×

Wyszukaj artykuł

Program tvAle kino+ program TV. Program telewizyjny Ale kino+ na dziś, jutro i weekend

 • Leszy 1:35

  Krzysiek, po dziesięciu latach nieobecności, zabiera swojego syna na polowanie. Mężczyzna poprzez wyprawę myśliwską chce odzyskać zaufanie syna i nadrobić stracony czas. Adrenalina, alkohol i miło spędzony czas sprawiają, że mężczyźni się do siebie zbliżają. Jednak niedojrzałość Krzysztofa prowadzi doprowadza do wielkiej tragedii.(n)

 • Wiki 2:05

  Autystyczna Wiki (Kamila Kobic) jest ciekawa świata. Musi zmierzyć się z trudną rzeczywistością. Pewnego dnia spotyka Mateusza (Adam Bobik), fana autobusów warszawskiej komunikacji miejskiej, który wprowadza radość do jej szarego życia.(n)

 • 60 kilo niczego 2:35

  Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof (Grzegorz Damięcki) zaczyna pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Wyraźnie nie pasuje on do środowiska pracowników fizycznych. W trosce o własną pozycję, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Nagły wypadek, którego ofiarą staje się jeden z ukraińskich robotników, wystawia zasady moralne Krzysztofa na próbę. Zdaje on sobie sprawę z tego, że łatwo być stanowczym tylko w sprzyjających okolicznościach. Jednak trudno mu przeciwstawić się złu, kiedy w grę wchodzą dramatyczne konsekwencje.(n)

 • Spitsbergen 3:05

  Magda (Magdalena Czerwińska), zawieszona ratowniczka medyczna, otrzymuje nagłe wezwanie. Oznacza to dla niej powrót do dramatycznych wydarzeń i ludzkich tragedii. Gdy opada poziom adrenaliny, kobieta przypomina sobie podróże na Spitsbergen - mroźną norweską wyspę na Morzu Arktycznym. To miejsce stało się dla niej powodem traumy, z którą do tej pory nie zdołała się uporać. Przerastają ją cudze nieszczęścia i własna przeszłość.(n)

 • Romantik 3:35

  Stanisław (Robert Więckiewicz) zabiera swą ukochaną Zosię (Justyna Wasilewska) w tajemniczą, romantyczną podróż. Chce jej się oświadczyć w mieście miłości. Nie podejrzewa, że ta noc okaże się najgorszą w jego życiu.(n)

 • Na drodze 4:00

  Podczas długiej podróży samochodem kobieta (Magdalena Boczarska) postanawia zabrać autostopowicza. Mężczyzna od samego początku nie wzbudza jednak jej zaufania. Kobieta czuje wszechogarniający niepokój i narastające zagrożenie, dlatego postanawia zabrać kolejną osobę. W zamkniętej przestrzeni między trójką nieznajomych ludzi rozpoczyna się pełna napięcia gra. Każdy skrywa jakieś tajemnice, które powoli wychodząc na światło dzienne, doprowadzą do tragicznych w skutkach wydarzeń. Film miał swoją premierę na prestiżowym LA Shorts Fest. Był pokazywany m.in. na festiwalach w Bostonie, Byron Bay, Lancaster i Winchester. Został nagrodzony m. in. na 18. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Kalifornii (Najlepszy Film Fabularny - edycja letnia), Festiwalu Filmów Niezależnych w Los Angeles (Najlepszy Film Zagraniczny - edycja majowa) i Festiwalu Filmowym Top Shorts Online (Najlepszy Film - edycja majowa). Obraz był także nominowany na Festiwalu Filmowym Cinema City w Serbii oraz Suspense Film Festival w kategorii "First Shot".(n)

 • Uczciwi ludzie 4:25

  Film opowiada historię dwóch kolegów z pracy, których postawy i doświadczenie życiowe bardzo się od siebie różnią. Starszy z mężczyzn (Wiktor Zborowski) jest cynikiem, a młodszy (Michał Hołub) wierzy w ideały. Obaj wyglądają na hydraulików. Wkrótce jednak ich role się odwrócą i wyjdzie na jaw prawda na temat ich prawdziwego zawodu.(n)

