×

Wyszukaj artykuł

Program tvAMC Polska program TV. Program telewizyjny AMC Polska na dziś, jutro i weekend

 • Nowokaina 0:00

  Grany przez Steve'a Martina dr Frank Sangster, bohater czarnej komedii z wątkiem sensacyjnym "Nowokaina", to mężczyzna zadowolony z życia. Prowadzi gabinet stomatologiczny i ma atrakcyjną, rozsądną narzeczoną, Jean (Laura Dern). Wszystko jednak zmienia się, gdy Sangster zostaje uwiedziony przez jedną ze swoich pacjentek - atrakcyjną Susan Ivey (Helena Bonham Carter). Czuje, że może przez nią mieć kłopoty, ponieważ bardziej niż on sam interesują ją recepty na wypisywane przez niego silne leki, w których skład wchodzą narkotyki. Mimo to nie może się oprzeć jej urokowi. Romans z Susan to jednak dopiero początek kłopotów bohatera komedii "Nowokaina". Niebawem w domu dentysty zostają bowiem odnalezione zwłoki, a on sam zostaje oskarżony o morderstwo, którego nie popełnił.(n)

 • Wirtualny grom 1:50

  Mistrz gier w wirtualnej rzeczywistości zostaje wciągnięty w spisek mający na celu zniszczenie świata. Nick Chase (Nick Cornish) musi powstrzymać genialnego przestępcę.(n)

 • Odwieczny wróg 3:40

  Miasteczko Snowfield w stanie Kolorado. Jennifer Pailey (Joanna Going) namawia swoją młodszą siostrę Lisę (Rose McGowan), która mieszka w Los Angeles, aby spędziła u niej wakacje. Kiedy przybywają wieczorem na miejsce, uderza je niezwykła cisza i pustka na ulicach. W domu, gdzie mieści się gabinet lekarski Jennifer, znajdują martwą właścicielkę. Przerażone siostry chcą zawiadomić policję, ale okazuje się, że telefon nie działa. Samochód również odmawia posłuszeństwa. Docierają na posterunek policji, gdzie znajdują zwłoki zastępcy szeryfa. Wkrótce odkrywają, że trupy leżą również w innych domach. Niespodziewanie z pomocą kobietom przychodzi szeryf Bryce Hammond (Ben Affleck) i jego dwaj policjanci: Stuart (Liev Schreiber) i Steve (Nicky Katt). Już w piątkę udają się do miejscowego hotelu. Przeszukując pokoje, znajdują na lustrze ostrzeżenie przed zbliżającym się złem i nazwisko dr. Timothy'ego Flythe'a (Peter O'Toole), który przewidział jego nadejście. Kiedy skrzydlaty potwór zabija Steve'a i Stuarta, szeryf decyduje się wezwać FBI i armię. Jeśli pomoc nie nadejdzie szybko, on i obie siostry również nie doczekają poranka. Ekranizacja powieści Deana Koontza.(n)

 • Najlepsi reżyserzy Hollywood : Wes Craven 5:30

  W kolejnych odcinkach serii zaprezentowane zostaną sylwetki największych hollywoodzkich reżyserów.(n)

 • Mali agenci 6:00

  Film szpiegowski stworzony z myślą o najmłodszych widzach? Czemu nie. "Mali agenci" Roberta Rodrigueza to pełna scen akcji i popisów kaskaderskich produkcja, której bohaterami są rezolutna nastolatka i jej młodszy brat. Starszych widzów z kolei z pewnością przyciągnie przed telewizor gra podjęta przez reżysera - włączenie do fabuły wielu scen nawiązujących do znanych filmów sensacyjnych i szpiegowskich, np. do popularnej serii o przygodach Jamesa Bonda. Gregorio (Antonio Banderas) i Ingrid (Carla Gugino) Cortezowie mają dwoje dzieci, 12-letnią Carmen (Alexa Vega) i o cztery lata młodszego Juniego (Daryl Sabara). Z pozoru małżonkowie ci wiodą spokojne życie i nie różnią się niczym od innych przeciętnych rodziców. W rzeczywistości jednak są oni międzynarodowymi szpiegami, o czym ich pociechy nie mają pojęcia. Akcja filmu "Mali agenci" nabiera tempa, gdy kilkoro tajnych pracowników służb specjalnych znika w tajemniczych okolicznościach. O ich porwanie podejrzewany jest niebezpieczny Fegan Floop (Alan Cumming) - gwiazda telewizyjnych programów dla dzieci. Ingrid i Gregorio otrzymują zadanie odnalezienia uprowadzonych. Niestety, oni także wpadają w ręce przestępcy. Teraz los zarówno państwa Cortezów, jak i innych zaginionych agentów leży w rękach Carmen i Juniego. Na dodatek okazuje się, że szalony naukowiec Alexander Minion (Tony Shalhoub) zamierza stworzyć armię dzieci-robotów. Jego także muszą powstrzymać tytułowi bohaterowie filmu "Mali agenci".(n)

