×

Wyszukaj artykuł

Program tvCanal + program TV. Program telewizyjny Canal + na dziś, jutro i weekend

 • Tel Awiw w ogniu 15:55

  Twórcy filmu "Tel Awiw w ogniu" pokazują, że można znaleźć aspekty humorystyczne nawet w napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Komedia Sameha Zoabiego została doceniona nie tylko w Izraelu, lecz także na wielu zagranicznych festiwalach. Zdobyła dwie nagrody m.in. w Wenecji. W Polsce była wyświetlana w ramach łódzkiego Transatlantyk Festival. Mieszkający w Jerozolimie Palestyńczyk Salam pracuje na planie popularnej telenoweli "Tel Awiw w ogniu". Aby dostać się do studia filmowego, każdego dnia przekracza granicę palestyńsko-izraelską. Zwraca na siebie uwagę izraelskich żołnierzy, którzy prowadzą go do swojego dowódcy, komendanta posterunku Assiego. Salam przedstawia się mu jako scenarzysta opery mydlanej. Okazuje się, że losy bohaterów serialu "Tel Awiw w ogniu" z zapartym tchem śledzi żona Assiego. Zaczyna domagać się ujawnienia zakończenia produkcji, a nawet poważnych zmian w scenariuszu. Salam prezentuje pomysły komendantowej na planie, dzięki czemu dostaje awans na stanowisko scenarzysty. Nie ma jednak pojęcia o tej pracy. Wtedy z pomocą przychodzi mu Assi. Pisząc kolejne odcinki pod dyktando izraelskiego wojskowego, Salam musi uważać, aby nie podpaść arabskim producentom.(n)

 • Polska z góry : Powiat Tatrzański. s03e11 17:30

  Piękno polskiego krajobrazu ukazane z perspektywy lotu ptaka. Lektor w narracji nakreśla tło historyczne prezentowanych miejsc. Ich bogactwo natury oraz kultury zaskakuje i zapiera dech w piersiach. W trzeciej odsłonie serii widzowie mają okazję zobaczyć około 50 malowniczych miast, wsi i zabytków przyrody z różnych regionów kraju nad Wisłą. Unoszący się wysoko dron uwieczni m.in. Łódź, Pobrzeże Koszalińskie, Tatrzański Park Narodowy, Szlak Zabytków Techniki Górnego Śląska, Łużyce Górne czy Ciechocinek. Oprócz tego także wiele interesujących zamków, kościołów i ruin.(n)

 • Polska z góry : Grodzisk Mazowiecki. s03e12 17:55

  Piękno polskiego krajobrazu ukazane z perspektywy lotu ptaka. Lektor w narracji nakreśla tło historyczne prezentowanych miejsc. Ich bogactwo natury oraz kultury zaskakuje i zapiera dech w piersiach. W trzeciej odsłonie serii widzowie mają okazję zobaczyć około 50 malowniczych miast, wsi i zabytków przyrody z różnych regionów kraju nad Wisłą. Unoszący się wysoko dron uwieczni m.in. Łódź, Pobrzeże Koszalińskie, Tatrzański Park Narodowy, Szlak Zabytków Techniki Górnego Śląska, Łużyce Górne czy Ciechocinek. Oprócz tego także wiele interesujących zamków, kościołów i ruin.(n)

 • Łapu-capu 18:20

  Telewidzowie doskonale wiedzą, że żaden program telewizyjny nie jest wolny od wpadek. Prowadzącym zdarzają się przejęzyczenia, a ekipa techniczna miewa problemy ze sprzętem, które nie umykają uwadze publiczności. Dlatego też te i tym podobne wpadki, nazywane niekiedy chochlikami telewizyjnymi, cieszą się dużą popularnością. Bywają na tyle zabawne i ciekawe, że stały się podstawą osobnego programu stacji Canal+ i pokrewnych, "Łapu-capu". Autorzy tego nietypowego programu prezentują widzom aktualne chochliki, dostrzeżone w produkcjach różnych stacji telewizyjnych. Wśród prezentowanych fragmentów są wpadki językowe prezenterów, w tym także słowne gafy i dziwaczne reakcje prowadzących w sytuacjach kryzysowych. Widzowie "Łapu-capu" mogą także zobaczyć zabawne, a niekiedy wręcz absurdalne skutki awarii technicznych. Kilkuminutowy program "Łapu-capu" jest polską wersją francuskiego "Le Zapping", powstałego w 1989 roku. Sportowa wersja chochlików telewizyjnych, "Złap sport", również ma francuski rodowód.(n)

