×

Wyszukaj artykuł

Program tvCanal + 1 program TV. Program telewizyjny Canal + 1 na dziś, jutro i weekend

 • Łapu-capu 7:00

  Telewidzowie doskonale wiedzą, że żaden program telewizyjny nie jest wolny od wpadek. Prowadzącym zdarzają się przejęzyczenia, a ekipa techniczna miewa problemy ze sprzętem, które nie umykają uwadze publiczności. Dlatego też te i tym podobne wpadki, nazywane niekiedy chochlikami telewizyjnymi, cieszą się dużą popularnością. Bywają na tyle zabawne i ciekawe, że stały się podstawą osobnego programu stacji Canal+ i pokrewnych, "Łapu-capu". Autorzy tego nietypowego programu prezentują widzom aktualne chochliki, dostrzeżone w produkcjach różnych stacji telewizyjnych. Wśród prezentowanych fragmentów są wpadki językowe prezenterów, w tym także słowne gafy i dziwaczne reakcje prowadzących w sytuacjach kryzysowych. Widzowie "Łapu-capu" mogą także zobaczyć zabawne, a niekiedy wręcz absurdalne skutki awarii technicznych. Kilkuminutowy program "Łapu-capu" jest polską wersją francuskiego "Le Zapping", powstałego w 1989 roku. Sportowa wersja chochlików telewizyjnych, "Złap sport", również ma francuski rodowód.(n)

 • Miłość i miłosierdzie 7:05

  Siostra Faustyna (Kamila Kamińska) była zwyczajną zakonnicą. Jej spokojne i pobożne życie zupełnie się zmieniło, gdy pewnego dnia ukazał jej się Jezus Chrystus. Syn Boży powierzył jej misję głoszenia Jego Miłosierdzia i przygotowania ludzi na jego ponowne nadejście. Kobieta sumiennie wykonywała swoje zadanie. Nie wszyscy jednak wierzyli w jej wizję. Fabularyzowany dokument, opisujący życie Faustyny Kowalskiej, podaje kolejne dowody na to, że zakonnica nie kłamała.(n)

 • O co biega? 8:45

  W magazynie nowinki oraz praktyczne porady dla osób, które uprawiają bieganie rekreacyjnie, półprofesjonalnie, zawodowo lub dopiero zaczynają. Gospodarz programu Marcin Rosłoń wraz z ekspertami będzie podpowiadał, jak przygotować się do biegania amatorskiego i zawodowego, jak dobrać odpowiedni sprzęt lub przygotować się do maratonu. W programie nie zabraknie również ciekawostek, rozmów ze sportowcami i osobami z show-biznesu, które opowiedzą o swojej pasji do biegania.(n)

 • Bohemian Rhapsody 9:15

  "Bohemian Rhapsody" to nagrodzona czterema Oscarami opowieść o słynnej rockowej grupie Queen i jej charyzmatycznym liderze Freddiem Mercurym. Kontrowersyjnego wokalistę pierwotnie miał zagrać Sasha Baron Cohen, który jednak zrezygnował. Zastąpił go Rami Malek, który zgodnym zdaniem krytyków i publiczności wypadł znakomicie. Aktor otrzymał za tę rolę Oscara. Jego gra oraz znakomita muzyka Queenu sprawiają, że przeszło dwugodzinny film świetnie się ogląda. Autorem scenariusza "Bohemian Rhapsody" jest Anthony McCarten, który znakomicie opowiada o autentycznych wydarzeniach i postaciach ("Teoria wszystkiego", "Czas mroku"). W filmie o Freddiem Mercurym pojawia się jednak poważna niezgodność faktograficzna: muzyk miał wystąpić na Live Aid, wiedząc, że jest chory na AIDS, podczas gdy w rzeczywistości chorobę zdiagnozowano u niego dwa lata później. "Bohemian Rhapsody" ukazuje, jak zespół Queen zdobywał sławę i pracował na wielki sukces, któremu mógł zagrozić skandalizujący styl życia frontmana. Historia grupy i jej triumfalnego powrotu na scenę inspiruje wielu ludzi na całym świecie.(n)

 • Moja miłość 11:25

  "Moja miłość" to oryginalna komedia romantyczna ze świetnie czującą się w tym gatunku Jennifer Aniston, gwiazdą serialu "Przyjaciele". Partneruje jej Paul Rudd ("Ant-Man"). Scenariusz produkcji powstał na podstawie powieści Stephena McCauleya. Za kamerą stanął Nicholas Hytner, nominowany do BAFT-y za "Szaleństwo króla Jerzego". Nina Borowski, bohaterka komedii "Moja miłość", przyjaźni się z George'em Hansonem, któremu odnajmuje pokój w swoim mieszkaniu na Brooklynie. Wydają się idealnie do siebie pasować, mają takie same gusta kulinarne, uwielbiają tańczyć, a przede wszystkim darzą się ogromną sympatią i rozumieją bez słów. Niestety, George jest gejem i nie dostrzega, że Nina jest w nim zakochana. Sytuacja zmienia się, gdy kobieta zachodzi w ciążę ze swoim partnerem, Vince'em. Dochodzi wtedy do wniosku, że nie chce spędzić z nim reszty życia. Zrywa więc z nim i składa George'owi niecodzienną propozycję - chce, by razem wychowywali jej dziecko.(n)