 • Czempion 4:55

  Marian (Marek Siudym), starzejący się mistrz kolarstwa, pracuje jako stróż na złomowisku samochodów. Przytłacza go samotne życie na odludziu. Ulega pokusie i podejmuje próbę zmiany swojej sytuacji. Okazuje się jednak, że nie jest to łatwe w nieznanym mu wirtualnym świecie, rzeczywistości selfie czy miłości na sprzedaż.(n)

 • Dreamland 5:20

  Dziewiętnastoletni chłopak (Krzysztof Rogucki) znajduje swoją pierwszą pracę w miejscowym parku rozrywki. Zakochuje się w starszej od siebie kobiecie (Sylwia Gola), z którą pracuje. Niestety obiekt pożądania nastolatka jest uwikłany w romans z szefem lunaparku.(n)

 • Potwory to tacy interesujący ludzie 5:40

  Czy będąc samemu w domu czujesz się bezpiecznie? A co, jeśli ktoś Cię podgląda? Mroczny i minimalistyczny thriller, w którym reżyser bawi się formą. Opis fabuły tajemniczego projektu jest niedostępny na życzenie autora. Film zdobył wyróżnienie na Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF w Przemyślu.(n)

 • Zakończenie programu 5:59

 • Czy koń wie, że wygrał 8:00

  Twórca przygląda się przygotowaniom jeźdźców do zawodów hippicznych. Bada istotę relacji między człowiekiem i zwierzęciem w niezwykle trudnej dyscyplinie sportu.(n)

 • Bez skazy 8:45

  Opowieść o trzech licealistkach, Mice (Netsanet Mekonen), Keshet (Noam Lugasy) oraz Eden (Stav Strashko). Siedemnastolatki nie są zbyt popularne w szkole. Aby zdobyć swoje studniówkowe randki, podejmują się radykalnych środków. Przyjaciółki zawierają pakt. Postanawiają, że zbiorą fundusze na operacje plastyczne oraz sukienki studniówkowe, które będą wyróżniały się spośród innych. Ta przygoda sprawi, że lepiej poznają swoje wnętrza, co wpłynie na ich proces dojrzewania.(n)

 • Wakacyjna terapia 10:35

  Siostry Rose (Camille Cottin) i Alice (Camille Chamoux) różni wszystko. Pierwsza z nich to nieokrzesana artystka, singielka, która uwielbia spędzać noce na parkiecie. Druga jest odpowiedzialną matką, mającą kontrolę nad każdym aspektem swojego życia. Rzadko się ze sobą zgadzają, ale w jednej kwestii pozostają jednomyślne. Chodzi o ich matkę Francoise (Miou-Miou), niedawno porzuconą przez męża dla znacznie młodszej kobiety. Córki próbują za wszelką cenę ją rozweselić. Z okazji sześćdziesiątych urodzin postanawiają zabrać Francoise na tropikalną wyspę Reunion. Tam Rose płaci pewnemu mężczyźnie, by spędził noc z jej matką. Wówczas sprawy sprawy zaczynają poważnie się komplikować.(n)