 • Gest, który wstrząsnął Ameryką 18:25

  Historia Colina Kaepernicka, gwiazdy futbolu amerykańskiego. W 2016 roku podczas meczu LFN, gdy tłum powstał do hymnu, Colin Kaepernick ukląkł. Miał to być protestacyjny gest przeciwko brutalności amerykańskiej policji wobec Afroamerykanów. Tym samym Kaepernick zapoczątkował ruch #TakeAKnee, który jednocześnie załamał mu karierę.(n)

 • Bóg jest wielki, a ja malutka 19:20

  "Bóg jest wielki, a ja malutka" to kolejny francuski przebój, który realizowano w tym samym czasie, co przebojową "Amelię". Obraz Pascale Bailly wszedł jednak nieco później na ekrany i znalazł się w cieniu kultowej już produkcji Jean-Pierre'a Jeuneta. Udaną kreację stworzyła tutaj nominowana kilkukrotnie do Cezara i dwukrotnie do BAFT-y Audrey Tautou. Jej filmowym partnerem jest Edouard Baer, którego reżyserka Pascale Bailly zauważyła w programie telewizyjnym "Nonante". Główna bohaterka komedii romantycznej "Bóg jest wielki, a ja malutka", początkująca modelka Michele, po rozstaniu z partnerem i usunięciu ciąży czuje się bardzo samotna. Pocieszenia szuka w religii - zwraca się najpierw do Boga, a następnie do Buddy. Wkrótce poznaje starszego od siebie weterynarza żydowskiego pochodzenia, Francois, z którym wiąże duże nadzieje. Mężczyzna jednak ją porzuca. Ich drogi krzyżują się ponownie na ślubie przyjaciółki Michele, Valérie. W "Bóg jest wielki, a ja malutka" tragizm splata się z komizmem, na czym przede wszystkim zależało reżyserce produkcji. Scenariusz filmu Pascale Bailly napisała wspólnie z Alainem Tasmą. Autorem zdjęć do obrazu jest Antoine Roch. Muzykę skomponował Stéphane Malca.(n)

 • Złe miejsce 21:00

  Stan (Jay Jay Warren) stracił rodziców i mieszka z despotycznym dziadkiem. Nie brakuje mu trosk, a jakby tego było mało, codziennie żyje też w strachu, że będzie musiał wrócić do poprawczaka. Jego najlepszy przyjaciel, Dommer (Cody Kostro), także zmaga się z problemami - jest prześladowany w szkole przez grupę rówieśników. Koszmar jednak dopiero ma się rozpocząć. Pewnego dnia Stan odkrywa, że coś skryło się w przydomowej szopie. Okazuje się, że ma do czynienia z krwiożerczą istotą rodem z horroru. W głowie nastolatka pojawia się straszliwy pomysł. Obecność piekielnego stworzenia daje szanse jemu i Dommerowi na wywarcie zemsty na swoich oprawcach. Wystarczy tylko zwabić ich do kryjówki potwora. Film producentów "Piły".(n)

 • Hellboy 22:35

  Amerykańska superprodukcja "Hellboy" z 2019 roku to kolejna odsłona przygód słynnego obrońcy ludzkości z serii komiksów Mike'a Mignoli. W głównej roli reżyser Neil Marshall obsadził nominowanego do Złotego Globu za drugoplanową rolę w serialu "Stranger Things" Davida Harboura. Mimo wcześniejszych obaw, że kilkugodzinna charakteryzacja będzie dla niego męcząca, aktor bardzo ją polubił, a nawet wykorzystywał ten czas do medytacji. Docenił również fakt, że dzięki ekstremalnemu wyzwaniu dane mu było odkryć nowe formy aktorskiej ekspresji. Tytułowy "Hellboy", obdarzony piekielnymi mocami agent Biura Badań Paranormalnych i Obrony, ma do wykonania misję w Meksyku. W trakcie akcji dochodzi jednak do wypadku i bohater powraca w niesławie do bazy. Tam pracodawca i opiekun, Bruttenholm, informuje go o nowym zadaniu - w Anglii. Tymczasem zgładzona przed laty czarownica Nimue odradza się i odzyskuje dawną moc. Przy wsparciu magicznych istot wiedźma zamierza zawładnąć całym światem. Powstrzymać ją może tylko Hellboy. "Hellboy" z 2019 roku to pierwszy film ze znanej serii po produkcji "Hellboy: Złota armia" z 2008 roku. Pierwotnie kolejna część przygód superbohatera miała powstać dużo wcześniej, jednak zrezygnowano z niej z powodu rozwiązania umowy z dotychczasowym scenarzystą i reżyserem, Guillermo del Toro. Wraz z jego odejściem z odgrywania głównej roli zrezygnował również Ron Perlman. Premiera filmu "Hellboy", zarówno w USA, jak i w Polsce, odbyła się 12 kwietnia 2019 roku.(n)

Lista stacji