×

Wyszukaj artykuł

Program tvCanal + Film program TV. Program telewizyjny Canal + Film na dziś, jutro i weekend

 • Szamanka 1:30

  "Szamanka" to film Andrzeja Żuławskiego z Bogusławem Lindą w roli głównej. Znany aktor gra tu młodego antropologa Michała. Pewnego dnia na dworcu kolejowym w Krakowie żegna się on ze swoim bratem - księdzem, który pozostawia mu mieszkanie do wynajęcia. Rozmowę mężczyzn podsłuchuje poszukująca lokum studentka Akademii Górniczo-Hutniczej zwana Włoszką (Iwona Petry). Michał zgadza się pokazać jej mieszkanie, w którym dochodzi między nimi do zbliżenia. Dziewczyna wraca do rodzinnego miasteczka i kradnie matce oszczędności, aby móc zapłacić za wynajęcie lokum. W tym samym czasie Michał dokonuje wielkiego odkrycia antropologicznego. Na terenie huty odkopuje świetnie zachowane ciało szamana sprzed trzech tysięcy lat. Znalezisko to całkowicie go pochłania. Wkrótce Włoszka i Michał spotykają się w pustym mieszkaniu, gdzie ulegają erotycznej fascynacji przepełnionej perwersją. Główny bohater filmu "Szamanka" zrywa z narzeczoną, córką swojego profesora, Anną (Agnieszka Wagner), i zamieszkuje z nową kochanką, poddając się jej zgubnej dominacji.(n)

 • Noc poślubna w biały dzień 3:25

  Obraz Jerzego Gruzy z lat 80. "Noc poślubna w biały dzień" uznawany jest za ostrą satyrę obyczajową, krytykującą stosunki społeczne końca epoki gierkowskiej. Akcja filmu osadzona jest pod koniec lat 70. w niewielkiej prowincjonalnej miejscowości, do której przyjeżdża zespół geodetów. Magister (Jan Nowicki) i towarzyszący mu eksperci planują poprowadzenie w okolicy nowej drogi. Szybko okazuje się, że projekty geodetów budzą oburzenie jednego z miejscowych gospodarzy, Biernackiego (Wiesław Gołas). Przewidywana trasa ma bowiem przebiegać przez należące do niego grunty. Aby uratować ojcowiznę, rolnik jest gotów wręczyć łapówkę. Spór między bohaterami filmu "Noc poślubna w biały dzień" rozstrzyga się ostatecznie na oczach partyjnych dygnitarzy, uczestniczących w odbywającym się nieopodal bankiecie.(n)

 • Jak powstawał serial "Król" 4:40

  Kulisy powstawania serialu "Król" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Produkcja stanowi ekranizację powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule.(n)

 • We mnie 5:35

  Sandra (Małgorzata Gorol) świętuje swój wieczór panieński. Zbliża się dzień jej ślubu, ale przedtem jest zmuszona poddać się aborcji - płód ma wady genetyczne. Do szpitala razem z nią jedzie jej narzeczony, Dawid (Julian Świeżewski). Mężczyźnie bardzo zależy, by ją wesprzeć, ale z każdą kolejną minutą wydaje się Sandrze coraz bardziej obcy. Po zabiegu kobieta postanawia szczerze porozmawiać z partnerem. Stwierdza, że nie powinni brać ślubu, skoro wcześniej zdecydowali się na to tylko ze względu na jej ciążę. Niespodziewanie ich uczucia znowu się zmieniają. Wspólny ból pozwala im na nowo się pokochać.(n)

 • Łapu-capu extra 6:00

  Program "Łapu-capu extra" emitowany jest w niedzielne popołudnia. Zbiera i prezentuje najlepsze fragmenty "Łapu-capu", magazynu, który można znaleźć na antenie codziennie. Zespół osób przygotowujących "Łapu-capu" oraz "Łapu-capu extra" pilnie śledzi to, co pokazywane jest na antenach głównych polskich stacji. Redaktorzy ci zdają sobie sprawę, że nie ma telewizji, w której nie zdarzają się wpadki. Wychwytują więc wszelkie awarie techniczne, przejęzyczenia i gafy popełniane przez prezenterów, różne ich niestandardowe zachowania, a także zabawne sytuacje zarejestrowane bez ich wiedzy. Wszystkie te znalezione, niejednokrotnie śmieszące do łez nagrania prezentowane są następne w każdym odcinku "Łapu-capu" i "Łapu-capu extra".(n)