 • Mój kuzyn Vinny 12:20

  "Mój kuzyn Vinny" to oparta na nietuzinkowym scenariuszu inteligentna komedia, która potwierdziła talent satyryczny Joego Pesci, a Marisie Tomei przyniosła Oscara. Jednak zanim ta para znakomitych aktorów pojawia się na ekranie, najpierw widzowie śledzą perypetie pary przyjaciół - Billy'ego Gambiniego (Ralph Macchio) i Stana Rothensteina (Mitchell Whitfield), którzy jadą samochodem z Nowego Jorku do Kalifornii. W czasie podróży zatrzymują się w przydrożnym sklepie, gdzie robią zakupy. Niestety, niebawem zostają zatrzymani przez patrol policji. Okazuje się bowiem, że zamordowano sprzedawcę, a oni są głównymi podejrzanymi. Wkrótce czekający na rozprawę sądową w miejscowym więzieniu Billy decyduje się skorzystać z przysługującego mu prawa do jednego telefonu. Dzwoni do swego kuzyna, prawnika Vinny'ego (Joe Pesci), i prosi go o pomoc. Gdy tytułowy bohater komedii "Mój kuzyn Vinny" zjawia się w miasteczku wraz ze swą narzeczoną, Moną Lisą Vito (Marisa Tomei), wychodzi na jaw, że nie ma żadnego doświadczenia zawodowego, ponieważ niedawno skończył studia. Z początku mężczyzna staje się obiektem drwin oskarżyciela, z czasem jednak przygotowuje sprytną linię obrony.(n)

 • Księgarnia z marzeniami 14:30

  Akcja filmu "Księgarnia z marzeniami" rozgrywa się w końcówce lat 50. XX wieku. Jego bohaterką jest Florence Green (Emily Mortimer). Ta poczciwa kobieta mieszka w małej angielskiej mieścinie o nazwie Hardborough. Pewnego dnia postanawia zrealizować swoje marzenie o prowadzeniu księgarni. W tym celu wydaje wszystkie swoje oszczędności i kupuje stary budynek w centrum Hardborough. Otwarcie księgarni spotyka się ze sprzeciwem lokalnych elit. Protestujących najbardziej denerwuje fakt, że Florence zamawia do swojego lokalu najbardziej kontrowersyjne książki z ostatnich lat. Na kupujących czeka m.in. "451 stopni Farenheita" Bradbury'ego oraz "Lolita" Nabokova. Największym wrogiem głównej bohaterki filmu "Księgarnia z marzeniami" okazuje się być żona generała Violet Gamart (Patricia Clarkson). Za reżyserię dramatu "Księgarnia z marzeniami" odpowiada Isabel Coixet. Film zdobył trzy nagrody Goya przyznawane przez Hiszpańską Akademię Sztuk Filmowych. Autorka ma na swoim koncie realizację takich obrazów, jak: "Mapa dźwięków Tokio" (2009 r.), "Elegia" (2008 r.) czy "Życie ukryte w słowach" (2005 r.).(n)

 • Szukając misia 16:35

  Na lotnisku Roissy w Paryżu Michel Barré (Kad Merad) gubi ulubioną przytulankę swojej córeczki - małego brązowego misia. Zamieszcza ogłoszenie ze zdjęciem maskotki i wyznacza nagrodę pieniężną za odnalezienie jej. Sofiane (Malik Bentalha), jeden z pracowników lotniska, widzi w tym świetną okazję na zdobycie gotówki i kontaktuje się z Michelem. Kiedy się spotykają, ojciec orientuje się, że Sofiane ma do zaoferowania inną zabawkę i postanawia zaangażować oszusta w poszukiwanie oryginalnej maskotki. Wkrótce okazuje się, że zadanie jest trudniejsze, niż się spodziewali, zwłaszcza że zguba przechodzi z rąk do rąk. Odtwórca roli zdeterminowanego ojca, Kad Merad, jest zdobywcą nagrody Cezara.(n)

 • Ucieczka z Rakki 18:10

  Wiosna, 2015 rok. Nie informując o tym swojego męża Sylvaina (Swann Arlau) , Faustine (Jisca Kalvanda) wraz ze swoim pięcioletnim synkiem wyjeżdża do Syrii, aby wstąpić w szeregi ISIS. Na miejscu uzmysławia sobie, że znalazła się w samym środku piekła. Sylvain szybko uzmysławia sobie, że francuskie służby nie są w stanie pomóc jego żonie w opuszczeniu Rakki. Z prośbą o ratunek zwraca się więc do Gabriela (Finnegan Oldfield) i Adnana (Kassem Al Khoja), dwóch aktywistów. Młodzi mężczyźni, poruszeni opowieścią Sylvaina, opracowują plan ucieczki. Ryzyko jest jednak ogromne. Przejmująca historia oparta na faktach.(n)

