×

Wyszukaj artykuł

Program tvCanal + 1 program TV. Program telewizyjny Canal + 1 na dziś, jutro i weekend

 • Pokłosie 3:30

  "Pokłosie" to poruszający dramat obyczajowy produkcji polskiej z 2012 roku. Film mimo upływu lat od premiery wciąż zmusza do refleksji i wywołuje spore kontrowersje. Autorem obrazu jest uznany reżyser Władysław Pasikowski - autor produkcji, które weszły do kanonu polskiego kina, jak choćby "Psy", "Operacja Samum" czy "Demony wojny wg Goi". Akcja filmu "Pokłosie" rozgrywa się w 2001 roku. Wtedy to do swojej rodzinnej wsi wraca z emigracji Franciszek Kalina (Ireneusz Czop). Mężczyzna słyszy niepokojące wieści o swoim młodszym bracie Józefie (Maciej Stuhr), który miał popaść w konflikt z sąsiadami. Pierwsze spotkanie po latach jest raczej chłodne i stonowane, rodzeństwo wyjaśnia sobie pewne nieporozumienia z przeszłości. Franciszek nie może pojąć, dlaczego Józek dziwnie się zachowuje. Próbuje dociec, co może być tego przyczyną. Wkrótce bohater filmu "Pokłosie" odkrywa mroczną tajemnicę z czasów II wojny światowej. Tajemnicę, o której wiedziała cała społeczność wsi, w tym także rodzina Kalinów. Józef jako pierwszy poznał jej szczegóły. Wówczas zapragnął ze wszystkich sił zrobić, co w jego mocy, aby ocalić od zapomnienia pamięć o żydowskich mieszkańcach miejscowości, zamordowanych przez swoich sąsiadów.(n)

 • Jak powstawał serial "Król" 5:15

  Kulisy powstawania serialu "Król" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Produkcja stanowi ekranizację powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule.(n)

 • Król: Prolog 6:10

  O ośmioodcinkowym serialu "Król" porozmawiają jego twórcy - reżyser Jan P. Matuszyński, aktor Michał Żurawski oraz autor powieści będącej podstawą scenariusza, Szczepan Twardoch. Widzowie dowiedzą się m.in. kto jeszcze był brany pod uwagę do zagrania głównej roli i co było inspiracją dla pisarza przy tworzeniu książki. Twardoch opowie także o swoich wrażeniach z planu serialu, a reżyser zdradzi, jakie było największe wyzwanie podczas kręcenia zdjęć.(n)

 • Łapu-capu 7:00

  Telewidzowie doskonale wiedzą, że żaden program telewizyjny nie jest wolny od wpadek. Prowadzącym zdarzają się przejęzyczenia, a ekipa techniczna miewa problemy ze sprzętem, które nie umykają uwadze publiczności. Dlatego też te i tym podobne wpadki, nazywane niekiedy chochlikami telewizyjnymi, cieszą się dużą popularnością. Bywają na tyle zabawne i ciekawe, że stały się podstawą osobnego programu stacji Canal+ i pokrewnych, "Łapu-capu". Autorzy tego nietypowego programu prezentują widzom aktualne chochliki, dostrzeżone w produkcjach różnych stacji telewizyjnych. Wśród prezentowanych fragmentów są wpadki językowe prezenterów, w tym także słowne gafy i dziwaczne reakcje prowadzących w sytuacjach kryzysowych. Widzowie "Łapu-capu" mogą także zobaczyć zabawne, a niekiedy wręcz absurdalne skutki awarii technicznych. Kilkuminutowy program "Łapu-capu" jest polską wersją francuskiego "Le Zapping", powstałego w 1989 roku. Sportowa wersja chochlików telewizyjnych, "Złap sport", również ma francuski rodowód.(n)

 • O co biega? 7:05

  W magazynie nowinki oraz praktyczne porady dla osób, które uprawiają bieganie rekreacyjnie, półprofesjonalnie, zawodowo lub dopiero zaczynają. Gospodarz programu Marcin Rosłoń wraz z ekspertami będzie podpowiadał, jak przygotować się do biegania amatorskiego i zawodowego, jak dobrać odpowiedni sprzęt lub przygotować się do maratonu. W programie nie zabraknie również ciekawostek, rozmów ze sportowcami i osobami z show-biznesu, które opowiedzą o swojej pasji do biegania.(n)

