Program tvCanal + program TV. Program telewizyjny Canal + na dziś, jutro i weekend

 • Drzazgi 1:55

  "Drzazgi" to komediodramat, który przedstawia losy trojga młodych ludzi, Bartka, Marty i Roberta. Na pozór dzieli ich wszystko. Jednak ich drogi przecinają się podczas jednego weekendu. Bartek (Marcin Hycnar) kończy studia. Dowiaduje się, że dostał stypendium doktoranckie na zagranicznym uniwersytecie, tym samym otwiera się przed nim perspektywa kariery naukowej. Bohaterką komediodramatu "Drzazgi" jest też Marta (Karolina Piechota), córka nowobogackiego biznesmena. Dziewczyna szykuje się do ślubu z synem wspólnika rodziców. Robert (Antoni Pawlicki) jest byłym piłkarzem Górnika Zabrze. Kontuzja przekreśliła jego karierę, pozostało mu jedynie kibicować ukochanemu klubowi. Pomiędzy kolejnymi meczami włóczy się z kolegami po osiedlu. Wydaje się, że Bartka, Martę i Roberta dzieli wszystko - status materialny, wykształcenie, bagaż życiowych doświadczeń, marzenia i plany na przyszłość. Choć nie powinni się nigdy spotkać, los nie daje im wyboru. Ich drogi się przecinają. Komediodramat "Drzazgi" otrzymał trzy nagrody na 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, m.in. dla Karoliny Piechoty za debiut aktorski i dla Macieja Pieprzycy - w kategorii debiut reżyserski.(n)

 • We mnie 3:40

  Sandra (Małgorzata Gorol) świętuje swój wieczór panieński. Zbliża się dzień jej ślubu, ale przedtem jest zmuszona poddać się aborcji - płód ma wady genetyczne. Do szpitala razem z nią jedzie jej narzeczony, Dawid (Julian Świeżewski). Mężczyźnie bardzo zależy, by ją wesprzeć, ale z każdą kolejną minutą wydaje się Sandrze coraz bardziej obcy. Po zabiegu kobieta postanawia szczerze porozmawiać z partnerem. Stwierdza, że nie powinni brać ślubu, skoro wcześniej zdecydowali się na to tylko ze względu na jej ciążę. Niespodziewanie ich uczucia znowu się zmieniają. Wspólny ból pozwala im na nowo się pokochać.(n)

 • Persona non grata 4:05

  Nominowany do Złotego Lwa w Wenecji i nagrodzony w Gdyni czterema Orłami film Krzysztofa Zanussiego "Persona non grata" podejmuje ważny i nadal aktualny temat związany z naszą najnowszą historią. W obsadzie wiele znanych nazwisk, przede wszystkim Zbigniew Zapasiewicz. Sześćdziesięciokilkuletni Wiktor Leszczyński (Zbigniew Zapasiewicz), ambasador Polski w Urugwaju, traci żonę, Helenę. Na pogrzeb kobiety przyjeżdża wielu dawnych znajomych małżonków. Zjawia się m.in. wiceminister spraw zagranicznych Rosji, Oleg (Nikita Michałkow), który był przyjacielem Leszczyńskich, gdy byli działaczami podziemia, dwadzieścia lat temu. Wiktor ciągle jednak się zastanawia, czy Rosjanin, który pracował wtedy w dyplomacji ZSRR, był wobec nich szczery. Sądzi, że mógł być komunistycznym agentem. Na dodatek dręczy go nieprzyjemne wspomnienie - Oleg był wówczas kochankiem Heleny. Gdy główny bohater dramatu "Persona non grata" wraca do Urugwaju, w ambasadzie rozpoczyna właśnie pracę jego protegowany, Waldemar (Andrzej Chyra). Mężczyzna przywozi ze sobą młodą żonę, Rosjankę Oksanę (Maria Bekker). Tymczasem ambasada zajmuje się ważną transakcją zbrojeniową, w której konkurentami Polaków są Rosjanie. Istnieje podejrzenie, że wśród pracowników ambasady znajduje się agent rosyjskiego wywiadu. Na kongres do Montevideo przyjeżdża Oleg i delegacja polskich polityków.(n)

