×

Wyszukaj artykuł

Program tvAMC Polska program TV. Program telewizyjny AMC Polska na dziś, jutro i weekend

 • Odwieczny wróg 0:30

  Miasteczko Snowfield w stanie Kolorado. Jennifer Pailey (Joanna Going) namawia swoją młodszą siostrę Lisę (Rose McGowan), która mieszka w Los Angeles, aby spędziła u niej wakacje. Kiedy przybywają wieczorem na miejsce, uderza je niezwykła cisza i pustka na ulicach. W domu, gdzie mieści się gabinet lekarski Jennifer, znajdują martwą właścicielkę. Przerażone siostry chcą zawiadomić policję, ale okazuje się, że telefon nie działa. Samochód również odmawia posłuszeństwa. Docierają na posterunek policji, gdzie znajdują zwłoki zastępcy szeryfa. Wkrótce odkrywają, że trupy leżą również w innych domach. Niespodziewanie z pomocą kobietom przychodzi szeryf Bryce Hammond (Ben Affleck) i jego dwaj policjanci: Stuart (Liev Schreiber) i Steve (Nicky Katt). Już w piątkę udają się do miejscowego hotelu. Przeszukując pokoje, znajdują na lustrze ostrzeżenie przed zbliżającym się złem i nazwisko dr. Timothy'ego Flythe'a (Peter O'Toole), który przewidział jego nadejście. Kiedy skrzydlaty potwór zabija Steve'a i Stuarta, szeryf decyduje się wezwać FBI i armię. Jeśli pomoc nie nadejdzie szybko, on i obie siostry również nie doczekają poranka. Ekranizacja powieści Deana Koontza.(n)

 • Droga bez powrotu 2:20

  "Droga bez powrotu" to pełna krwawych scen produkcja dla zagorzałych wielbicieli horrorów. Jednym z kilku bohaterów filmu jest Chris Flynn (Desmond Harrington). Mężczyzna spieszy się na ważne spotkanie, ale na autostradzie jest potężny korek. Szukając objazdu, wjeżdża na rzadko uczęszczany leśnym trakt. W pewnym momencie auto Chrisa zderza się z wozem kempingowym, którym podróżuje grupa przyjaciół - Jessie (Eliza Dushku), Carly (Emmanuelle Chriqui), Scott (Jeremy Sisto), Evan (Kevin Zegers) i Francine (Lindy Booth). Okazuje się, że opona w ich samochodzie została przebita rozciągniętym na drodze drutem kolczastym. Wszyscy dochodzą do wniosku, że ktoś położył go tam celowo. Evan i Francine zostają przy autach, a pozostali postanawiają poszukać najbliższego telefonu i wezwać pomoc. Po pewnym czasie bohaterowie horroru "Droga bez powrotu" trafiają do zagubionego w lesie mrocznego domu, wokół którego leży bardzo dużo wraków samochodów. Wewnątrz odkrywają poćwiartowane ludzkie zwłoki. Wkrótce nadciągają mieszkańcy makabrycznej chaty - trzy zmutowane genetycznie, żywiące się ludzkim mięsem stwory. Chris i towarzyszący mu nastolatkowie są przerażeni. Uciekają, ale potwory zabierają broń do polowań i ruszają ich śladem. Rozpoczyna się dramatyczna walka o życie.(n)

 • Zoom In: "Hereditary" 3:55

  Kulisy powstawaniu najgłośniejszych, najbardziej popularnych filmów. Widzowie poznają ich budżet oraz zobaczą, jak przebiega praca na planie. Wszystko to wydarzy się w niecałe siedem minut.(n)

 • Merlin i księga bestii 4:05

  "Merlin i księga bestii" to opowieść rozgrywająca się w świecie znanym z legend arturiańskich. W roli tytułowego czarodzieja zobaczymy Jamesa Callisa, znanego z serialu "Battlestar Galactica". Akcja filmu "Merlin i księga bestii" rozpoczyna się kilkanaście lat po śmierci bohaterskiego króla Artura. Jego córka Avlynn wraz z grupą wiernych rycerzy próbuje powstrzymać siły zła. Bohaterowie filmu "Merlin i księga bestii" walczą z okrutnym magiem, lordem Arkadianem Mordredem. Zdobywa on potężną księgę, umożliwiającą przyzywanie straszliwych bestii. Z pomocą potworów Mordred sieje śmierć i zniszczenie. Avlynn oraz ostatni żyjący rycerz Okrągłego Stołu - Galahad, jego syn Lysandor i dzielny Tristan wyruszają na poszukiwania czarodzieja Merlina. Mają nadzieją, że pomoże on przywrócić w Brytanii spokój.(n)