 • Grupa ''Wschód'' 7:40

  "Grupa 'Wschód'" w reżyserii Zala Batmanglija to połączenie dreszczowca z filmem akcji z ekologią w tle. W 2014 r. obraz otrzymał nominację do nagrody Saturna w kategorii najlepszy thriller. W filmie wystąpiły aktorki nominowane do Oscara: Ellen Page i Patricia Clarkson, a także Brit Marling, która jest jednocześnie współautorką scenariusza. Sarah Moss (Brit Marling) niegdyś była agentką FBI, a teraz zajmuje się badaniem organizacji, których działalność jest skierowana przeciwko wielkim korporacjom. Pewnego dnia otrzymuje nowe zadanie. Szefowa Sharon (Patricia Clarkson) zleca jej przyjrzenie się niebezpiecznej grupie "Wschód". Jej członkowie wymierzają sprawiedliwość (pojmowaną na swój sposób) członkom spółek, którzy powinni byli ponieść karę za zbrodnie przeciwko ludzkości. W ramach swojego zadania bohaterka zostaje członkiem grupy "Wschód". Udaje jej się zdobyć zaufanie jej działaczy, w tym Izzy (Ellen Page). Do tej pory Sarah wiedziała, po której stronie stoi, ale sprawa zaczyna się komplikować. Im bardziej poznaje infiltrowaną organizację, tym lepiej rozumie jej cele i powody powstania. Niebawem Sarah zakochuje się w przywódcy grupy "Wschód", Benjim (Alexander Skarsgard).(n)

 • Słodki koniec dnia 9:35

  "Słodki koniec dnia" to jeden z najnowszych filmów Jacka Borcucha, reżysera obsypanego nagrodami dramatu "Wszystko, co kocham". W głównej roli ceniony twórca obsadził ikonę kina Krystynę Jandę. Za swoją kreację aktorka została wyróżniona na Festiwalu Filmowym Sundance oraz nominacją do Orła. "Słodki koniec dnia" zdobył również nagrodę główną na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego "Off Camera". Zdjęcia do produkcji realizowano we włoskiej miejscowości Volterra. "Słodki koniec dnia" opowiada historię nagrodzonej Noblem polskiej poetki Marii Linde, która opuściła ojczyznę w stanie wojennym i zamieszkała we Włoszech. Jej życie zawodowe i rodzinne wydaje się spokojne i uporządkowane. Tymczasem sytuacja społeczno-polityczna staje się coraz bardziej napięta. Media podnoszą temat uchodźców i imigrantów. Wkrótce dochodzi do zamachu terrorystycznego w Rzymie. Maria ma wygłosić mowę w ramach podziękowania za nadanie jej honorowego obywatelstwa miasta Volterra. Wystąpienie przeradza się we wstrząsający komentarz do społeczno-politycznej rzeczywistości. Wcielająca się w główną bohaterkę "Słodkiego końca dnia" Krystyna Janda ma na swoim koncie ponad 80 ról teatralnych i ponad 50 ról w produkcjach kinowych. Artystka reżyseruje również sztuki i prowadzi własny teatr. W filmie Jacka Borcucha partneruje jej m.in. znana modelka i aktorka Katarzyna Smutniak, rozwijająca obecnie swoją karierę we Włoszech. Za rolę w "Słodkim końcu dnia" otrzymała ona nominację do Orła oraz nagrodę za kreację drugoplanową na Festiwalu Polskich Filmów "Ekran" w Toronto.(n)