 • Łapu-capu 6:00

  Telewidzowie doskonale wiedzą, że żaden program telewizyjny nie jest wolny od wpadek. Prowadzącym zdarzają się przejęzyczenia, a ekipa techniczna miewa problemy ze sprzętem, które nie umykają uwadze publiczności. Dlatego też te i tym podobne wpadki, nazywane niekiedy chochlikami telewizyjnymi, cieszą się dużą popularnością. Bywają na tyle zabawne i ciekawe, że stały się podstawą osobnego programu stacji Canal+ i pokrewnych, "Łapu-capu". Autorzy tego nietypowego programu prezentują widzom aktualne chochliki, dostrzeżone w produkcjach różnych stacji telewizyjnych. Wśród prezentowanych fragmentów są wpadki językowe prezenterów, w tym także słowne gafy i dziwaczne reakcje prowadzących w sytuacjach kryzysowych. Widzowie "Łapu-capu" mogą także zobaczyć zabawne, a niekiedy wręcz absurdalne skutki awarii technicznych. Kilkuminutowy program "Łapu-capu" jest polską wersją francuskiego "Le Zapping", powstałego w 1989 roku. Sportowa wersja chochlików telewizyjnych, "Złap sport", również ma francuski rodowód.(n)

 • Entuzjastki: Katarzyna Dorsey 6:05

  Seria prezentuje wywiady z niezwykłymi kobietami, których historie mogą stać się inspiracją dla wielu osób. Będące liderkami bohaterki opowiedzą o podejmowanych przez siebie aktywnościach i działalności społecznej mającej na celu dobro wspólne. Wytłumaczą, jak można dbać o swój rozwój i jednocześnie troszczyć się o otoczenie.(n)

 • Pianista 6:10

  "Pianista" Romana Polańskiego to kunsztownie zrealizowana ekranizacja wojennych wspomnień Władysława Szpilmana. Ten żyjący w latach 1911-2000 wybitny pianista i kompozytor, urodzony w Polsce Żyd, dzięki wielu szczęśliwym zbiegom okoliczności, woli przetrwania oraz pomocy życzliwych ludzi przeżył wojenny koszmar. Obraz został wręcz obsypany nagrodami, m.in. Złotą Palmą, siedmioma Cezarami i trzema Oscarami, które przyznano reżyserowi, scenarzyście, Ronaldowi Harwoodowi, i odtwórcy roli głównej Adrienowi Brody'emu. Wrzesień 1939 roku. Wojska niemieckie wkraczają do Warszawy. Okupanci wprowadzają w mieście terror. Osobne, szczególnie restrykcyjne przepisy dotyczą ludności żydowskiej. Zostaje wprowadzona godzina policyjna, limity dochodów i obowiązek noszenia opasek z gwiazdą Dawida. Rodzina 28-letniego Władysława Szpilmana (Adrien Brody), wieloletniego pracownika Polskiego Radia, pianisty i kompozytora, by przeżyć, wyprzedaje wszystkie cenne rzeczy, w tym także fortepian. Niebawem prześladowania nasilają się. Warszawscy Żydzi zostają przesiedleni do utworzonego specjalnie dla nich getta. Z czasem Niemcy zaczynają wywozić ludzi do obozów koncentracyjnych. Tytułowy bohater filmu "Pianista", dzięki pomocy żydowskiego policjanta, unika wywiezienia do obozu zagłady. Trafiają tam jednak jego rodzice, dwie siostry i brat. Już nigdy więcej ich nie ujrzy. Wkrótce muzykowi udaje się uciec z getta. Dzięki pomocy dawnych przyjaciół i innych ludzi ukrywa się aż do wybuchu powstania warszawskiego. Potem żyje w ruinach zburzonego miasta. Tutaj odnajduje go niemiecki oficer (Thomas Kretschmann). Mężczyzna okazuje się melomanem.(n)

 • Nazista, który uratował Szpilmana 8:35

  Wilm Hosenfeld to żyjący w latach 1895-1952 kapitan Wehrmachtu, który w czasie okupacji ocalił życie polskiego kompozytora żydowskiego pochodzenia Władysława Szpilmana. Niemiec pomagał również innym Polakom i polskim Żydom. Mieszkańcy Thalau, miejscowości, gdzie przed wojną Hosenfeld był nauczycielem, wyszli z inicjatywą, by uhonorować lokalnego bohatera. Pomysł ten stał się jednak przedmiotem dyskusji, ponieważ nie wszyscy żyjący w tym miasteczku chcieli zajmować się wojenną przeszłością. Twórcy dokumentu pokazują, że II wojna światowa dla Niemców to wciąż trudny temat.(n)

