×

Wyszukaj artykuł

Program tvAle kino+ program TV. Program telewizyjny Ale kino+ na dziś, jutro i weekend

 • Zaczęło się w środę. Keeping Faith, s01e07 8:00

  Williams sięga po nieuczciwe zagrania, aby oddalić od siebie podejrzenie i zrzucić winę na Faith. Terry bada przeszłość doktora Alpaya. Znajduje sprzymierzeńca w DCI Parry. Delyth znajduje w testamencie Evana szokujący zapis.(n)

 • Zaczęło się w środę. Keeping Faith, s01e08 9:05

  Faith walczy o swoje dzieci. Steve chce zapewnić jej wolność. W tym celu zawiera desperacki i śmiertelny pakt z byłymi pracodawcami. Ostatecznie Faith poznaje prawdę o zniknięciu Evana.(n)

 • Mrówka wychodzi za mąż 10:05

  Mrówka należy do nowej generacji europejskich kobiet i jest typową jej przedstawicielką. Mieszka w wielkim mieście, po studiach pracuje w wielkim przedsiębiorstwie, ma ambicje i duże wymagania wobec siebie. Podświadomie pragnie wielkiej prawdziwej miłości i pewnego dnia postanawia ją odnaleźć. Nie jest to jednak łatwe.(n)

 • Kobiety za kamerą 10:30

  Twórcy programu rozmawiają z uznanymi reżyserkami, by odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje typowo kobiece kino. Zdania na ten temat są podzielone. Niektóre z pań, jak choćby Jane Campion ("Fortepian") czy Sally Potter ("Orlando"), nie czują się wyróżnione, gdy ktoś określa ich filmy jako kobiece. Według autorek pojęcie funkcjonuje umownie i nie stanowi odpowiedniej definicji dla ich dzieł. Z drugiej strony fakt bycia kobietą-reżyserem sprawia, iż mają one poczucie swoistej odrębności.(n)

 • Wolne pokoje 11:45

  Historia Zosi (Weronika Wachowska), która pod przymusem matki przyjeżdża na wakacje do starego, rodzinnego młyna, gdzie ma się nią opiekować ciotka Krysia (Olga Miłaszewska). Krewna jest dla dziewczynki niemiła, a okolica wydaje jej się przerażająca. Pewnego dnia przyjezdna wraz z nowym kolegą odkrywa tajemnicze drzwi, które są zamknięte od lat i pod żadnym pozorem nie wolno ich otwierać. Dzieci postanawiają złamać zasadę i sprawdzić, co się za nimi kryje. Obraz nakręcono w Barlinku.(n)

 • Angelo 12:25

  XVIII-wieczna Europa. Młody, czarnoskóry chłopiec Angelo (Ange Samuel Koffi D'Auila) jako niewolnik trafia pod opiekę różnych wysoko postawionych pracodawców. W kręgach wiedeńskich arystokratów jest kształcony w zakresie niezbędnej etykiety, aby móc godnie poruszać się w ich towarzystwie. Uczy się deklamować po francusku, nosić elegancki strój oraz grać na flecie. Jego niezwykły talent muzyczny zostaje szybko doceniony. Niestety ograniczona tolerancja wśród arystokratycznych elit uniemożliwia mu dalszy rozwój artystyczny. Chłopiec dojrzewa w osamotnieniu, próbując zrozumieć swój los. Mimo wszystko, nie poddaje się i stara za pomocą debaty wpłynąć na poglądy możnych. Jako już młody mężczyzna (Makita Samba) poznaje ludzi bardziej mu przychylnych i próbuje żyć według własnych zasad. Reżyser Markus Schleinzer nawiązuje do prawdziwych losów niewolnika Angela Somalina.(n)

 • Swingujące wakacje 14:45

  Newcastle, lata 70. Na plaży Nobbys powiewają kwieciste sukienki, widać też okulary w kwadratowych oprawkach i stylowe dzwony. Czternastoletni Jeff (Atticus Robb) zmaga się z problemami typowymi dla wieku dojrzewania, lecz burza hormonów niczego nie ułatwia. W dodatku wokół siebie widzi same dysfunkcyjne rodziny, przygląda im się z uwagą i niezrozumieniem. Jego sąsiadką jest urocza i delikatna dziewczyna imieniem Melly (Darcey Wilson). Od dłuższego czasu próbuje podbić jej serce. Kiedy pewnego dnia morze wyrzuca na miejscową plażę nieżywego wieloryba. Ssak waży dwieście ton, a Melly i Jeff są przekonani, że to wydarzenie zaważy szczególnie na ich życiu. Tymczasem osobliwi rodzice Jeffa oraz ich sąsiedzi, m.in. Keith (Guy Pearce) i Kaye (Kylie Minogue), orientują się, że są świadkami obyczajowej rewolucji, i postanawiają do niej dołączyć. Film realizowany w Gold Coast (Australia).(n)