 • Kara za dobry uczynek 11:10

  Kanadyjski telewizyjny thriller psychologiczny "Kara za dobry uczynek" jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy wdzięczność może być toksyczna. Opowiada historię kobiety, która w kryzysowej sytuacji przychodzi z pomocą młodemu mężczyźnie i płaci za to bardzo wysoką cenę. W głównej roli wystąpiła pamiętana z hitu "Shazam!" i serialu "Hawaii 5.0" Michelle Borth. Za kamerą stanęła reżyserka thrillera "Promień" Caroline Labreche, Dramat bohaterki filmu "Kara za dobry uczynek", Karen, rozpoczyna się podczas napadu na sklep, którego jest świadkiem. Kobieta nie ucieka, tylko próbuje przekonać bandytę, by opuścił broń, a następnie zasłania swoim ciałem sprzedawcę, Jeremy'ego. Po wszystkim mężczyzna za wszelką cenę stara się odwdzięczyć za uratowanie życia. Jego natarczywe zachowanie staje się coraz bardziej niepokojące. Karen zaczyna obawiać się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.(n)

 • Jak powstawał serial "Król" 12:40

  Kulisy powstawania serialu "Król" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Produkcja stanowi ekranizację powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule.(n)

 • Nie tak miało być 13:40

  Szwedzko-duńsko-norweska koprodukcja "Nie tak miało być" opowiada historię matki, która podejmuje desperacją decyzję. Film został po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności na 36. festiwalu filmowym w Sundance. Za kamerą stanęła szwedzka reżyserka Amanda Kernell, której popularność przyniósł wielokrotnie nagradzany film "Krew Saamów" z 2016 r. W obrazie "Nie tak miało być" z wielką wrażliwością maluje portret kobiety, której pragnienie niezależności i emancypacji wydaje się, zdaniem otoczenia, stawiać pod znakiem zapytania jej zdolność do opieki nad dziećmi. Główna bohaterka dramatu "Nie tak miało być", Alice, przenosi się do Sztokholmu, gdzie otrzymała atrakcyjną propozycję pracy. Mąż, który został na wsi z dziećmi, od samego początku nie potrafi zaakceptować jej decyzji. Dochodzi do rozwodu, w wyniku którego kobiecie zostaje ograniczone prawo do widywania się z Vincentem i Eliną. Były partner dodatkowo utrudnia pociechom możliwość kontaktu z matką. W akcie desperacji Alice uprowadza dzieci i wylatuje z nimi na Teneryfę. Okazuje się jednak, że one są zdezorientowane i nie rozumieją tej sytuacji. Film "Nie tak miało być" porusza problemy, które codziennie spotykają wiele rodzin na całym świecie. W czasach, gdy wskaźniki separacji i rozwodów są wysokie, na konflikcie pomiędzy rodzicami tracą przede wszystkim dzieci. W postać Alice wcieliła się norweska aktorka Ane Dahl Torp, pamiętana z produkcji "Lunch" i "Fala". Partnerują jej utalentowane gwiazdy młodego pokolenia - Troy Lundkvist i Tintin Poggats Sarri.(n)

 • Pisarze. Serial na krótko. s01e11 15:20

  "Pisarze. Serial na krótko" to czteroodcinkowa produkcja Canal+, przy której jako scenarzyści pracowali najlepsi polscy twórcy: Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska i Katarzyna Nosowska. Mieli oni pełną swobodę przy doborze miejsca akcji, tematu czy stylistyki swoich części. Każdy kilkuminutowy odcinek sygnowany jest nazwiskiem autora, a całość wyreżyserował Mikołaj Lizut. Za muzykę w serialu odpowiada gitarzysta i kompozytor Paweł Krawczyk z zespołu Hey. "Pisarze. Serial na krótko" to popis występujących w rolach głównych Magdaleny Cieleckiej i Macieja Stuhra, którzy są wszechstronni aktorsko - wiarygodnie wypadają zarówno w formach komediowych, jak i dramatycznych. Ten duet grał razem także we wcześniejszej produkcji Canal+, serialu "Belfer". Poszczególne odcinki "Pisarzy..." dotykają różnych kwestii - od polityki i kultury po relacje międzyludzkie i zjawiska społeczne. Opowiadają zupełnie różne historie, ale wszystkie one podsycone są przewrotnym humorem.(n)