 • Zbrodnia w raju 9:30

  Poczciwy Jojo (Jacques Villeret) mieszka ze swoją żoną Lulu (Josiane Balasko) na farmie. Jego życie nie należy do łatwych i przyjemnych. Kobieta nie dba o dom i gospodarstwo, a w dodatku cały czas uprzykrza życie mężowi swoimi okrutnymi złośliwościami. Jojo stara się nie pozostawać jej dłużnym, ale zaczyna mieć dosyć tej sytuacji. Coraz częściej myśli o pozbyciu się uciążliwej połowicy. Kiedy Lulu pali cenny klaser męża, ten postanawia działać. Zwraca się o pomoc do znanego adwokata, Jacquarda (André Dussollier). W jego kancelarii opowiada o popełnionej rzekomo poprzedniego wieczoru zbrodni. Mecenas, słuchając niezbyt składnej opowieści farmera, opracowuje linię obrony, dopowiada szczegóły, o których "zapomniał" jego potencjalny klient, a które mogą stanowić ważne okoliczności łagodzące. Jojo wraca do domu z planem morderstwa podsuniętym mu przez nieświadomego intrygi prawnika. Teraz pozostaje mu tylko zrealizować ów zamysł. Nie wie jednak, co knuje Lulu...(n)

 • Łapu-capu extra 11:05

  Program "Łapu-capu extra" emitowany jest w niedzielne popołudnia. Zbiera i prezentuje najlepsze fragmenty "Łapu-capu", magazynu, który można znaleźć na antenie codziennie. Zespół osób przygotowujących "Łapu-capu" oraz "Łapu-capu extra" pilnie śledzi to, co pokazywane jest na antenach głównych polskich stacji. Redaktorzy ci zdają sobie sprawę, że nie ma telewizji, w której nie zdarzają się wpadki. Wychwytują więc wszelkie awarie techniczne, przejęzyczenia i gafy popełniane przez prezenterów, różne ich niestandardowe zachowania, a także zabawne sytuacje zarejestrowane bez ich wiedzy. Wszystkie te znalezione, niejednokrotnie śmieszące do łez nagrania prezentowane są następne w każdym odcinku "Łapu-capu" i "Łapu-capu extra".(n)

 • Ikar. Legenda Mietka Kosza 11:35

  "Ikar. Legenda Mietka Kosza" to fascynująca opowieść o życiu i karierze ociemniałego pianisty - prawdziwego objawienia polskiej sceny jazzowej lat 60. XX w. Film otrzymał m.in. dwie statuetki na 22. ceremonii wręczenia Orłów - za najlepszą muzykę Leszka Możdżera i najlepszy dźwięk (Maciej Pawłowski, Robert Czyżewicz) oraz Srebrne Lwy na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wcielający się w słynnego muzyka Dawid Ogrodnik, dzięki lekcjom u Leszka Możdżera, samodzielnie odegrał wiele z trudnych partii fortepianowych. Spotkał się również z osobą niewidomą, by lepiej przygotować się do swojej roli. Główny bohater filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" w dzieciństwie traci wzrok, a matka oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych do ośrodka w Laskach. To tam mały Mietek odkrywa magię muzyki, dzięki której może uwolnić skrywane emocje i wyrazić siebie. W dorosłym życiu poświęca się swojej pasji całkowicie, a wkrótce odkrywa jazz. Po pewnym czasie zdobywa ogromną popularność zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na co dzień zmaga się z wieloma problemami, w tym niepełnosprawnością i alkoholizmem. Jego życie zmienia się, kiedy poznaje piosenkarkę Zuzę (w tej roli Justyna Wasilewska).(n)

 • Wierzymy w dinozaury 13:35

  W produkcji pojawiają się pytania o relacje świeckiego państwa i Kościoła, granice wolności wypowiedzi oraz przyszłość nauki, która nie radzi sobie w starciu z religijnym fanatyzmem.(n)