 • Tam i z powrotem 6:30

  "Tam i z powrotem" to film sensacyjny z polityczno-obyczajową nadbudową. Jego akcja rozgrywa się w Łodzi w latach 60. Obraz, mocno osadzony w realiach tamtej epoki, znakomicie oddaje jej atmosferę. Janusz Gajos gra w filmie "Tam i z powrotem" wybitnego chirurga Andrzeja Hoffmana. Podczas wojny mężczyzna był łącznikiem AK w Anglii, skąd został przerzucony do Polski. Po nieudanej ucieczce z kraju trafił do aresztu. Wolność odzyskał dzięki amnestii w 1956 r., ale nadal pozostaje pod stałym nadzorem SB. Nie wolno mu opuścić kraju, a w Anglii została jego żona Judy i córka. Wkrótce Andrzej dowiaduje się, że obie bliskie mu kobiety wyjechały do Australii. Pewnego dnia bohater obrazu "Tam i z powrotem" odkrywa, że jednym z jego pacjentów jest dawny znajomy z AK, Piotr Klimek nazywany Jurkiem (w tej roli Jan Frycz). Życie chorego może uratować tylko operacja za granicą. Obaj mężczyźni postanawiają uciec z kraju. Potrzebują jednak do tego dużej ilości gotówki i fałszywych paszportów. Aby zdobyć pieniądze, dokonują napadu na bankowy konwój z pieniędzmi. Podczas akcji zostaje ranny ochroniarz. Mężczyzna trafia do szpitala i to Hoffman ma go operować. Chirurg staje przed trudnym wyborem etycznym. Mężczyzna bowiem jest jedynym świadkiem przestępstwa. Jego życie leży w rękach Andrzeja.(n)

 • Łapu-capu 8:10

  Telewidzowie doskonale wiedzą, że żaden program telewizyjny nie jest wolny od wpadek. Prowadzącym zdarzają się przejęzyczenia, a ekipa techniczna miewa problemy ze sprzętem, które nie umykają uwadze publiczności. Dlatego też te i tym podobne wpadki, nazywane niekiedy chochlikami telewizyjnymi, cieszą się dużą popularnością. Bywają na tyle zabawne i ciekawe, że stały się podstawą osobnego programu stacji Canal+ i pokrewnych, "Łapu-capu". Autorzy tego nietypowego programu prezentują widzom aktualne chochliki, dostrzeżone w produkcjach różnych stacji telewizyjnych. Wśród prezentowanych fragmentów są wpadki językowe prezenterów, w tym także słowne gafy i dziwaczne reakcje prowadzących w sytuacjach kryzysowych. Widzowie "Łapu-capu" mogą także zobaczyć zabawne, a niekiedy wręcz absurdalne skutki awarii technicznych. Kilkuminutowy program "Łapu-capu" jest polską wersją francuskiego "Le Zapping", powstałego w 1989 roku. Sportowa wersja chochlików telewizyjnych, "Złap sport", również ma francuski rodowód.(n)

 • Hollywood Buzz 8:15

  W programie nowości kinowe, relacje z planów zdjęciowych oraz ciekawostki związanych z gwiazdami srebrnego ekranu. O pracy nad najnowszymi hollywoodzkimi produkcjami opowiadają ich twórcy - znani reżyserzy i aktorzy. Autorzy magazynu przedstawiają również zwiastuny filmów wchodzących na ekrany kin.(n)

 • Bóg jest wielki, a ja malutka 8:40

  "Bóg jest wielki, a ja malutka" to kolejny francuski przebój, który realizowano w tym samym czasie, co przebojową "Amelię". Obraz Pascale Bailly wszedł jednak nieco później na ekrany i znalazł się w cieniu kultowej już produkcji Jean-Pierre'a Jeuneta. Udaną kreację stworzyła tutaj nominowana kilkukrotnie do Cezara i dwukrotnie do BAFT-y Audrey Tautou. Jej filmowym partnerem jest Edouard Baer, którego reżyserka Pascale Bailly zauważyła w programie telewizyjnym "Nonante". Główna bohaterka komedii romantycznej "Bóg jest wielki, a ja malutka", początkująca modelka Michele, po rozstaniu z partnerem i usunięciu ciąży czuje się bardzo samotna. Pocieszenia szuka w religii - zwraca się najpierw do Boga, a następnie do Buddy. Wkrótce poznaje starszego od siebie weterynarza żydowskiego pochodzenia, Francois, z którym wiąże duże nadzieje. Mężczyzna jednak ją porzuca. Ich drogi krzyżują się ponownie na ślubie przyjaciółki Michele, Valérie. W "Bóg jest wielki, a ja malutka" tragizm splata się z komizmem, na czym przede wszystkim zależało reżyserce produkcji. Scenariusz filmu Pascale Bailly napisała wspólnie z Alainem Tasmą. Autorem zdjęć do obrazu jest Antoine Roch. Muzykę skomponował Stéphane Malca.(n)