 • Robiąc szum, czyli o dźwięku w filmie 13:15

  Najwięksi specjaliści opowiadają o roli dźwięku w filmie. Wśród nich znajdują się słynni dźwiękowcy, m.in. Walter Murch, Gary Rydstrom i Ben Burtt, oraz reżyserzy tacy jak George Lucas, Robert Redford, Peter Weir, Christopher Nolan, Sofia Coppola, David Lynch i Ai-Ling Lee. Ich opowieści ilustrowane są fragmentami filmowych produkcji.(n)

 • Łapu-capu extra 14:55

  Program "Łapu-capu extra" emitowany jest w niedzielne popołudnia. Zbiera i prezentuje najlepsze fragmenty "Łapu-capu", magazynu, który można znaleźć na antenie codziennie. Zespół osób przygotowujących "Łapu-capu" oraz "Łapu-capu extra" pilnie śledzi to, co pokazywane jest na antenach głównych polskich stacji. Redaktorzy ci zdają sobie sprawę, że nie ma telewizji, w której nie zdarzają się wpadki. Wychwytują więc wszelkie awarie techniczne, przejęzyczenia i gafy popełniane przez prezenterów, różne ich niestandardowe zachowania, a także zabawne sytuacje zarejestrowane bez ich wiedzy. Wszystkie te znalezione, niejednokrotnie śmieszące do łez nagrania prezentowane są następne w każdym odcinku "Łapu-capu" i "Łapu-capu extra".(n)

 • Winni 15:25

  "Winni" to obsypany nagrodami debiut reżyserski urodzonego w Sztokholmie Gustava Möllera. Film był duńskim kandydatem do Oscara w 2019 roku. W roli głównej występuje Jakob Cedergren, laureat nagrody Shooting Star przyznawanej najbardziej obiecującym młodym aktorom europejskim na festiwalu w Berlinie. Aktor znany jest z dramatu kryminalnego "Strasznie szczęśliwi" i serialu "Morderstwa w Sandhamn". Bohater skandynawskiego dreszczowca "Winni" - Asger Holm - jest byłym policjantem, pracującym jako operator w centrum powiadamiania ratunkowego. Poznajemy go pewnego wieczoru, kiedy zmęczony odbieraniem telefonów od pijaków i żartownisiów marzy tylko o tym, żeby jego zmiana już się skończyła. Kolejne zgłoszenie jest jednak śmiertelnie poważne - dzwoni porwana kobieta, znajdująca się w bagażniku samochodu jadącego w nieznanym kierunku. Połączenie zostaje przerwane, zanim Asger zdoła zebrać wszystkie konieczne informacje. Były policjant robi wszystko, by uratować uprowadzoną. Nie opuszcza pomieszczenia - polega na swoim doświadczeniu, intuicji i telefonie.(n)

 • Miasta rytm: Gdańsk 16:55

  Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.(n)

 • Miasta rytm: Kraków 17:45

  Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.(n)

 • Droga do przebaczenia 18:35

  Będący adaptacją powieści Johna Burnhama Schwartza film "Droga do przebaczenia" to dramat z trzykrotnie nominowanym do Oscara Joaquinem Phoeniksem w roli głównej. Znany aktor gra tu rolę profesora Ethana Learnera. Mężczyzna prowadzi ustabilizowane życie razem z żoną Grace (Jennifer Connelly). Małżonkowie wychowują córkę Emmę (Elle Fanning) i syna Josha (Sean Curley). Tymczasem prawnik Dwight Arno (Mark Ruffalo) rzadko spędza czas z synem, 10-letnim Lucasem (Eddie Alderson). Po rozwodzie chłopiec zamieszkał z matką, Ruth (Mira Sorvino). Pewnego wrześniowego wieczoru mężczyzna zabiera syna na mecz bejsbolowy. Obaj dobrze się bawią, kibicując swojej ulubionej drużynie. Zaraz po meczu Dwight musi zawieźć Lucasa do matki. Ten wrześniowy wieczór zmienia życie wszystkich bohaterów filmu "Droga do przebaczenia", choć dla Learnerów także zapowiada się on bardzo przyjemnie. Ethan, z Grace i Emmą są na koncercie. Z dumą słuchają recitalu 10-letniego Josha, który gra na wiolonczeli. W drodze powrotnej rodzina zatrzymuje się na stacji benzynowej. Gdy przejeżdża tamtędy Dwight, dochodzi do wypadku, w którym ginie Josh. Jedynym świadkiem jest Ethan. Dwight wpada w panikę i ucieka z miejsca zdarzenia. Podczas gdy policja rozpoczyna się dochodzenie, Learner poprzysięga zemstę winnemu śmierci syna.(n)

