się jako troskliwy ojciec. Stopniowo bohater dramatu "Aż poleje się krew" buduje naftowe imperium i staje się bogatym człowiekiem. Nie patrzy przy tym na ofiary. Odczuwa wręcz psychologiczną potrzebę doprowadzania swoich przeciwników do upadku. Niebawem popada w konflikt z charyzmatycznym młodym kaznodzieją Elim Sundayem (Paul Dano), dla którego też liczą się przede wszystkim władza i pieniądze. Ambicje Daniela ranią jego syna, który wkrótce zaczyna go nienawidzić. Gromadzące się w Plainview negatywne uczucia, cierpienie i pustka, prowadzą do dramatycznego finału.(n)

 • San Saba 21:00

  Prywatny detektyw musi wszcząć śledztwo... we własnej sprawie. Bud (Angus Macfadyen) budzi się przykuty do szpitalnego łóżka. Nie jest w stanie przypomnieć sobie, jak się w nim znalazł i co wydarzyło się wcześniej. Wkrótce zostaje oskarżony o morderstwo. Okazuje się, że został on znaleziony przy zwłokach wpływowego biznesmena. Detektyw zwalnia się za kaucją. Na własną rękę próbuje wyjaśnić sprawę i oczyścić się z zarzutów. W pierwszej kolejności udaje się do, Leigh (Elisabeth Röhm), córki ofiary. Ta wynajęła Buda, by odkrył plany jej ojca. Ostatecznie śledztwo prowadzi mężczyznę w niebezpieczne rejony. Kryminał w reżyserii Mike'a Greene'a odwołuje się do klasycznego kina noir, tworząc bardzo klimatyczny i wciągający obraz.(n)

 • Od zmierzchu do świtu 3: Córka kata 22:50

  "Od zmierzchu do świtu 3: Córka kata" stanowi prequel hitu Roberta Rodrigueza z 1996 roku. Przedstawione tu wydarzenia rozgrywają się sto lat przed historią opowiedzianą przez twórcę "Desperado" i skupiają się wokół narodzin wampirzej księżniczki, Santanico Pandemonium. Johnnemu Madritowi (Marco Leonardi) udaje się uciec spod szubienicy. Z pomocą poszukiwanej na terenie całego kraju Reece (Jordana Spiro) groźny kryminalista porywa córkę kata, Esmeraldę (Ara Celi). Wkrótce do Johnny'ego dołącza jego gang. Przestępcy napadają na dyliżans, którym podróżuje amerykański pisarz Ambrose Bierce (Michael Parks) oraz małżeństwo Mary (Rebecca Gayheart) i John (Lennie Loftin) Newlie'owie. Kiedy zapada zmrok, wszyscy bohaterowie horroru "Od zmierzchu do świtu 3: Córka kata" zatrzymują się w małym zajeździe znajdującym się z dala od głównych szlaków. Wkrótce okazuje się, że miejsce to zamieszkują wampiry, którymi przewodzi Najwyższa Kapłanka Quixtla (Sonia Braga). W dodatku Esmeralda okazuje się pół człowiekiem, pół wampirem. To jednak nie jedyna tajemnica dziewczyny. Ludzie muszą zjednoczyć siły, by walczyć o przetrwanie.(n)

Lista stacji