 • Mali agenci 2: Wyspa marzeń 7:45

  "Mali agenci 2: Wyspa marzeń" to sequel nakręconego rok wcześniej familijnego hitu o perypetiach rodzeństwa superagentów. I tym razem widzowie znajdą tu nawiązania do innych znanych produkcji przygodowych, m.in. "Zaginionego świata" czy "Wyspy doktora Moreau". Film można śmiało nazwać autorską produkcją Roberta Rodrigueza, który jest nie tylko jego reżyserem, scenarzystą, montażystą i współproducentem, ale też współautorem zdjęć i ścieżki dźwiękowej filmu. W filmie "Mali agenci 2: Wyspa marzeń" ponownie zobaczymy Antonia Banderasa, który wciela się w postać szpiega Gregoria Corteza, ojca Carmen (Alexa Vega) i Juniego (Daryl Sabara). Mężczyzna spodziewa się właśnie prestiżowego awansu. Ma zostać szefem szpiegowskiej organizacji OSS. Niestety, prezydent USA (Christopher McDonald) powierza to ważne stanowisko Donnagonowi Gigglesowi (Mike Judge), ojcu Gary'ego (Matt O'Leary) i Gerti (Emily Osment), którzy rywalizują z małymi Cortezami. Tymczasem okazuje się, że tajemniczy rabusie wykradli kamuflator - urządzenie, które może zakłócić działanie wszystkich systemów elektronicznych na świecie. Carmen i Juni ruszają śladem złodziei. Za nimi podążają mali Gigglesowie. Cortezowie odkrywają, że ze zniknięciem kamuflatora mógł mieć coś wspólnego sam Donnagon.(n)

 • Emma 9:40

  Film "Emma" z Gwyneth Paltrow w roli tytułowej to nagrodzona Oscarem za muzykę adaptacja powieści Jane Austen. Obraz przedstawia perypetie dziewczyny, która zrobi wszystko, by odwlec swój ślub. Nie zauważa zakochanego w niej mężczyzny. Akcja filmu rozgrywa się w Anglii w XIX wieku. 21-letnia Emma Woodhouse to inteligentna, ładna i bogata dziewczyna. Mieszka ze swoim owdowiałym ojcem w posiadłości Hartfield w miasteczku Highbury. Choć Emma ma ogromne powodzenie, wciąż pozostaje panną. Nie spieszy się jej bowiem do zawarcia małżeństwa. Chętnie za to swata swoich przyjaciół. Tym razem tytułowa bohaterka filmu kostiumowego "Emma" postanawia doprowadzić do ślubu swojej podopiecznej, 17-letniej sieroty Harriet Smith (Toni Collette), z młodym wikarym Eltonem (Alan Cumming). Nie przyjmuje do wiadomości faktu, że dziewczyna kocha farmera Roberta Martina (Edward Woodall). Kiedy ten prosi Harriet o rękę, Emma nakłania ją, by odrzuciła oświadczyny. Tymczasem wikary Elton wyznaje miłość... samej Emmie. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy do Highbury przyjeżdża przystojny awanturnik Frank Churchill (Ewan McGregor). Zaczyna on flirtować z Emmą, ale interesuje się również Jane Fairfax (Polly Walker). Pannę Woodhouse obserwuje również bacznie jej dawny znajomy, Knightley (Jeremy Northam).(n)

 • Igraszki z losem 11:55

  "Igraszki z losem" to film z Benem Stillerem w roli głównej. Obraz przedstawia zabawne perypetie naukowca, który pragnie poznać swych biologicznych rodziców. Bohater grany przez Bena Stillera jest entomologiem i nazywa się Mel Coplin. Mieszka z żoną, Nancy (Patricia Arquette), i malutkim synkiem w Nowym Jorku. Mimo rodzinnego szczęścia Mel wpada w depresję. Trapi go świadomość, że został adoptowany. Jego stan martwi zarówno kochającą żonę, jak i przybranych rodziców, Pearl (Mary Tyler Moore) i Eda (George Segal). Tymczasem Mel dochodzi do wniosku, że jedynym sposobem na poradzenie sobie z dojmującym smutkiem i zniechęceniem jest odnalezienie biologicznych ojca i matki. Wkrótce wraz z Nancy, synkiem i Tiną (Téa Leoni) - panią psycholog, która ma mu pomóc w poszukiwaniach - Mel wyrusza w podróż. W drodze czekają na nich tytułowe "Igraszki z losem". Spotykają bowiem wiele rodzin, które biorą za tę prawdziwą, ale za każdym razem się mylą. Kolejne wpadki rodzą wiele zabawnych sytuacji. Ostatecznie Mel dochodzi do wniosku, że adopcja nie była najgorszą rzeczą w jego życiu.(n)

