×

Wyszukaj artykuł

Program tvBBC Earth program TV. Program telewizyjny BBC Earth na dziś, jutro i weekend

 • Cała prawda o kaloriach 15:00

  Kalorie to narodowa obsesja, ale czy naprawdę warto je liczyć - na to pytanie po serii testów spróbuje odpowiedzieć doktor Chris van Tulleken. Naukowiec udowodni przy tym, że można odżywiać się zdrowiej bez wykonywania skomplikowanych obliczeń i odmawiania sobie przyjemności z jedzenia - wystarczy ruszyć głową. W pierwszym eksperymencie van Tulleken przebada dziewięć losowo wybranych produktów z supermarketu pod kątem kaloryczności - okazuje się, że tylko na jednym z opakowań deklarowana zawartość kalorii pokrywa się z faktyczną. Następnie wraz z trzema rodzinami z Glasgow sprawdzi, jaka aktywność najefektywniej spala naddatki energetyczne. Na koniec pokaże, jak z każdego posiłku wyeliminować około 360 kalorii bez zmiany jego składu.(n)

 • Niezwykłe moce ludzkiego ciała 16:00

  Twórcy odcinka przyglądają się, jak ewoluowało ludzkie ciało i jak przez wieki zmieniały się nasze umiejętności. Widzowie poznają dwóch niesamowitych mężczyzn. Jeden potrafi komunikować się z dziki zwierzętami, drugi żył z wilkami. W programie także tajniki diety paleolitycznej.(n)

 • Niezwykłe wyspy tropikalne 17:00

  Borneo jest trzecią pod względem wielkości wyspą na świecie. Słynie z malowniczych plaż oraz prastarych lasów deszczowych, w których mieszkają m.in. orangutany oraz pantery mgliste.(n)

 • Ziemia widziana z kosmosu 18:00

  Kiedy Ziemię ogląda się z kosmosu, jej powierzchnia pokryta jest wielobarwnymi plamami i kształtami. Nowoczesna technologia i zupełnie nowa perspektywa pozwoli przyjrzeć się m.in słoniom w Kongo oraz wombatom wygrzebującym nory na australijskich pustkowiach.(n)

 • Życie na pustkowiu . Where the Wild Men Are with Ben Fogle, s03e08 19:00

  Ben spotyka Brytyjczyka Ricka i jego dziewczynę Jasnę. Para mieszka na jachcie i prowadzi koczownicze życie na Polinezji Francuskiej.(n)

 • Góry: życie nad chmurami 20:00

  W tym odcinku twórcy programu prezentują Góry Skaliste, które są rdzeniem Ameryki Północnej i zarazem domem dla zwierząt takich jak pumy, rosomaki, wilki, czy niedźwiedzie grizzly. To właśnie tam śmiali skoczkowie wingsuit szybują w dół ze szczytów, a plemiona rdzennych Amerykanów konkurują ze sobą w wyścigach konnych.(n)

 • Cuda inżynierii kolejowej. Impossible Railways, s01e05 21:00

  Pionierzy inżynierii kolejowej często tworzą konstrukcje umożliwiające transport w niesprzyjających warunkach. Podejmują się okiełznania natury: oceanów, mórz i rzek. W odcinku m.in. o ujarzmieniu wód Oceanu Indyjskiego oraz przeprawie pod cieśniną Bosfor.(n)

 • Pociągiem dookoła świata . Around the World by Train with Tony Robinson, s02e02 22:00

  Tony przybywa do tętniącej życiem Ameryki Południowej. Przemierza ją luksusowymi pociągami, a postoje robi w fascynujących miejscach, np., żeby potańczyć tango lub podziwiać Amazonkę.(n)

 • Chirurdzy: na krawędzi życia. Surgeons: At the Edge of Life: The Longest Day, s01e02 23:00

  W szpitalu w Birmingham chirurdzy przygotowują się do ryzykownej operacji. Muszą zatrzymać serce pacjenta, schłodzić jego ciało oraz wypuścić krew, by przejść do najważniejszej części zabiegu.(n)

Lista stacji