 • Park jurajski 15:00

  Zrealizowany przez Stevena Spielberga "Park Jurajski" to wielki kinowy przebój lat 90., który doczekał się kilku kontynuacji. Ten dynamiczny, trzymający w napięciu i momentami przerażający film jest jednocześnie wciągającą opowieścią przygodową w barwny sposób pokazującą zaginiony świat, w którym żyły dinozaury. Film powstał na podstawie powieści Michaela Crichtona i został nagrodzony trzema Oscarami. W filmie "Park Jurajski" ekscentryczny milioner John Hammond (Richard Attenborough) finansuje badania, które mają pomóc w odtworzeniu na jego wyspie u wybrzeży Kostaryki warunków panujących na Ziemi przed milionami lat. Główną atrakcją stworzonego przez niego parku są żywe dinozaury. Udało mu się je wyhodować dzięki możliwościom, które daje inżynieria genetyczna. Przed udostępnieniem tego szczególnego miejsca zwiedzającym Hammond chce pokazać je naukowcom i poznać ich opinie. Zaprasza więc na wyspę znanych paleontologów, Ellie Sattler (Laura Dern) i Alana Granta (Sam Neill). W podróży po parku towarzyszą im też m.in. genialny naukowiec Ian Malcolm (Jeff Goldblum) oraz wnuki Hammonda, Tim (Joseph Mazzello) i Alexis (Ariana Richards). Tymczasem podczas zwiedzania parku przez zaproszonych przez Hammonda gości sytuacja na wyspie wymyka się spod kontroli. Rozpętuje się burza, podczas której dochodzi do awarii zasilania. Pozbawione go systemy bezpieczeństwa uniemożliwiają sprawowanie kontroli nad dinozaurami, które rozpoczynają polowanie na ludzi. Grant, który zostaje rozdzielony z innymi uczestnikami zwiedzania, musi zaopiekować się wnukami Hammonda, a po dotarciu do laboratorium przywrócić zasilanie. Jest to jedyny sposób, by zapanować nad groźnymi drapieżnikami.(n)

 • Łapu-capu 17:05

  Telewidzowie doskonale wiedzą, że żaden program telewizyjny nie jest wolny od wpadek. Prowadzącym zdarzają się przejęzyczenia, a ekipa techniczna miewa problemy ze sprzętem, które nie umykają uwadze publiczności. Dlatego też te i tym podobne wpadki, nazywane niekiedy chochlikami telewizyjnymi, cieszą się dużą popularnością. Bywają na tyle zabawne i ciekawe, że stały się podstawą osobnego programu stacji Canal+ i pokrewnych, "Łapu-capu". Autorzy tego nietypowego programu prezentują widzom aktualne chochliki, dostrzeżone w produkcjach różnych stacji telewizyjnych. Wśród prezentowanych fragmentów są wpadki językowe prezenterów, w tym także słowne gafy i dziwaczne reakcje prowadzących w sytuacjach kryzysowych. Widzowie "Łapu-capu" mogą także zobaczyć zabawne, a niekiedy wręcz absurdalne skutki awarii technicznych. Kilkuminutowy program "Łapu-capu" jest polską wersją francuskiego "Le Zapping", powstałego w 1989 roku. Sportowa wersja chochlików telewizyjnych, "Złap sport", również ma francuski rodowód.(n)

 • Polska z góry : Ponidzie. s04e13 17:10

  Bogactwo polskiej natury i kultury ukazane z niecodziennej perspektywy. Kamery zabiorą widzów w niezwykłą podróż nad Trójmiastem, Zatoką Gdańską, Opolem, Bydgoszczą, Tarnowem, Gnieznem i Lesznem. Nie zabraknie fascynujących opowieści o odwiedzanych miejscach. Kamery dotrą też nad Pieniny, Kotlinę Kłodzką i Krainę Wygasłych Wulkanów. Zachwycą także Biskupin oraz Kraina Wielkich Jezior Mazurskich.(n)

 • Exodus: Bogowie i królowie 17:35

  Film kostiumowy Ridleya Scotta "Exodus: Bogowie i królowie" to spektakularna opowieść o życiu biblijnego proroka Mojżesza, który uwolnił Hebrajczyków z niewoli egipskiej i poprowadził do Ziemi Obiecanej. Egipt, XIII wiek p.n.e. Przepowiednia głosi, że następcą faraona Setiego (John Turturro) ma zostać mąż, który dokona na polu bitwy heroicznego czynu. Podczas wojny z Hetytami Mojżesz (Christian Bale) ratuje Ramzesa (Joel Edgerton), narażając własne życie. Od tamtej pory Ramzes zaczyna widzieć rywala w człowieku, który wychowywał się razem z nim niczym brat. Po śmierci ojca skazuje go na banicję. Mojżesz osiedla się z dala od Memfis, zakłada rodzinę i prowadzi spokojne życie pasterza. Tymczasem pod rządami Ramzesa sytuacja Hebrajczyków w Egipcie ulega znacznemu pogorszeniu. Pewnego dnia głównemu bohaterowi filmu "Exodus: Bogowie i królowie" ukazuje się Bóg i powierza mu misję uwolnienia ich z niewoli. Ramzes odrzuca jednak prośby Mojżesza o wypuszczenie Żydów. Wówczas na państwo egipskie spada dziesięć plag. Ostatnią z nich jest śmierć pierworodnych synów Egipcjan, także syna faraona. Kiedy Ramzes odkrywa, że dzieci Hebrajczyków przeżyły, nakazuje im opuścić Egipt. Szybko jednak decyduje się wysłać w pogoń za nimi swoją armię.(n)