 • Belle 10:20

  Oparty na faktach brytyjski dramat "Belle" to znakomicie zrealizowany film kostiumowy, którego akcja toczy się pod koniec XVIII wieku. Wielka Brytania jest wówczas kolonialnym imperium, które opiera swą potęgę gospodarczą na niewolnictwie. John Lindsay (Matthew Goode) jest oficerem angielskiej floty, który samotnie wychowuje swoją nieślubną córkę, czarnoskórą Dido Elizabeth Belle (Gugu Mbatha-Raw). Ponieważ mężczyzna ma wkrótce rozpocząć służbę w Indiach, zjawia się razem z dziewczyną na dworze swojego wuja, wysoko postawionego sędziego, lorda Mansfielda (Tom Wilkinson), z prośbą, by ją wychował. Mansfield przyjmuje ją pod swój dach, a jego żona (Emily Watson) traktuje Dido tak jak własną córkę, Elizabeth (Sarah Gadon). Mijają lata, podczas których dziewczęta dorastają, a tytułowa bohaterka filmu "Belle" niejednokrotnie doświadcza uprzedzeń rasowych. W końcu nadchodzi czas, by obie wychowywane przez Mansfieldów młode kobiety wyszły za mąż. Zadanie to wydaje się ułatwiać Dido majątek, który odziedziczy po ojcu, jednak niechęć środowiska może tę szansę zniweczyć. Pojawia się jednak młody mężczyzna, który z wzajemnością się w niej zakochuje. Jest to adwokat John Davinier (Tom Reid). Ma on wziąć udział w głośnej rozprawie, w której sędzią będzie lord Mansfield. Sprawa ta dotyczy wydarzeń, do których doszło na statku Zong. Jego dowództwo wyrzuciło za burtę wszystkich niewolników, tłumacząc, że zabrakło im wody pitnej. Gdy właściciele okrętu zażądali rekompensaty, traktując ludzi jak utracony towar, powstał bezprecedensowy spór, którego rozstrzygnięcie może wiele zmienić w imperium.(n)

 • Łapu-capu 12:00

  Telewidzowie doskonale wiedzą, że żaden program telewizyjny nie jest wolny od wpadek. Prowadzącym zdarzają się przejęzyczenia, a ekipa techniczna miewa problemy ze sprzętem, które nie umykają uwadze publiczności. Dlatego też te i tym podobne wpadki, nazywane niekiedy chochlikami telewizyjnymi, cieszą się dużą popularnością. Bywają na tyle zabawne i ciekawe, że stały się podstawą osobnego programu stacji Canal+ i pokrewnych, "Łapu-capu". Autorzy tego nietypowego programu prezentują widzom aktualne chochliki, dostrzeżone w produkcjach różnych stacji telewizyjnych. Wśród prezentowanych fragmentów są wpadki językowe prezenterów, w tym także słowne gafy i dziwaczne reakcje prowadzących w sytuacjach kryzysowych. Widzowie "Łapu-capu" mogą także zobaczyć zabawne, a niekiedy wręcz absurdalne skutki awarii technicznych. Kilkuminutowy program "Łapu-capu" jest polską wersją francuskiego "Le Zapping", powstałego w 1989 roku. Sportowa wersja chochlików telewizyjnych, "Złap sport", również ma francuski rodowód.(n)

 • Aktualności filmowe+ 12:05

  W cotygodniowym programie zostają przedstawione najbardziej interesujące wydarzenia ze świata kina. Pojawiają się wywiady z osobami związanymi z branżą filmową, prowadzone są rozmowy na temat premier, nowości muzycznych i teatralnych.(n)

 • Bez bagażu 12:35

  "Bez bagażu" to bezpretensjonalna komedia romantyczna w niezłej obsadzie. W rolach głównych występują Paula Patton ("Warcraft: Początek") i Derek Luke ("Antwone Fisher"). W filmie zobaczymy również dwukrotnie nominowanego do Oscara Djimona Hounsou ("Nasza Ameryka", "Krwawy diament"). Reżyser i scenarzysta David E. Talbert przeniósł na ekran swoją powieść. Stewardesa Montana Moore postanawia znaleźć sobie narzeczonego, zanim jej młodsza siostra wyjdzie za mąż. Matrymonialna desperatka ma zaledwie trzydzieści dni, aby podbić serce wymarzonego kandydata. W tym celu przemierza ponad 30 tysięcy mil. Aranżuje rzekomo przypadkowe spotkania ze swoimi byłymi partnerami. Upór bohaterki "Bez bagażu" sprawia, że wikła się ona w wiele zabawnych sytuacji.(n)

