×

Wyszukaj artykuł

Program tvCanal + Dokument program TV. Program telewizyjny Canal + Dokument na dziś, jutro i weekend

 • Rykoszety 12:25

  Polska, 1982 rok. Nastroje społeczne stają się coraz bardziej napięte. Dwóch braci, będących górnikami, ma odmienne zdanie dotyczące postawy, jaką należy przyjąć w obliczu komunistycznego systemu. Janek (Stanisław Linowski) angażuje się w działania podziemia na rzecz demokracji. Tadek (Tomasz Schuchardt) natomiast woli zachować neutralność. Między mężczyznami pogłębia się konflikt.(n)

 • Ptak kiwi, pan Jones i Nowa Zelandia 12:55

  Brytyjski komik i entuzjasta podróży Griff Rhys Jones pakuje plecak, zakłada buty turystyczne i wyrusza zwiedzać Nową Zelandię. Podczas podróży spotyka ciekawych ludzi, angażuje się w rozmaite działania, a także przybliża historię i kulturę każdego z odwiedzanych regionów.(n)

 • Koleją przez Australię 13:45

  Brytyjski komik i entuzjasta podróży Griff Rhys Jones, znany z serii podróżniczej "Koleją przez Afrykę", wsiada do pociągów w Australii. Griff przemierzy ten kontynent, odkryje jego pionierską historię i kulturę oraz spotka się z jego mieszkańcami. Przy okazji komik odkryje historię pociągów, ludzi, którzy ich obsługują oraz społeczności, które są od nich zależne.(n)

 • Bazary Europy: Ateny 14:35

  Maria Konarowska zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych, największych i najdziwniejszych targowiska. Uda się do niewielkich europejskich miasteczek oraz do wielkich metropolii. Zaprezentuje m.in. urokliwy bazar na zboczu gór Albanii w miasteczku Kruja, ale także targ w Paryżu słynący z antyków, obrazów, torebek w klimacie retro oraz mebli art deco.(n)

 • Bazary Europy: Berlin 15:20

  Maybachufe, położony w najmodniejszej dzielnicy Berlina, stanowi niezwykły bazar ciągnący się wzdłuż brzegu kanału. Otwarty jest tylko w piątki. Kusi mieszkańców i turystów atrakcyjnymi cenami oraz smakołykami kuchni tureckiej.(n)

 • Hollywoodzkie kino akcji - prawda i mity . Hollywood Weapon: Fact or Fiction? 2, s02e07 16:10

  Emerytowany komandos Terry Schappert i mistrz broni Larry Zanoff biorą na warsztat najbardziej spektakularne sceny filmowe, chcąc sprawdzić, czy byłyby one możliwie w prawdziwym życiu.(n)

 • Hollywoodzkie kino akcji - prawda i mity . Hollywood Weapon: Fact or Fiction? 2, s02e08 16:35

  Emerytowany komandos Terry Schappert i mistrz broni Larry Zanoff biorą na warsztat najbardziej spektakularne sceny filmowe, chcąc sprawdzić, czy byłyby one możliwie w prawdziwym życiu.(n)

 • Komedia to nie zabawa. Jiri Menzel 17:00

  Dokument poświęcony życiu i twórczości czeskiego reżysera Jiří Menzela, specjalizującego się w gatunku komedii obyczajowej. Do najbardziej znanych dzieł artysty należą nagrodzone Złotym Niedźwiedziem "Skowronki na uwięzi" (1969) oraz nominowane do Złotej Palmy "Kapryśne Lato" (1968).(n)

 • Pokolenie winylu: sztuka i rewolucja 18:25

  W latach 80. XX w. w Czechosłowacji panował komunizm. Reżim nie tolerował kultury Zachodu i prześladował tych, którzy szukali innej, sprzeciwiającej się normom literatury i sztuki. Historia jednak wielokrotnie udowodniła, że burzliwe nastroje są często katalizatorem wzmożonej pracy twórczej. Punk rock stał się potężnym środkiem komunikacji dla ruchu wolnościowego. Po 25 latach jego uczestnicy wspominają stare dzieje. Zastanawiają się nad niepokojącymi podobieństwami obecnych rządów Władimira Putina do czasów reżimu komunistycznego, z którym walczyli. Odważne spojrzenie na kulturę i jej wpływ na zmiany politycznego krajobrazu świata.(n)

 • 1939-1945: Zakazana miłość 19:50

  Autorka dokumentu Claire Denavarre prezentuje czasy II wojny światowej i burzliwe romanse tych, powinni byli stać po przeciwnych stronach barykady. Pary, którym niestraszna była śmierć czy strach, połączyło płomienne uczucie.(n)

 • Dziesięć przyczyn zatonięcia Titanica 20:45

  Twórcy dokumentu analizują wydarzenia, które doprowadziły do katastrofy morskiej w kwietniu 1912 r., kiedy statek uderzył w górę lodową na północnym Atlantyku i zatonął z 1500 pasażerami i załogą. Widzowie poznają dziesięć kluczowych błędów, który doprowadziły do zatopienia Titanica.(n)

 • Pavarotti 22:00

  Dokument przybliża sylwetkę jednego z najwspanialszych śpiewaków operowych - Luciano Pavarottiego. Film nie tylko przedstawia historię jego oszałamiającej kariery, ale prezentuje także charyzmatycznego włoskiego artystę od strony prywatnej. Za reżyserię odpowiada Ron Howard, znany z takich dzieł jak "The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years".(n)

 • Tajemnica ojca Pio 23:55

  Ojciec Pio z Pietrelciny, święty mistyk Kościoła katolickiego, przez pięćdziesiąt lat miał krwawiące stygmaty. Budziło to wiele podejrzeń i zarzutów ze strony sceptyków, także innych wiernych, którzy wątpili w pochodzenie jego ran i oskarżali go o samookaleczenia. Duchownego rozsławiły liczne cuda, jakich dokonywał, jednak przez całe życie wywoływał też kontrowersje. Dokument przedstawia historię tego niezwykłego kapucyna i ukazuje przebieg śledztwa w sprawie uznania jego świętości.(n)

Lista stacji