 • Iron Sky. Inwazja 15:30

  Wskutek wojny atomowej sprzed dwudziestu lat Ziemia została skażona. Zaledwie dwa tysiące ocalałych osób musiało opuścić planetę. Przenieśli się na Księżyc, gdzie zamieszkali w dawnej bazie nazistów, mającej kształt swastyki. Obi (Lara Rossi), córka Renaty Richter (Julia Dietze) i zmarłego Jamesa Washingtona, razem z kilkoma innymi śmiałkami, Sashą (Vladimir Burlakov), Donaldem (Tom Green) i Malcolmem (Kit Dale), rusza w podróż do wnętrza Ziemi, gdzie podobno znajduje się ratunek dla ludzkości. Okazuje się, że najbardziej zasłużone osoby w historii rasy ludzkiej to Vrilowie, czyli Reptilianie, jaszczuropodobne istoty. Dowodzi nimi sam Adolf Hitler (Udo Kier) dosiadający tyranozaura. Druga część parodystycznej serii filmów science fiction. Za reżyserię ponownie odpowiada Timo Vuorensola. Fundusze na realizację komedii zostały wyłożone przez fanów przez platformę Indiegogo.(n)

 • Polska z góry. Zamki, dworki, pałace: Mazowieckie 17:05

  Polska ukazana z niezwykłej perspektywy - z lotu ptaka. Tym razem twórcy starają się przede wszystkim uchwycić na swoich zdjęciach najróżniejsze królewskie zamki obronne, magnackie pałace oraz szlacheckie dwory i dworki. Nie zabraknie widoku takich miejsc jak Niedzica, Czorsztyn, Ujazd, Chęciny, Rabsztyn, Czersk czy Siewierz. Oprócz samych fotografii zostanie przedstawiona także porywająca historia losów właścicieli tych lokacji. Widzowie zobaczą także wnętrza opisywanych twierdz i dworów.(n)

 • Polska z góry. Zamki, dworki, pałace: Świętokrzyskie 17:30

  Polska ukazana z niezwykłej perspektywy - z lotu ptaka. Tym razem twórcy starają się przede wszystkim uchwycić na swoich zdjęciach najróżniejsze królewskie zamki obronne, magnackie pałace oraz szlacheckie dwory i dworki. Nie zabraknie widoku takich miejsc jak Niedzica, Czorsztyn, Ujazd, Chęciny, Rabsztyn, Czersk czy Siewierz. Oprócz samych fotografii zostanie przedstawiona także porywająca historia losów właścicieli tych lokacji. Widzowie zobaczą także wnętrza opisywanych twierdz i dworów.(n)

 • Luce 18:00

  Amerykański dramat obyczajowy "Luce" z 2019 roku porusza trudną tematykę rasowych uprzedzeń i statusu społecznego. Reżyserem, koproducentem i współautorem scenariusza do produkcji jest Julius Onah, twórca m.in. filmu "Dziewczyna ma kłopoty", w którym zagrała Alicja Bachleda-Curuś. W rolach głównych w dramacie "Luce" obsadził Naomi Watts, Octavię Spencer, Kelvina Harrisona Jr. i Tima Rotha. Film został oparty na sztuce teatralnej autorstwa J.C. Lee pod tym samym tytułem. Jego premiera odbyła się na festiwalu filmowym w Sundance. Bohaterowie obrazu "Luce", Amy i Peter, adoptują małego chłopca z ogarniętej wojną Erytrei. Luce dorasta i staje się świetnym uczniem, gwiazdą sportu i wzorem stawianym innym za przykład. Pewnego dnia zachowanie nastolatka wzbudza jednak niepokój nauczycielki historii. Napisany przez niego esej jest przepełniony przemocą. Harriet obawia się, że chłopak nie zdołał uporać się z traumatyczną przeszłością. Zawiadamia o sprawie rodziców ucznia. Ci muszą znaleźć sposób, by pomóc synowi.(n)