 • Łapu-capu 20:15

  Telewidzowie doskonale wiedzą, że żaden program telewizyjny nie jest wolny od wpadek. Prowadzącym zdarzają się przejęzyczenia, a ekipa techniczna miewa problemy ze sprzętem, które nie umykają uwadze publiczności. Dlatego też te i tym podobne wpadki, nazywane niekiedy chochlikami telewizyjnymi, cieszą się dużą popularnością. Bywają na tyle zabawne i ciekawe, że stały się podstawą osobnego programu stacji Canal+ i pokrewnych, "Łapu-capu". Autorzy tego nietypowego programu prezentują widzom aktualne chochliki, dostrzeżone w produkcjach różnych stacji telewizyjnych. Wśród prezentowanych fragmentów są wpadki językowe prezenterów, w tym także słowne gafy i dziwaczne reakcje prowadzących w sytuacjach kryzysowych. Widzowie "Łapu-capu" mogą także zobaczyć zabawne, a niekiedy wręcz absurdalne skutki awarii technicznych. Kilkuminutowy program "Łapu-capu" jest polską wersją francuskiego "Le Zapping", powstałego w 1989 roku. Sportowa wersja chochlików telewizyjnych, "Złap sport", również ma francuski rodowód.(n)

 • Teraz albo nigdy 20:20

  Czterdziestotrzyletnia Maya (Jennifer Lopez) od wielu lat pracuje w supermarkecie w Nowym Jorku. Jest osobą sumienną, obowiązkową i bardzo kreatywną. Pracodawcy pomijają ją jednak przy okazji awansów ze względu na braki w wykształceniu. Lepsze posady trafiają do ludzi mniej zasłużonych, ale mogących pochwalić się odpowiednim dyplomem. Niespodziewanie kobieta zostaje zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do ważnej korporacji. Okazuje się, że znajomy przerobił jej CV, zamieszczając w nim nieprawdziwe informacje. Według nowego życiorysu Maya nie tylko ma doskonałe wykształcenie, ale i doświadczenie w cenionych na rynku firmach. Udaje jej się zdobyć upragnioną pracę i wysokie stanowisko. Niestety, nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem, a oszustwo ma swoje konsekwencje. Jennifer Lopez w wywiadzie stwierdziła, że utożsamia się ze swoją postacią, ponieważ sama do dwudziestego szóstego roku życia zmagała się z podobnymi trudnościami, co miało związek z tym, że dorastała na Bronxie. Peter Segal ma doświadczenie przy komediowych produkcjach, wyreżyserował m.in. "Nagą broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga" (1994) i "Legendy ringu" (2013).(n)

 • Legiony 22:00

  I wojna światowa. Józek (Sebastian Fabijański) dezerteruje z carskiego wojska. Zbiegiem okoliczności trafia do sztabu Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego (Jan Frycz). Oddziały szykują się właśnie do walki. Dla młodego mężczyzny jest to ciężka próba zmierzenia się z poglądami zupełnie odmiennymi od tych, z którymi stykał się przez całe dotychczasowe życie. Czuje się rozerwany, ponieważ sam nie wie, czy chce brać udział w wojnie o niepodległość Polski. Jednocześnie odnajduje miłość. Zakochuje się w Aleksandrze Tubilewicz (Wiktoria Wolańska), agentce wywiadu. Dziewczyna jednak jest już zaręczona z innym legionistą, Tadeuszem Zbarskim (Bartosz Gelner). Między Józkiem a Olą wybucha gorący, ale i wyniszczający romans. Kreacje postaci legionistów oparto na prawdziwych historiach. W obrazie nie brakuje również bohaterów stricte historycznych - Józef Piłsudski, Stanisław Koszubski czy Zbigniew Dunin-Wąsowicz. Zdjęcia kręcono m.in. w Cieszynie, Bieszczadach i Modlinie. Na planie pracowało ponad pięciuset rekonstruktorów z grup historycznych i ponad pięćdziesięciu kaskaderów. Zadbano o wykonanie niemal trzystu replik mundurów i żołnierskiego ekwipunku, by jak najlepiej oddać realia I wojny światowej.(n)

Lista stacji