×

Wyszukaj artykuł

Program tvAMC Polska program TV. Program telewizyjny AMC Polska na dziś, jutro i weekend

 • Na brzegu rzeki 4:30

  Młoda kobieta (Kari Matchett) wraca do rodzinnego miasta po tajemniczej śmierci swojej ciotki. Odkrywa mroczne, rodzinne tajemnice.(n)

 • Najlepsi reżyserzy Hollywood : Roland Emmerich 6:00

  W kolejnych odcinkach serii zaprezentowane zostaną sylwetki największych hollywoodzkich reżyserów.(n)

 • Samotny jeździec 6:30

  Żołnierz Bobby Hattaway (Lou Diamond Phillips) po latach wraca do rodzinnego miasteczka w Teksasie. Okazuje się, że zaszły tu wielkie zmiany. Jego najbliższy przyjaciel Stu Croker (Vincent Spano) stał się jednym z najpotężniejszych ludzi w okolicy. Jako skorumpowany właściciel ziemski przejmuje okoliczne rancza, nie przebierając przy tym w środkach. Teraz Stu zamierza zagarnąć rodzinny majątek Hattawayów. Sytuacja mu sprzyja, bowiem ojciec Bobby'ego jest mu winien pieniądze. Powrót młodego Hattawaya krzyżuje jednak jego plany. Mężczyzna postanawia walczyć o ziemię. Poprzysięga zemstę Crokerowi i wypowiada mu prawdziwą wojnę. Nie cofnie się już przed niczym, by walczyć o sprawiedliwość. Wzruszający i zarazem pełen napięcia dramat utrzymany w konwencji westernu.(n)

 • Wbrew regułom 8:05

  "Wbrew regułom" to film Lasse Hallströma, którego akcja rozgrywa się w USA w latach 40. XX wieku. Tobey Maguire gra tu dwudziestoletniego Homera, który od urodzenia mieszka w domu dziecka prowadzonym przez ginekologa Wilbura Larcha (Michael Caine). Lekarz zajmuje się także wykonywaniem nielegalnych aborcji. Pewnego dnia do placówki, w której mieszka bohater filmu "Wbrew regułom", przyjeżdża żołnierz Wally (Paul Rudd) z narzeczoną Candy (Charlize Theron). Kobieta chce usunąć ciążę. Homer, który pragnie poznać życie poza sierocińcem, wyjeżdża razem z nimi. Niebawem zostaje zatrudniony na farmie rodziców Wally'ego. Szybko przekonuje się, jak bardzo jego wyobrażenia o świecie były naiwne. Zaczyna doceniać to, czego nauczył go doktor Larch. "Wbrew regułom" to adaptacja bestsellerowej powieści Johna Irvinga pt. "Regulamin tłoczni win". Film zdobył dwa Oscary. Otrzymali je Michael Caine i John Irving za scenariusz. Obraz był także nominowany do tej nagrody w pięciu innych kategoriach. We "Wbrew regułom" zagrała znakomita piosenkarka soulowa - Erykah Badu.(n)

 • Chłopcy mamusi 10:30

  Jude Madigan (Jamie Lee Curtis) porzuca rodzinę bez słowa wyjaśnienia. Mijają trzy lata. Kobieta wraca do domu przekonana, że mąż i dzieci przyjmą ją bez większych problemów. Tymczasem pod nieobecność żony Robert (Peter Gallagher) związał się z inną kobietą. Callie (Joanne Whalley-Kilmer) jest ciepła, troskliwa i całym sercem oddana jemu oraz pociechom. Oburzony beztroskim zachowaniem pierwszej partnerki Madigan każe jej zniknąć. Jude zaczyna błagać męża o wybaczenie, ale to nie przynosi oczekiwanego skutku. Wówczas postanawia sięgnąć po najbardziej podłe metody i w ten sposób przekonać do siebie dzieci, także pozbyć się Callie.(n)

 • Zoom In: "The Old Man and the Gun" 12:20

  Kulisy powstawaniu najgłośniejszych, najbardziej popularnych filmów. Widzowie poznają ich budżet oraz zobaczą, jak przebiega praca na planie. Wszystko to wydarzy się w niecałe siedem minut.(n)

 • Czarny koń 12:30

  Trzydziestoletni Abe (Jordan Gelber) nadal mieszka z rodzicami (Mia Farrow i Christopher Walken). Pracuje u swojego ojca, a po pracy jego ulubionym zajęciem jest kupowanie zabawek na internetowych aukcjach. Pewnego dnia poznaje Mirandę (Selma Blair). Zakochuje się i postanawia z nią spędzić życie. Do tej pory jednak unikał odpowiedzialności. Obawy przed dorastaniem skutecznie uniemożliwiały mu bardziej samodzielną egzystencję. Teraz postanowił to zmienić. Miranda również jest mocno związana z rodziną. Dla nich dwojga będzie to próba, która pokaże, jak poradzą sobie z rozpoczęciem nowego etapu życia. Film był pokazywany w 2011 roku na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. W Polsce z kolei był filmem otwarcia podczas drugiej edycji American Film Festiwal we Wrocławiu.(n)

 • Wirtualny grom 14:15

  Mistrz gier w wirtualnej rzeczywistości zostaje wciągnięty w spisek mający na celu zniszczenie świata. Nick Chase (Nick Cornish) musi powstrzymać genialnego przestępcę.(n)

