×

Wyszukaj artykuł

Program tvAMC Polska program TV. Program telewizyjny AMC Polska na dziś, jutro i weekend

 • Najlepsi reżyserzy Hollywood : Terry Gilliam 15:45

  W kolejnych odcinkach serii zaprezentowane zostaną sylwetki największych hollywoodzkich reżyserów.(n)

 • Rajski wirus 16:15

  Główna bohaterka filmu "Rajski wirus", Linda Flemming (Melody Thomas Scott), specjalistka od wirusowych chorób zakaźnych, udaje się z synem Williamem (Gregory Wooddell) na jedną z egzotycznych wysp na Karaibach. Pokój wynajmuje w hotelu należącym do Paula Johnsona (Lorenzo Lamas), sympatycznego i przystojnego wdowca, którego córka, Kathy (Kristen Swieconek), wyjeżdża po turystów na lotnisko. Po drodze wszyscy troje widzą, jak niejaki Poppy (Arthur Smith), dobrze znany wszystkim mieszkańcom dostawca drobiu, słabnie na ulicy i omal nie wpada pod samochód. Nim doktor Flemming wzywa karetkę, na miejscu pojawia się miejscowy znachor Joseph (Ralf Moeller), który zabiera mężczyznę do siebie. Akcja filmu "Rajski wirus" komplikuje się, gdy niedługo po tym wydarzeniu Kathy, która niosła pomoc poszkodowanemu, a później William zapadają na tajemniczą chorobę, której objawy wskazują na gorączkę krwotoczną. Wkrótce okazuje się, że osób zarażonych groźnym wirusem jest więcej. Wśród ludzi wybucha panika. Doktor Flemming stara się zapanować nad rozprzestrzeniającą się epidemią i za wszelką cenę uratować najbliższych.(n)

 • Ziemia jałowa 18:00

  "Ziemia jałowa" to pełen zaskakujących zwrotów akcji dreszczowiec, który stanowi reżyserski i scenopisarski debiut producenta Rowana Athale'a. Znany angielski aktor Timothy Spall gra tu rolę doświadczonego detektywa Westa. Mężczyzna bierze udział w przesłuchaniu mężczyzny, któremu przypisuje się udział w zorganizowaniu napadu oraz próbie zamordowania biznesmena Stevena Ropera (Neil Maskell). Śledczy jest przekonany o winie podejrzanego, Harveya Millera (Luke Treadaway). Pomimo nacisku wywieranego przez Westa na Millerze ten nie przyznaje się do winy. Z całą stanowczością odrzuca stawiane mu zarzuty. West jednak nie daje za wygraną. Z uporem próbuje zdobyć interesujące go zeznania. W końcu młodszy z bohaterów filmu "Ziemia jałowa" postanawia opowiedzieć śledczemu swoją wersję wydarzeń.(n)

 • Zabawa w chowanego 20:05

  "Zabawa w chowanego" to trzymający w napięciu thriller autorstwa Sidneya J. Furiego. Na ekranie bardzo dobrze wypadła Jennifer Tilly, nominowana do Oscara za film "Strzały na Broadwayu" (1994 r.). W filmie występuje także znana z "Kill Billa" Daryl Hannah. Bohaterami "Zabawy w chowanego" są małżonkowie Anne (Daryl Hannah) i Jack (Bruce Greenwood). Para od dawna bezskutecznie stara się o dziecko. W końcu decydują się na zabieg in vitro. Tym razem się udaje i Anne zachodzi w ciążę. Wydaje się, że teraz już nic nie zmąci ich szczęścia. Wkrótce Anne zostaje uprowadzona przez pracownika kliniki wykonującej zabiegi in vitro. Porywaczami okazują się Frank (Vincent Gallo) i jego partnerka Helen (Jennifer Tilly). Anne dość szybko orientuje się, że nie chodzi im o okup, ale o jej nienarodzone dziecko. Właściwie to ono zostało uprowadzone, ponieważ Helen nie może mieć dzieci. Bezwzględni porywacze chcą, by Anne urodziła im dziecko. Aby nie uciekła, zakładają jej stalowy łańcuch na nogę. Na dodatek wmawiają swojej ofierze, że nikt jej nie szuka, ponieważ oficjalnie zginęła w wypadku samochodowym. Ciężarna kobieta musi stoczyć ciężki bój o życie swoje i dziecka.(n)

 • Po drugiej stronie korytarza 22:00

  Wciągający thriller "Po drugiej stronie korytarza" stanowi rozwinięcie krótkometrażowej produkcji pod tym samym tytułem, którą Alex Merkin zrealizował w roku 2005. Znany z popularnego serialu "Dowody zbrodni" Danny Pino gra tu Terry'ego, młodego mężczyznę, który przeżywa bardzo trudne chwile. Właśnie odkrył bowiem, iż jego narzeczona June (Brittany Murphy) go zdradza. Wiedziony przeczuciem Terry śledził dziewczynę, dzięki czemu odkrył, że zamiast w planowaną podróż udała się do miejscowego hotelu, gdzie w pokoju 507 oczekuje na kochanka. Zdesperowany Terry wynajmuje więc pomieszczenie naprzeciwko i obmyśla plan działania. Jest gotów zabić niewierną kobietę i jej towarzysza. W pewnym momencie roztrzęsiony bohater filmu "Po drugiej stronie korytarza" dzwoni do najlepszego przyjaciela Juliana (Mike Vogel), aby powiadomić go o swoich zamiarach. Wyznaje, że narzędziem zbrodni ma być rewolwer, który wcześniej wykradł z jego domu. Julian prosi kolegę, by opanował emocje przynajmniej do momentu, kiedy on zjawi się w hotelu. Liczy, że uda mu się powstrzymać Terry'ego, jednak jak się okazuje, on sam ma w całej tej historii nieco inną rolę do odegrania. Jeszcze tego wieczoru w hotelowym gmachu dochodzi do zabójstwa.(n)

 • Jedyne wyjście 23:50

  Nowy Jork. Eddie Shneider (Til Schweiger) pracuje w agencji reklamowej. Zdolny i ambitny zaczyna realizować marzenia o wielkiej karierze. Gdy doprowadza do podpisania kontraktu ze znanymi liniami lotniczymi, jego szef Russel Birk (Art Hindle) natychmiast wręcza mu awans. Ten sukces wzbudza zazdrość dziedzica fortuny Birków, Anthony'ego (Sebastien Roberts). Eddie zaręczony jest ze śliczną córką właściciela agencji, Judy (Stefanie von Pfetten). Przystojny młodzieniec nie potrafi jednak oprzeć się romansom. Pewnego dnia po pracy Shneider żegna się ze swoją asystentką, Angeliną (Lauren Lee Smith). Tuż po jego odjeździe dziewczynę brutalnie gwałci Anthony. Gdy wszczęte zostaje dochodzenie w sprawie, jedynym świadkiem ofiary jest Eddie. Jednak ten, szantażowany przez młodego Birka, nie może zrobić nic przeciw niemu. Przyszły szwagier nie pozostawił mu bowiem wyboru: albo praca i szczęśliwe życie u boku Judy, albo ujawnienie jego zdrad i koniec kariery. Po zamknięciu procesu narzeczona i tak jednak z nim zrywa, a Russel wyrzuca go z agencji. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Anthony zostaje zamordowany...(n)

Lista stacji