 • Zoom In: "Mary Poppins Returns" 5:50

  Kulisy powstawaniu najgłośniejszych, najbardziej popularnych filmów. Widzowie poznają ich budżet oraz zobaczą, jak przebiega praca na planie. Wszystko to wydarzy się w niecałe siedem minut.(n)

 • Czysta karta 6:00

  Bohaterką thrillera "Czysta karta" jest cierpiąca na amnezję Anne Huston (Lisa Brenner). Kobieta zostaje skazana na karę śmierci za zabójstwo policjanta, choć nie pamięta tego wydarzenia. Na krótko przed wykonaniem wyroku nadchodzi jednak wiadomość, że gubernator wydał zgodę na warunkowe odroczenie egzekucji. Aby wyrok nie został wykonany, Anne musi wziąć udział w eksperymencie, którego celem jest zamknięcie nierozwiązanych dotąd kryminalnych spraw. Bohaterce filmu "Czysta karta" mają zostać wszczepione wspomnienia ofiar morderstw. Od tej pory kobieta pozostaje pod stałą kontrolą FBI, a jej agentem prowadzącym jest Sean Sullivan (Eric Stoltz). Nad przebiegiem eksperymentu czuwa zaś doktor Meredith Crick (Anne Sward). Wkrótce w niejasnych okolicznościach ginie Sarah Bradey (Kristen Simpson), która pracowała w biurze senatora Davisa Wilmonta (Richard Cox) - kandydata na urząd prezydenta. Do mózgu Anne zostaje wszczepiona pamięć zmarłej. Dzięki temu kobieta odkrywa, że dziewczyna była kochanką swojego szefa. Zaintrygowana sprawą zamierza odnaleźć mordercę na własną rękę. Jednocześnie musi stawić czoło skutkom władnych decyzji i działań, których nadal nie może sobie przypomnieć.(n)

 • Oblodzone miasto 7:45

  "Lodowa apokalipsa" to film z elementami kina science fiction, którego akcja toczy się w niewielkim górskim mieście Lennox. Mieszkańcy tej miejscowości przygotowują się właśnie na nadchodzące Boże Narodzenie. Ciszę i spokój miasteczka zakłóca dramatyczne i jednocześnie niespotykane wydarzenie. Uderza w nie fragment asteroidy. Niezwykłe zdarzenie doprowadza do gwałtownych anomalii pogodowych. Przede wszystkim powoduje nagły i drastyczny spadek temperatury. Miasto pokrywa się stale rosnącą warstwą śniegu i lodu. Mieszkańcy Lennox kryją się w domach, lecz jeśli takie warunki klimatyczne się utrzymają, nie będą w stanie przetrwać do wiosny. Na wieść o tych dramatycznych wydarzeniach i trudnej sytuacji mieszkańców Lennox do miasteczka przybywa astrofizyk Alex Novak (Jennifer Spence). Kobieta już wcześniej obserwowała asteroidę, zanim ta uderzyła w ziemską atmosferę. Teraz bohaterka filmu "Lodowa apokalipsa" próbuje uratować miasto i żyjących w nim ludzi. Pomaga jej w tym Charlie Ratchet (Victor Webster).(n)

 • Oko 9:30

  Film grozy zatytułowany "Oko" stanowi amerykański remake obrazu pochodzących z Hongkongu braci Pang. Jessica Alba gra tu skrzypaczkę Sydney Wells, która od dzieciństwa jest niewidoma. Życie kobiety się zmienia, gdy decyduje się ona poddać zabiegowi przeszczepu rogówki. Operacja kończy się pełnym sukcesem. Dziewczyna z pomocą swojego lekarza, Paula Faulknera (Alessandro Nivola), i starszej siostry, Helen (Parker Posey), przechodzi rehabilitację. Wreszcie odzyskuje wzrok i po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat widzi otaczające ją kształty i kolory. Niestety, bohaterka horroru "Oko" zaczyna zauważać także rzeczy i zjawiska nieznajdujące logicznego wytłumaczenia. W prześladujących ją wizjach powracają mroczne postaci i zagadkowe, koszmarne zdarzenia. Podejrzewając, iż może być to efekt tzw. pamięci komórkowej, w wyniku której u pacjentów po przeszczepie pojawiają się cechy dawcy, dziewczyna chce sprawdzić, od kogo pochodziła rogówka. Wkrótce Sydney udaje się do Meksyku. Tam odkrywa, że dawca był świadkiem tragicznego wypadku. Wyjaśnienie zagadki niepokojących halucynacji okazuje się jednak trudne - tym bardziej, że Sydney wszędzie towarzyszą zjawy.(n)