 • Tully 20:10

  Marlo (Charlize Theron) to spełniona matka dwójki dzieci. Jej kochającym mężem jest Drew (Ron Livingston). Gdy na świat przychodzi ich trzecie dziecko - dziewczynka o imieniu Mia - bohaterkę po raz kolejny czeka seria trudnych, nieprzespanych nocy z noworodkiem w roli głównej. Tymczasem jej syn Jonah (Asher Miles Fallica) nie może pogodzić się z nową sytuacją w domu i na wszystko reaguje histerią. Pewnego dnia brat Marlo wychodzi z propozycją zatrudnienia niani, która przychodziłaby do domu wieczorem, a znikała rano - odciążając w ten sposób kobietę od przynajmniej kilku obowiązków związanych z dwójką jej dzieci. Początkowo Marlo nie bierze tego pod uwagę, lecz wkrótce zmienia zdanie. Kobieta zatrudnia młodą i energiczną opiekunkę imieniem Tully (Mackenzie Davis). Nocna pomoc przy dzieciach okazuje się strzałem w dziesiątkę. Reżyser Jason Reitman zasłynął jako twórca "W chmurach" (2009 r.) - produkcji uhonorowanej sześcioma Złotymi Globami. Autorką historii do "Tully" jest Diablo Cody, która w wieku 30 lat została nagrodzona Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny do filmu "Juno" (2008 r.). Ciekawostką jest, że wcielająca się w postać Marlo aktorka Charlize Theron przybrała na potrzeby roli aż 20 kilogramów.(n)

 • Gun 21:55

  "Gun" to osadzony w światku handlarzy bronią dramat kryminalny w godniej uwagi obsadzie. Akcja filmu toczy się w Detroit, gdzie dochodzi do eskalacji konfliktu między miejscowymi gangami. Teraz w mieście nikt już nie czuje się bezpiecznie. W każdej chwili może bowiem wywiązać się zbierająca krwawe żniwo strzelanina między rywalizującymi grupami kryminalistów. W końcu w jednym z popularnych klubów nocnych dochodzi do prawdziwej masakry. Po tym wydarzeniu policja rozpoczyna zakreśloną na szeroką skalę operację wymierzoną w miejscowych handlarzy bronią. Głównym celem policjantów staje się Rich (znany raper Curtis "50 Cent" Jackson). Z pomocą przestępcy przychodzi jednak jego stary przyjaciel, Angel (Val Kilmer). Obaj bohaterowie filmu "Gun" decydują się na współpracę, która umożliwi im przetrwanie. Sojusz ten nie podoba się jednak działającej w tej samej branży Gabrielli (AnnaLynne McCord).(n)

 • The Florida Project 23:30

  Historia opowiedziana w filmie "Projekt Floryda" dotyczy Moonee (Brooklynn Prince), pogodnej sześcioletniej dziewczynki, która wraz z mamą Halley mieszka w motelu Magic Castle. Choć obiekt zlokalizowany jest blisko Disneylandu, to można w nim spotkać głównie życiowe niedorajdy i wszelkiej maści ekscentryków. Nad przybytkiem czuwa surowy, ale przyjacielski Bobby (Willem Dafoe). Moonee lubi spędzać czas na niczym nieskrępowanej zabawie w towarzystwie przyjaciół. Bohaterka filmu "Projekt Floryda" często robi psikusy okolicznym mieszkańcom. Krótko mówiąc, cieszy się dzieciństwem, nie znając prawdy na temat kłopotów finansowych mamy. Za reżyserię filmu odpowiada Sean Baker, który zrealizował również takie obrazy, jak "Mandarynka" (2015) oraz "Gwiazdeczka" (2012). Baker jest też współautorem scenariusza. Grający w "Projekcie Floryda" Willem Dafoe został doceniony za swoją rolę nominacją do Oscara, a także do Złotego Globu oraz nagrody BAFTA.(n)

Lista stacji