 • Zoom In: "Isle of Dogs" 16:10

  Kulisy powstawaniu najgłośniejszych, najbardziej popularnych filmów. Widzowie poznają ich budżet oraz zobaczą, jak przebiega praca na planie. Wszystko to wydarzy się w niecałe siedem minut.(n)

 • The One Warrior 16:20

 • Rewolwerowiec 18:05

  "Rewolwerowiec" to western Dona Siegela, twórcy takich klasyków, jak "Brudny Harry" czy "Ucieczka z Alcatraz". Obraz nominowany był do Oscara za scenografię i do Złotego Globu za rolę drugoplanową Rona Howarda. Odtwórcą postaci pierwszoplanowej jest tu zaś John Wayne. Była to ostatnia kreacja w jego aktorskiej karierze. Artysta zmarł bowiem w 1979 roku po kilkuletniej walce z chorobą nowotworową. Roku 1901, Dziki Zachód. Legendarny, podstarzały obecnie rewolwerowiec John Bernard Books (John Wayne) przybywa do niewielkiego miasta Carson City w Nevadzie, gdzie odwiedza dawnego przyjaciela, doktora Hostetlera (James Stewart). Lekarz potwierdza postawioną wcześniej diagnozę: kowboj cierpi na nieuleczalną chorobę. Pozostało mu tylko kilka tygodni życia. Bohater filmu "Rewolwerowiec" wynajmuje pokój u wdowy Bond Rogers (Lauren Bacall). Kobieta początkowo jest mu niechętna, ale gdy dowiaduje się o jego stanie, zaczyna go łagodniej traktować. Tymczasem wieść o rychłej śmierci Booksa szybko obiega okolice i cieszy wielu jego nieprzyjaciół. John, zdając sobie sprawę, że z dnia na dzień będzie się coraz gorzej czuł, postanawia przyspieszyć swój koniec. Zawiadamia więc wszystkich swoich zagorzałych wrogów, że czeka na nich w miejscowym barze. Udaje się tam, będąc przekonanym, że nie wyjdzie żywy ze spotkania z przeciwnikami.(n)

 • Snajper 20:00

  "Snajper" to sprawnie zrealizowane kino akcji, które z pewnością nie rozczaruje fanów gatunku. Ta trzymająca w napięciu produkcja opowiada o dwóch strzelcach wyborowych, których misja w południowoamerykańskiej dżungli okazuje się śmiertelnie niebezpieczna. W śmiałków wcielają się Billy Zane i Tom Berenger, który wystąpił również w dwóch kontynuacjach filmu. Przebywający w Panamie strzelec wyborowy sierżant Thomas Beckett (Berenger) otrzymuje od amerykańskiego rządu specjalne zadanie. Musi zlikwidować generała Alvareza (Frederick Miragliotta), który stoi na czele buntowników zagrażających ustrojowi demokratycznemu w tym państwie. Tytułowemu bohaterowi filmu "Snajper", Beckettowi, ma pomagać młody agent Richard Miller (Zane), świetny strzelec i mistrz olimpijski. Posiada on wiele zalet, brakuje mu jednak doświadczenia. Zgodził się na wyjazd do Panamy w nadziei, że powodzenie na misji stanie się początkiem jego kariery w Waszyngtonie. Thomas i Richard, wspierani przez kolegów, przemierzają dżunglę w poszukiwaniu Alvareza. Nie wiedzą, że ich tropem podąża inny snajper - uczeń Becketta, który obecnie pracuje dla jego wroga.(n)

 • Detoks 22:00

  "Detoks" to sprawnie zrealizowany, klimatyczny dreszczowiec z Sylvestrem Stallone'em i Krisem Kristoffersonem w rolach głównych. Akcja filmu osadzona została w Los Angeles, gdzie od pół roku ofiarą seryjnego mordercy padają policjanci. Szaleniec zabił już dziewięciu funkcjonariuszy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi bezkompromisowy agent FBI, Jake Malloy (Sylvester Stallone). Pomimo jednak tego, że Malloy to inteligentny i skuteczny funkcjonariusz, przestępca jest na tyle sprytny, że dochodzenie tkwi w martwym punkcie. Malloy jest bezsilny nawet wtedy, gdy ofiarą psychopaty padają jeden z jego przyjaciół i narzeczona Mary (Dina Meyer). Dręczony poczuciem winy Jake pogrąża się w alkoholizmie. W końcu zwierzchnik i jednocześnie przyjaciel głównego bohatera "Detoksu", Hendricks (Charles S. Dutton), wysyła go na kurację odwykową. W specjalnym ośrodku prowadzonym przez byłego policjanta, Doca (Kris Kristofferson), leczy się wielu funkcjonariuszy, m.in.: członek oddziału antyterrorystycznego SWAT, Noah (Robert Patrick), policjant konny z Kanady McKenzie (Robert Prosky), uzależniony od narkotyków Jaworski (Jeffrey Wright) i Brytyjczyk Slater (Christopher Fulford). W wyniku burzy śnieżnej kompleks zostaje odcięty od świata, a w środku zaczynają ginąć ludzie. Jake odkrywa, że zabójcą jest ten sam człowiek, który mordował policjantów w Los Angeles i pozbawił życia Mary. Jest pewien, że tym razem uda mu się go znaleźć.(n)

 • Otwarte karty 23:50

Lista stacji