 • Zapętleni 13:45

  Zdobywca dwóch statuetek BAFTA, znany szkocki reżyser Armando Iannucci, przedstawia znakomitą satyrę polityczną, która nosi tytuł "Zapętleni". Nominowany do Oscara za scenariusz obraz bawi i daje do myślenia. Jego niewątpliwym atutem jest także świetnie dobrana obsada. Akcja komedii "Zapętleni" zawiązuje się w przeddzień wybuchu wojny w Iraku. Brytyjski minister Simon Foster (Tom Hollander) jest przeciwnikiem rozpoczęcia interwencji zbrojnej na Bliskim Wschodzie. Gdy nieopatrznie publicznie dzieli się swoimi poglądami, zostaje zaatakowany przez bliskiego współpracownika premiera, Malcolma Tuckera (Peter Capaldi). Wkrótce Foster udaje się z wizytą do Waszyngtonu. Tam mężczyzna poznaje kolejnych przeciwników siłowego rozwiązania konfliktu w Iraku, m.in. generała George'a Millera (James Gandolfini). Wraz Karen Clark (Mimi Kennedy) z Departamentu Stanu brytyjski minister postanawia zapobiec wojnie.(n)

 • Najlepsi reżyserzy Hollywood : Terry Gilliam 15:45

  W kolejnych odcinkach serii zaprezentowane zostaną sylwetki największych hollywoodzkich reżyserów.(n)

 • Rajski wirus 16:15

  Główna bohaterka filmu "Rajski wirus", Linda Flemming (Melody Thomas Scott), specjalistka od wirusowych chorób zakaźnych, udaje się z synem Williamem (Gregory Wooddell) na jedną z egzotycznych wysp na Karaibach. Pokój wynajmuje w hotelu należącym do Paula Johnsona (Lorenzo Lamas), sympatycznego i przystojnego wdowca, którego córka, Kathy (Kristen Swieconek), wyjeżdża po turystów na lotnisko. Po drodze wszyscy troje widzą, jak niejaki Poppy (Arthur Smith), dobrze znany wszystkim mieszkańcom dostawca drobiu, słabnie na ulicy i omal nie wpada pod samochód. Nim doktor Flemming wzywa karetkę, na miejscu pojawia się miejscowy znachor Joseph (Ralf Moeller), który zabiera mężczyznę do siebie. Akcja filmu "Rajski wirus" komplikuje się, gdy niedługo po tym wydarzeniu Kathy, która niosła pomoc poszkodowanemu, a później William zapadają na tajemniczą chorobę, której objawy wskazują na gorączkę krwotoczną. Wkrótce okazuje się, że osób zarażonych groźnym wirusem jest więcej. Wśród ludzi wybucha panika. Doktor Flemming stara się zapanować nad rozprzestrzeniającą się epidemią i za wszelką cenę uratować najbliższych.(n)

 • Ziemia jałowa 18:00

  "Ziemia jałowa" to pełen zaskakujących zwrotów akcji dreszczowiec, który stanowi reżyserski i scenopisarski debiut producenta Rowana Athale'a. Znany angielski aktor Timothy Spall gra tu rolę doświadczonego detektywa Westa. Mężczyzna bierze udział w przesłuchaniu mężczyzny, któremu przypisuje się udział w zorganizowaniu napadu oraz próbie zamordowania biznesmena Stevena Ropera (Neil Maskell). Śledczy jest przekonany o winie podejrzanego, Harveya Millera (Luke Treadaway). Pomimo nacisku wywieranego przez Westa na Millerze ten nie przyznaje się do winy. Z całą stanowczością odrzuca stawiane mu zarzuty. West jednak nie daje za wygraną. Z uporem próbuje zdobyć interesujące go zeznania. W końcu młodszy z bohaterów filmu "Ziemia jałowa" postanawia opowiedzieć śledczemu swoją wersję wydarzeń.(n)