 • Łapu-capu 19:50

  Telewidzowie doskonale wiedzą, że żaden program telewizyjny nie jest wolny od wpadek. Prowadzącym zdarzają się przejęzyczenia, a ekipa techniczna miewa problemy ze sprzętem, które nie umykają uwadze publiczności. Dlatego też te i tym podobne wpadki, nazywane niekiedy chochlikami telewizyjnymi, cieszą się dużą popularnością. Bywają na tyle zabawne i ciekawe, że stały się podstawą osobnego programu stacji Canal+ i pokrewnych, "Łapu-capu". Autorzy tego nietypowego programu prezentują widzom aktualne chochliki, dostrzeżone w produkcjach różnych stacji telewizyjnych. Wśród prezentowanych fragmentów są wpadki językowe prezenterów, w tym także słowne gafy i dziwaczne reakcje prowadzących w sytuacjach kryzysowych. Widzowie "Łapu-capu" mogą także zobaczyć zabawne, a niekiedy wręcz absurdalne skutki awarii technicznych. Kilkuminutowy program "Łapu-capu" jest polską wersją francuskiego "Le Zapping", powstałego w 1989 roku. Sportowa wersja chochlików telewizyjnych, "Złap sport", również ma francuski rodowód.(n)

 • Co kryje prawda 19:55

  Rzetelny, trzymający w napięciu dreszczowiec Roberta Zemeckisa "Co kryje prawda" przedstawia historię małżonków Claire (Michelle Pfeiffer) i Normana (Harrison Ford) Spencerów. Uchodzą oni za dobraną i kochającą się parę. Właśnie przenoszą się do odziedziczonego przez mężczyznę malowniczego domu położonego nad jeziorem w okolicach Bostonu. Po wyjeździe córki, Caitlin (Katharine Towne), do college'u Claire czuje się bardzo samotna, zwłaszcza że Normana, który jest genetykiem, pochłania realizacja ważnego projektu badawczego. Tymczasem w domu, w którym mężczyzna rzadko bywa, zaczynają dziać się bardzo dziwne rzeczy. Claire widzi, jak z półek spadają przedmioty, a drzwi wejściowe same się otwierają, słyszy też szepty i głosy. Nowi sąsiedzi również zachowują się podejrzanie. Norman - przekonany, że wizje żony są wynikiem stresu albo załamania nerwowego - namawia ją na wizytę u psychiatry. Lekarz także uważa, że pani Spencer cierpi na halucynacje. Tymczasem bohaterka thrillera "Co kryje prawda" zaczyna dostrzegać w wypełnionej wodą wannie i lustrze twarz młodej dziewczyny. Zdesperowana postanawia wyjaśnić, kim jest tajemnicza zjawa. Wkrótce dowiaduje się, że może to być zaginiona przed rokiem studentka pobliskiego college'u, w którym pracuje jej mąż. Niedługo potem wychodzi na jaw, że Norman miał z tą dziewczyną przelotny romans. Claire zaczyna podejrzewać, że jej dom nawiedza żądny zemsty duch. Okazuje się jednak, że prawda jest znacznie bardziej przerażająca.(n)

 • Ikar. Legenda Mietka Kosza 22:00

  "Ikar. Legenda Mietka Kosza" to fascynująca opowieść o życiu i karierze ociemniałego pianisty - prawdziwego objawienia polskiej sceny jazzowej lat 60. XX w. Film otrzymał m.in. dwie statuetki na 22. ceremonii wręczenia Orłów - za najlepszą muzykę Leszka Możdżera i najlepszy dźwięk (Maciej Pawłowski, Robert Czyżewicz) oraz Srebrne Lwy na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wcielający się w słynnego muzyka Dawid Ogrodnik, dzięki lekcjom u Leszka Możdżera, samodzielnie odegrał wiele z trudnych partii fortepianowych. Spotkał się również z osobą niewidomą, by lepiej przygotować się do swojej roli. Główny bohater filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" w dzieciństwie traci wzrok, a matka oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych do ośrodka w Laskach. To tam mały Mietek odkrywa magię muzyki, dzięki której może uwolnić skrywane emocje i wyrazić siebie. W dorosłym życiu poświęca się swojej pasji całkowicie, a wkrótce odkrywa jazz. Po pewnym czasie zdobywa ogromną popularność zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na co dzień zmaga się z wieloma problemami, w tym niepełnosprawnością i alkoholizmem. Jego życie zmienia się, kiedy poznaje piosenkarkę Zuzę (w tej roli Justyna Wasilewska).(n)

Lista stacji