 • Fantastyczny Pan Bill Murray 16:35

  Film oddaje hołd nie tylko wielkiemu aktorowi, ale również klasykowi - "Dzień Świstaka". Ekranizacja pokazuje różne aspekty życia Billa i jego osobowość. Dowiemy się więcej także o podróżach aktora. Dokument jest niekończącą się wyprawą, okraszoną dużą dawką humoru, czułości, tajemnic i nonsensów.(n)

 • Romantik 17:45

  Stanisław (Robert Więckiewicz) zabiera swą ukochaną Zosię (Justyna Wasilewska) w tajemniczą, romantyczną podróż. Chce jej się oświadczyć w mieście miłości. Nie podejrzewa, że ta noc okaże się najgorszą w jego życiu.(n)

 • Mój synek 18:20

  Julien Perrin (Guillaume Canet) stale przebywa w delegacjach. Jego praca o charakterze wyjazdowym zrujnowała przed laty jego małżeństwo. Pewnego dnia do Juliana dzwoni Marie (Mélanie Laurent), jego żona, z którą od dłuższego czasu jest w separacji. Kobieta rozpaczliwym tonem informuje go, że doszło do tragedii - zaginął bez śladu ich siedmioletni syn Mathys (Lino Papa). Zdesperowany Julien postanawia na własną rękę odnaleźć dziecko. Kierowany poczuciem winy za lata zaniedbania i nieobecności wyrusza na poszukiwania. Nie zawaha się przed niczym, by odnaleźć chłopca. Twórca filmu Cristian Carion był nominowany do nagrody BAFTA za reżyserię dramatu historycznego pt. "Wesołych świąt".(n)

 • Nazywam się Khan 20:10

  Rizwan Khan (Shah Rukh Khan) dorasta w rodzinnym domu w Bombaju razem z bratem Zakirem (Jimmy Shergill). Jest wrażliwym chłopcem z objawami autyzmu. Po śmierci matki wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, gdzie zatrudnia się w sklepie brata. Tam poznaje piękną Mandirę Rathod (Kajol), samotną matkę pracującą w zakładzie fryzjerskim. Zakochany prosi ją o rękę, a po ślubie razem wyjeżdżają do miasteczka Banville. Tam zaprzyjaźniają się z sąsiadami, rodziną Garrick. Mimo dobrych stosunków z Markiem (Dominic Renda) i jego żoną Sarah (Katie Amanda Kane) nie udaje im się zapobiec tragedii. Kłótnia między dziećmi, wywołana atakami terrorystycznymi na World Trade Center 11 września, prowadzi do śmierci Sameera (Yuvaan Makaar), dziecka z poprzedniego związku Mandiry. Obwiniany o tragedię Khan, pod presją żony, rusza w wyprawę po Ameryce, aby udowodnić ludziom, że nie jest terrorystą. Wkrótce jego akcja przeradza się w medialną sensację.(n)

 • Ava 23:00

  Opowieść o młodej dziewczynie, w której dojrzewa bunt. 13-letnia Ava (Noée Abita) spędza wakacje nad Oceanem Atlantyckim razem ze swoją matką, Maud (Laure Calamy). Senną atmosferę lata niespodziewanie przerywa wiadomość o tajemniczej chorobie, mogącej być równie dobrze wytworem fantazji. Podobno nastolatka w szybkim tempie traci wzrok. Zrozpaczona matka obiecuje córce wspaniały wypoczynek. Ava chce jednak wykorzystać na swój sposób czas, który jej pozostał i postanawia uczynić go niepowtarzalnym. Rozgląda się za czymś, co mogłoby zapewnić jej nowe przeżycia. Dziewczyna pragnie poddać się temu, co nieznane, posmakować wolności i niezależności. Decyduje się ukraść z plaży dużego, czarnego psa, którego właścicielem jest młody chłopak, Juan (Juan Cano). Budzą się w niej pierwsze miłosne fascynacje. Tak intensywne lato zdarza się tylko raz w życiu. Bezpretensjonalny i subtelny film inicjacyjny, który stanowi śmiały portret dorastającej dziewczyny, która nie boi się niczego. Obraz wyróżniono na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Produkcja jest jednym z najgłośniejszych i najmocniejszych debiutów francuskich ostatnich lat i zwycięzcą 4. edycji projektu "Scope100".(n)

Lista stacji