 • Najlepsi reżyserzy Hollywood : George Lucas 11:25

  W kolejnych odcinkach serii zaprezentowane zostaną sylwetki największych hollywoodzkich reżyserów.(n)

 • Megaconda 11:55

  Uśpiony wulkan nagle staje się aktywny. Wstrząsy budzą gigantyczną, prehistoryczną anakondę. Miejscowy szeryf Jake Devereaux (Dylan Vox) razem z grupą ochotników próbuje zapobiec katastrofie.(n)

 • Naciągacze 13:40

  Nominowany w czterech kategoriach do Oscara film "Naciągacze" to dzieło słynnego brytyjskiego reżysera Stephena Frearsa, autora "Krainy Hi-Lo", "Królowej" czy "Tajemnic Filomeny". Podstawą scenariusza obrazu stała się bestsellerowa powieść Jima Thompsona. Warto tu zwrócić uwagę na znakomitą obsadę. Akcja dramatu "Naciągacze" osadzona jest w Los Angeles lat 90. XX wieku. Lilly Dillon (Anjelica Huston) jest piękną dojrzałą kobietą. Zarabia, pomagając mafii w różnych przekrętach związanych z totalizatorem. Jej syn Roy (John Cusack) to zdolny oszust, który specjalizuje się w drobnych, ale dochodowych przestępstwach. Jest związany z naciągaczką Myrą Langtry (Annette Bening). Żadne z tych bohaterów filmu "Naciągacze" nie ma pojęcia, że pozostali są oszustami. Wszystko się zmienia, kiedy jednocześnie postanawiają wcielić w życie plan naprawdę dużego przekrętu. Zarówno Lilly, jak i Myra chcą wykorzystać Roya do brawurowego skoku. Prowadzi to do tragicznego finału.(n)

 • Eichmann Show 15:45

  Brytyjski dramat "Eichmann Show" przedstawia kulisy procesu sądowego Adolfa Eichmanna, niemieckiego zbrodniarza z czasów II wojny światowej, głównego architekta i wykonawcy planu tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. W obsadzie m.in. Martin Freeman i Anthony LaPaglia. Kiedy w 1961 roku Eichmann zostaje pojmany w Argentynie i przewieziony do Izraela, gdzie ma odbyć się jego proces, amerykański reżyser telewizyjny Leo Hurwitz (Anthony LaPaglia) wraz ze swoim producentem Miltonem Fruchtmanem (Martin Freeman) decydują się zabiegać o możliwość transmitowania rozprawy przez media. Mimo początkowej niechęci sędziów udaje im się przekonać zarówno ich, jak i samego premiera, Davida Ben-Guriona, i w końcu pozyskują prawa do telewizyjnego przekazu. Wkrótce w filmie "Eichmann Show" dzięki Hurwitzowi i Fruchtmanowi świat śledzi wydarzenia z sali sądowej co dzień przez cztery miesiące. Dramatyczne zeznania świadków, którzy ocaleli z niemieckich obozów zagłady, zestawione z manifestacyjną obojętnością oskarżonego, wstrząsają opinią publiczną i wywołują niedowierzanie. Dzięki nim świat może zdać sobie sprawę z ogromu oraz okrucieństwa Holokaustu.(n)