 • Dzień jak co dzień 14:10

  Ania z córką Basią jadą na casting do telewizyjnego talent show. Z dziewczynką zaczyna dziać się coś dziwnego, ale matka tego nie zauważa. Podczas występu Basia wybiega ze sceny. Ania musi zmierzyć się ze swoimi kompleksami, by dostrzec i zrozumieć potrzeby córki.(n)

 • Tuż po weselu 14:30

  "Tuż po weselu" to amerykański remake duńskiej produkcji z 2006 roku w reżyserii Susanne Bier. Wersja Barta Freundlicha miała swoją światową premierę na festiwalu filmowym w Sundance. W głównych rolach twórca, który jest także autorem scenariusza, obsadził hollywoodzkie gwiazdy - Julianne Moore, Michelle Williams, Billy'ego Crudupa i Abby Quinn. Tematem przewodnim produkcji jest skrywana przez lata tajemnica, która daje początek serii nieoczekiwanych wydarzeń. Bohaterka filmu "Tuż po weselu", Isabel, współzałożycielka sierocińca w Indiach, jedzie do Nowego Jorku, aby zobaczyć się z Theresą, która zamierza wesprzeć finansowo jej placówkę. Okazuje się, że spotkanie kobiet odbywa się na dzień przed ślubem córki Theresy, Grace. Zaproszona na wesele Isabel wpada tam na swoją dawną miłość, Oscara, obecnie męża jej sponsorki. Wkrótce wychodzi na jaw, że nie znalazła się w Stanach tylko z powodów biznesowych, a Theresa ma wobec niej pewien plan.(n)

 • Święta Judy 16:20

  "Święta Judy" to oparta na faktach historia zaangażowanej prawniczki, która wywalczyła zmiany w amerykańskim prawie azylowym. Uratowała w ten sposób wiele kobiet z różnych zakątków świata. W roli głównej występuje Michelle Monaghan, nominowana do Złotego Globu za rolę w serialu "Detektyw". Na ekranie zobaczymy też Alfreda Molinę ("Frida"). Judy Wood jest prawniczką specjalizującą się w prawie imigracyjnym. Przeprowadza się z synem do Los Angeles, aby chłopiec był bliżej ojca. Wkrótce przyjmuje sprawę, która okaże się przełomowa nie tylko dla jej kariery, ale też dla losu wielu kobiet. Pomaga młodej Afgance, której grozi deportacja. Poruszona sytuacją swojej klientki, "Święta Judy" robi wszystko, by doprowadzić do zmiany prawa tak, aby chroniło one kobiety, szukające schronienia w Stanach Zjednoczonych.(n)

 • Colette 18:05

  "Colette" to biograficzna produkcja opowiadająca o życiu Sidonie-Gabrielle Colette, jednej z najsłynniejszych francuskich pisarek, nominowanej do Nagrody Nobla. Autorka ma na swoim koncie takie bestsellery jak "Gigi", "Chéri", "Kotka" czy "Niebieska latarnia", z których część doczekała się swoich ekranizacji. Ekscentryczna artystka o feministycznych poglądach zyskała miano wielkiej skandalistki przełomu XIX i XX wieku, która zaszokowała cały Paryż. Pochodząca z ubogiej wiejskiej rodziny tytułowa "Colette" wychodzi za mąż za cenionego autora, Willy'ego, i przenosi się wraz z nim do Paryża. Nowa rzeczywistość wywiera na niej ogromne wrażenie. Za namową partnera pisze wkrótce powieść "Klaudyna", opartą na własnych doświadczeniach, i wydaje ją pod nazwiskiem męża. Książka odnosi niebywały sukces, wywołując przy tym mnóstwo skrajnych emocji wśród paryskiej inteligencji. Występująca w głównej roli w filmie "Colette" Keira Knightley ma na swoim koncie dwie nominacje do Oscara ("Gra tajemnic", "Duma i uprzedzenie"). Aktorka wyznała, że czytała wcześniej kilka książek Sidonie-Gabrielle Colette, ale przed rozpoczęciem zdjęć niewiele wiedziała o jej życiu osobistym. Zdecydowała się wcielić w jej postać, bo feministyczna tematyka filmu wydała jej się bardzo aktualna i ważna. Reżyserem produkcji jest Wash Westmoreland, twórca hitu "Motyl Still Alice".(n)