 • Zabawa w chowanego 20:05

  "Zabawa w chowanego" to trzymający w napięciu thriller autorstwa Sidneya J. Furiego. Na ekranie bardzo dobrze wypadła Jennifer Tilly, nominowana do Oscara za film "Strzały na Broadwayu" (1994 r.). W filmie występuje także znana z "Kill Billa" Daryl Hannah. Bohaterami "Zabawy w chowanego" są małżonkowie Anne (Daryl Hannah) i Jack (Bruce Greenwood). Para od dawna bezskutecznie stara się o dziecko. W końcu decydują się na zabieg in vitro. Tym razem się udaje i Anne zachodzi w ciążę. Wydaje się, że teraz już nic nie zmąci ich szczęścia. Wkrótce Anne zostaje uprowadzona przez pracownika kliniki wykonującej zabiegi in vitro. Porywaczami okazują się Frank (Vincent Gallo) i jego partnerka Helen (Jennifer Tilly). Anne dość szybko orientuje się, że nie chodzi im o okup, ale o jej nienarodzone dziecko. Właściwie to ono zostało uprowadzone, ponieważ Helen nie może mieć dzieci. Bezwzględni porywacze chcą, by Anne urodziła im dziecko. Aby nie uciekła, zakładają jej stalowy łańcuch na nogę. Na dodatek wmawiają swojej ofierze, że nikt jej nie szuka, ponieważ oficjalnie zginęła w wypadku samochodowym. Ciężarna kobieta musi stoczyć ciężki bój o życie swoje i dziecka.(n)

 • Po drugiej stronie korytarza 22:00

  Wciągający thriller "Po drugiej stronie korytarza" stanowi rozwinięcie krótkometrażowej produkcji pod tym samym tytułem, którą Alex Merkin zrealizował w roku 2005. Znany z popularnego serialu "Dowody zbrodni" Danny Pino gra tu Terry'ego, młodego mężczyznę, który przeżywa bardzo trudne chwile. Właśnie odkrył bowiem, iż jego narzeczona June (Brittany Murphy) go zdradza. Wiedziony przeczuciem Terry śledził dziewczynę, dzięki czemu odkrył, że zamiast w planowaną podróż udała się do miejscowego hotelu, gdzie w pokoju 507 oczekuje na kochanka. Zdesperowany Terry wynajmuje więc pomieszczenie naprzeciwko i obmyśla plan działania. Jest gotów zabić niewierną kobietę i jej towarzysza. W pewnym momencie roztrzęsiony bohater filmu "Po drugiej stronie korytarza" dzwoni do najlepszego przyjaciela Juliana (Mike Vogel), aby powiadomić go o swoich zamiarach. Wyznaje, że narzędziem zbrodni ma być rewolwer, który wcześniej wykradł z jego domu. Julian prosi kolegę, by opanował emocje przynajmniej do momentu, kiedy on zjawi się w hotelu. Liczy, że uda mu się powstrzymać Terry'ego, jednak jak się okazuje, on sam ma w całej tej historii nieco inną rolę do odegrania. Jeszcze tego wieczoru w hotelowym gmachu dochodzi do zabójstwa.(n)

 • Jedyne wyjście 23:50

  Nowy Jork. Eddie Shneider (Til Schweiger) pracuje w agencji reklamowej. Zdolny i ambitny zaczyna realizować marzenia o wielkiej karierze. Gdy doprowadza do podpisania kontraktu ze znanymi liniami lotniczymi, jego szef Russel Birk (Art Hindle) natychmiast wręcza mu awans. Ten sukces wzbudza zazdrość dziedzica fortuny Birków, Anthony'ego (Sebastien Roberts). Eddie zaręczony jest ze śliczną córką właściciela agencji, Judy (Stefanie von Pfetten). Przystojny młodzieniec nie potrafi jednak oprzeć się romansom. Pewnego dnia po pracy Shneider żegna się ze swoją asystentką, Angeliną (Lauren Lee Smith). Tuż po jego odjeździe dziewczynę brutalnie gwałci Anthony. Gdy wszczęte zostaje dochodzenie w sprawie, jedynym świadkiem ofiary jest Eddie. Jednak ten, szantażowany przez młodego Birka, nie może zrobić nic przeciw niemu. Przyszły szwagier nie pozostawił mu bowiem wyboru: albo praca i szczęśliwe życie u boku Judy, albo ujawnienie jego zdrad i koniec kariery. Po zamknięciu procesu narzeczona i tak jednak z nim zrywa, a Russel wyrzuca go z agencji. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Anthony zostaje zamordowany...(n)

Lista stacji