 • Pierwsza strona 17:35

  "Pierwsza strona" jest opartą na faktach opowieścią o dziennikarzu, który w latach 1995-1998 zmyślił częściowo lub całkowicie historie opisane w 27 z 41 jego artykułów. Dzięki swoim tekstom zrobił on błyskotliwą karierę w mediach. W głównego bohatera wcielił się znany z roli Anakina Skywalkera z "Gwiezdnych wojen" Kanadyjczyk Hayden Christensen. Grający redaktora naczelnego Peter Sarsgaard został nominowany do Złotego Globu. Akcja "Pierwszej strony" toczy się w Waszyngtonie. Jej bohaterem jest młody adept dziennikarstwa Stephen Glass (Hayden Christensen). Jest autorem tekstów do poczytnych pism "The New Republic", "Harper's", "The Rolling Stone" czy "George". Stephen wspina się po szczeblach kariery, jest lubiany przez redaktora naczelnego Michaela Kelly'ego (Hank Azaria) i podziwiany przez kolegów po fachu, m.in. Caitlin Avey (Chloë Sevigny). Na usłanej różami drodze do sukcesu pojawiają się wyboje. Pewnego dnia następuje zmiana na stanowisku redaktora naczelnego. Nowym przełożonym bohatera "Pierwszej strony" zostaje Charles "Chuck" Lane (Peter Sarsgaard). Na jego uznanie Stephen musiałby dopiero zapracować. Tak się składa, że w tym czasie inny dziennikarz, Adam Penenberg (Steve Zahn), znajduje nieścisłość w artykule Glassa. Nowy naczelny zaczyna badać sprawę i sprawdzać pozostałe fakty przedstawione w tekście. Okazuje się, że wszystkie są wyssane z palca.(n)

 • Zoom In: "Stan & Ollie" 19:25

  Kulisy powstawaniu najgłośniejszych, najbardziej popularnych filmów. Widzowie poznają ich budżet oraz zobaczą, jak przebiega praca na planie. Wszystko to wydarzy się w niecałe siedem minut.(n)

 • Hollywoodland 19:35

  "Hollywoodland" to film Allena Coultera z bardzo dobrą rolą Bena Afflecka, za którą otrzymał nominację do Złotego Globu. Akcja obrazu rozgrywa się w 1959 roku w hollywoodzkim środowisku filmowym i zainspirowana jest historią tajemniczej śmierci George'a Reevesa. George Reeves (Ben Affleck), gwiazda popularnego serialu "Przygody Supermana", ginie od kuli w swoim mieszkaniu. Policja stwierdza, że było to samobójstwo i zamyka sprawę. Jednak narzeczona aktora, Leonore Lemmon (Robin Tunney), nie może się z tym pogodzić. Również matka George'a, Helen Bessolo (Lois Smith), nie wierzy w samobójstwo syna. Chce poznać okoliczności jego śmierci. Akcja filmu "Hollywoodland" nabiera tempa, gdy matka Reeves'a wynajmuje prywatnego detektywa Louisa Simo (Adrien Brody). Odkrywa on, że aktor miał romans z Toni Mannix (Diane Lane), żoną jednego z szefów studia filmowego MGM, Eddiego Mannixa (Bob Hoskins). W trakcie śledztwa detektyw poznaje też sekrety zmarłego aktora. Okazuje się, że zamknięty w sobie, pełen kompleksów Reeves w niczym nie przypominał serialowego bohatera.(n)

 • Białe piaski 22:00

  Thriller "Białe piaski" to przede wszystkim zawiła intryga, w którą zostaje uwikłany główny bohater. W protagonistę i antagonistę wcielili się Willem Dafoe i Mickey Rourke, którzy razem stworzyli niezwykle udany duet. W obsadzie znalazł się także nominowany do Oscara Samuel L. Jackson ("Pulp Fiction"). Akcja "Białych piasków" rozgrywa się w opuszczonym miasteczku gdzieś w Nowym Meksyku. Pewnego dnia policja znajduje zwłoki eleganckiego mężczyzny. Denat trzyma w ręce pistolet i leży obok walizki wypełnionej pieniędzmi w kwocie pół miliona dolarów. Szeryf Ray Dolezal (Willem Dafoe), który na co dzień ma do wykonania mało angażujące obowiązki, staje przed nie lada wyzwaniem. Stróż prawa kieruje się do motelu, w którym zmarły mężczyzna zostawił kartkę z zapisanym imieniem Noreen. W międzyczasie patolog znajduje w żołądku denata kawałek papieru, na którym zanotowano numer telefonu. Bohater "Białych piasków" dzwoni na ten numer i podaje się za zamordowanego. W jego imieniu umawia się na spotkanie. To dopiero początek jego kłopotów.(n)

Lista stacji