 • Łapu-capu 19:55

  Telewidzowie doskonale wiedzą, że żaden program telewizyjny nie jest wolny od wpadek. Prowadzącym zdarzają się przejęzyczenia, a ekipa techniczna miewa problemy ze sprzętem, które nie umykają uwadze publiczności. Dlatego też te i tym podobne wpadki, nazywane niekiedy chochlikami telewizyjnymi, cieszą się dużą popularnością. Bywają na tyle zabawne i ciekawe, że stały się podstawą osobnego programu stacji Canal+ i pokrewnych, "Łapu-capu". Autorzy tego nietypowego programu prezentują widzom aktualne chochliki, dostrzeżone w produkcjach różnych stacji telewizyjnych. Wśród prezentowanych fragmentów są wpadki językowe prezenterów, w tym także słowne gafy i dziwaczne reakcje prowadzących w sytuacjach kryzysowych. Widzowie "Łapu-capu" mogą także zobaczyć zabawne, a niekiedy wręcz absurdalne skutki awarii technicznych. Kilkuminutowy program "Łapu-capu" jest polską wersją francuskiego "Le Zapping", powstałego w 1989 roku. Sportowa wersja chochlików telewizyjnych, "Złap sport", również ma francuski rodowód.(n)

 • Niedobrani 20:00

  Amerykańska komedia romantyczna "Niedobrani" z 2019 roku opowiada historię dziennikarza, który zaczyna się spotykać ze swoją opiekunką z dzieciństwa, obecnie Sekretarzem Stanu Stanów Zjednoczonych. W głównych rolach reżyser Jonathan Levine obsadził Setha Rogena i Charlize Theron, którzy stworzyli na ekranie niezapominany duet, oceniony pozytywnie przez krytyków. Produkcja stara się zerwać ze stereotypami i powszechnym w dzisiejszych czasach szufladkowaniem ludzi. To współczesna wersja "Pięknej i bestii" z bardzo pozytywnym przesłaniem. Bohater "Niedobranych", bezrobotny Fred, wpada pewnego dnia na swoją dawną nianię i niespełnioną miłość, Charlotte. Pomimo tego, że on ma niewyparzony język, niedbały styl i specyficzne poczucie humoru, a ona jest odnoszącą sukcesy zawodowe kobietą z klasą, rodzi się między nimi uczucie. Charlotte, piastująca obecnie funkcję sekretarza stanu, zatrudnia Freda jako autora swoich przemówień. Niebawem zaś sama staje w wyścigu o fotel prezydenta. Konkurenci od razu wyczuwają, gdzie jest słaby punkt pani polityk i zamierzają to wykorzystać.(n)

 • Sala samobójców. Hejter 22:00

  "Sala samobójców. Hejter" to doceniony przez krytyków i publiczność spin-off hitu Jana Komasy z 2011 roku. W głównej roli reżyser "Bożego Ciała" i "Miasta 44" obsadził Macieja Musiałowskiego, który, przygotowując się do pracy na planie, uczęszczał na wykłady na Uniwersytecie Warszawskim i uważnie obserwował studentów. Partneruje mu m.in. Vanessa Aleksander, dla której występ u Jana Komasy był spełnieniem jednego z największych zawodowych marzeń. Młodzi aktorzy bardzo emocjonalnie przeżyli pracę nad filmem. Akcja "Sali samobójców. Hejter" rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater, student prawa Tomek Giemza, zostaje wyrzucony z uczelni za plagiat. Ukrywa prawdę przed wspierającymi go finansowo Robertem i Zofią Krasuckimi, rodzicami swojej wieloletniej przyjaciółki Gabi, w której jest zakochany. Gdy małżeństwo odkrywa prawdę, urywa kontakt z chłopakiem. Ten planuje zemstę. Kiedy dostaje pracę w agencji PR prowadzonej przez Beatę Santorską, zaczyna tworzyć fałszywe konta w mediach społecznościowych pozwalające mu wyszydzać i oczerniać znane osoby. Wkrótce jego działalność zatacza coraz szersze kręgi, a rosnące w nim rozgoryczenie doprowadza do dramatycznych wydarzeń. Produkcja "Sala samobójców. Hejter" zyskała duże uznanie, zarówno w Polsce, jak i za granicą, pomimo tego, że jej promocja została mocno utrudniona przez pandemię COVID-19. Obraz otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu międzynarodowego na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Krytycy uznali, że "Sala samobójców. Hejter" umiejętnie diagnozuje choroby polskiego społeczeństwa. Sam reżyser stwierdził, że nakręcił film ze strachu przed nadchodzącą apokalipsą, której perspektywa powinna wstrząsnąć nami wszystkimi. Zmusza nas w ten sposób do konfrontacji z rzeczywistością.(n)

Lista stacji