 • Pokonani 20:00

  Berlin, lato 1946 roku. Zrujnowane wojną miasto pogrąża się w kryzysie, a przestępcza działalność kwitnie. W stolicy zjawia się amerykański policjant Max McLaughlin (Taylor Kitsch). Mężczyzna ma pomóc w zaprowadzeniu porządku. Wspiera go w tym miejscowa policjantka, Elsie Garten (Nina Hoss). By przywrócić miastu spokój, muszą zmierzyć się ze sprawującym władzę w półświatku gangsterem o pseudonimie Engelmacher (Sebastian Koch). Nie tylko jednak zawodowe obowiązki przywiodły Maxa do Berlina. Ma nadzieję odnaleźć swojego zaginionego brata (Logan Marshall-Green). Moritz na własną rękę postanowił rozprawić się z ocalałymi nazistami i przepadł bez wieści. Max liczy na pomoc konsula, Toma Franklina (Michael C. Hall). Stróż prawa nie zdaje sobie jednak sprawy, że został uwikłany w międzynarodową intrygę.(n)

 • Jak poślubić milionera? 21:00

  "Jak poślubić milionera?" to kolejna współczesna wersja bajki o Kopciuszku, w której w postać księcia wciela się popularny niegdyś piłkarz. W rolach głównych twórca popularnych polskich seriali Filip Zylber obsadził Małgorzatę Sochę oraz Michała Malinowskiego. Partnerują im m.in. Małgorzata Foremniak, Wojciech Mecwaldowski, Piotr Polk oraz popularna piosenkarka Justyna Steczkowska. Zdjęcia do produkcji były realizowane w Warszawie, między innymi w pięknym Wilanowie. Bohaterka komedii romantycznej "Jak poślubić milionera?", Alicja, wychowuje samotnie dziewięcioletniego syna Kubę. Pozbawiona wsparcia ze strony byłego męża pracuje na dwóch etatach, by zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze. Pewnego dnia, podczas sprzątania hotelu, poznaje charyzmatyczną trenerkę personalną Sonię Babicz, która zaprasza ją na prowadzone przez siebie warsztaty. Ich uczestnicy poznają wiele zasad i sztuczek, które mają im pomóc w znalezieniu i usidleniu wysoko postawionego partnera. Ala podchodzi z rezerwą do dziwacznych rad mentorki. Jej życie się zmienia, gdy poznaje znanego piłkarza Adama Cieślika.(n)

 • Trzy billboardy za Ebbing, Missouri 22:40

  "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" to nagrodzony dwoma Oscarami i czterema Złotymi Globami film Martina McDonagh, który jest również autorem scenariusza. Reżyser w tym wypadku nie odebrał Nagrody Akademii, ale statuetkę Oscara przyniósł mu wcześniejszy film - "Sześciostrzałowiec" z 2004 r. Obraz "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" opowiada o walce o sprawiedliwość, jaką toczy matka dotknięta śmiercią córki. Córka Mildred Hayes (Frances McDormand) kilka miesięcy temu została brutalnie zamordowana. Policja nie znalazła sprawcy, a kobieta nie może pogodzić się z myślą, że sprawiedliwości nie stanie się zadość. Mildred bierze sprawy w swoje ręce. Wynajmuje trzy billboardy stojące przy drodze do Ebbing. Każe umieścić na nich prowokacyjne napisy. Tytułowe trzy billboardy za Ebbing odnoszą się do miejscowego szefa policji, szeryfa Williama Willoughby'ego (Woody Harrelson). Do sprawy bardzo emocjonalnie podchodzi jego zastępca, niezrównoważony posterunkowy Dixon (Sam Rockwell). Wkrótce między lokalnymi funkcjonariuszami a Mildred rozpętuje się otwarta wojna.(n)

Lista stacji

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO