Program tvAle kino+ program TV. Program telewizyjny Ale kino+ na dziś, jutro i weekend

 • Wołyń 0:30

  W swoim kolejnym długo oczekiwanym filmie, "Wołyń", jeden z najbardziej wyrazistych twórców rodzimego kina, Wojciech Smarzowski, jako pierwszy mierzy się z bardzo trudnym tematem zbrodni dokonanej na polskiej mniejszości przez ukraińskich nacjonalistów. Starannie wyreżyserowany, zrealizowany z dbałością o szczegóły obraz został obsypany nagrodami. Otrzymał m.in. osiem Orłów i pięć nagród na festiwalu filmowym w Gdyni. Pierwsze sceny "Wołynia" rozgrywają się wiosną 1939 roku. Ukazują one życie mieszkańców małej wioski, która zamieszkana jest przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Jedną z młodych Polek jest 17-letnia Zosia Głowacka (Michalina Łabacz), która zakochuje się w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze (Vasili Vasylyk). Ojciec dziewczyny (Jacek Braciak) postanawia jednak wydać ją za mąż za zamożnego polskiego gospodarza, wdowca z dwójką dzieci - Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik). Wybuch wojny całkowicie zmienia życie wioski. Zosia zostaje świadkiem, a później również uczestniczką tragicznych wydarzeń, które wywołane są wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Do kulminacji ataków dochodzi latem 1943 roku.(n)

 • Jak powstawał serial "Król" 2:55

  Kulisy powstawania serialu "Król" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Produkcja stanowi ekranizację powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule.(n)

 • 60 kilo niczego 3:55

  Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof (Grzegorz Damięcki) zaczyna pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Wyraźnie nie pasuje on do środowiska pracowników fizycznych. W trosce o własną pozycję, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Nagły wypadek, którego ofiarą staje się jeden z ukraińskich robotników, wystawia zasady moralne Krzysztofa na próbę. Zdaje on sobie sprawę z tego, że łatwo być stanowczym tylko w sprzyjających okolicznościach. Jednak trudno mu przeciwstawić się złu, kiedy w grę wchodzą dramatyczne konsekwencje.(n)

 • Misja Afganistan 4:30

  Pod główną bramą bazy zjawia się 12-letni Asad na starym skuterze. Chłopiec prosi żołnierzy o pomoc. Okazuje się, że jego siostra Fatima została oskarżona o cudzołóstwo i ma zostać ukamienowana. Rodzeństwo pochodzi ze wsi, której mieszkańcy są zastraszeni przez oddział pod dowództwem lokalnego komendanta talibów, mułły Wazara. Ojciec Fatimy zgodził się z okrutnym wyrokiem talibów, by ochronić pozostałych członków rodziny. Matka jednak pragnie ocalić córkę. Pluton dowodzony przez Justynę razem z oddziałem afgańskich policjantów natychmiast jedzie do wsi. Winnicka zamierza przekonać zgromadzenie starszyzny - szurę, aby uniewinniło Fatimę.(n)

 • Misja Afganistan 5:15

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. U majora Szeligi zjawia się prokurator wojskowy Skoniecki. Informuje go, że Iwan jest podejrzany o udział w ustawce pseudokibiców. Przybyły musi go przesłuchać. Szeliga wysyła Justynę, by ostrzegła cały pluton. Żołnierze mają natychmiast opuścić bazę i udać się na patrol. Żandarmi nadbiegają za późno - widzą tylko odjeżdżające z dużą prędkością rosomaki. Wszyscy są zadowoleni, że udało się ochronić Iwana. Gdy docierają na pustkowie, Konasz rozkazuje im zatrzymać się. Okazuje się, że jego podwładni mają bronić mostu znajdującego się w odludnej okolicy.(n)

 • Zakończenie programu 5:57

 • Mrówka wychodzi za mąż 8:00

  Mrówka należy do nowej generacji europejskich kobiet i jest typową jej przedstawicielką. Mieszka w wielkim mieście, po studiach pracuje w wielkim przedsiębiorstwie, ma ambicje i duże wymagania wobec siebie. Podświadomie pragnie wielkiej prawdziwej miłości i pewnego dnia postanawia ją odnaleźć. Nie jest to jednak łatwe.(n)

 • Kobiety za kamerą 8:30

  Twórcy programu rozmawiają z uznanymi reżyserkami, by odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje typowo kobiece kino. Zdania na ten temat są podzielone. Niektóre z pań, jak choćby Jane Campion ("Fortepian") czy Sally Potter ("Orlando"), nie czują się wyróżnione, gdy ktoś określa ich filmy jako kobiece. Według autorek pojęcie funkcjonuje umownie i nie stanowi odpowiedniej definicji dla ich dzieł. Z drugiej strony fakt bycia kobietą-reżyserem sprawia, iż mają one poczucie swoistej odrębności.(n)

 • Wolne pokoje 9:45

  Historia Zosi (Weronika Wachowska), która pod przymusem matki przyjeżdża na wakacje do starego, rodzinnego młyna, gdzie ma się nią opiekować ciotka Krysia (Olga Miłaszewska). Krewna jest dla dziewczynki niemiła, a okolica wydaje jej się przerażająca. Pewnego dnia przyjezdna wraz z nowym kolegą odkrywa tajemnicze drzwi, które są zamknięte od lat i pod żadnym pozorem nie wolno ich otwierać. Dzieci postanawiają złamać zasadę i sprawdzić, co się za nimi kryje. Obraz nakręcono w Barlinku.(n)

 • Trochę w ciąży 10:25

  Historia związku energicznej i zaradnej Gosi oraz gnuśnego i nieco lekkomyślnego Wojtka, których relacja zostaje poddana próbie. Przechodzą oni głęboki kryzys. Może okazać się, że pomoc kolegi Wojtka, rezolutnego, lecz dziecinnego Tadka, odmieni losy tych dwojga.(n)

 • Najlepsza gra pod słońcem 11:55

  Dwóch techników dowiaduje się o maszynie zagrażającej ich posadzie. Postanawiają działać i próbują pokonać system. Niespodziewanie odkrywają rozwiązanie swojego problemu.(n)

 • Tacones 12:25

  Mężczyzna (Karol Wróblewski), który ma obsesję na punkcie szpilek, przechodzi kryzys w małżeństwie. Nie może pogodzić się z faktem, że jego żona (Anna Iberszer) straciła nogi. Próbuje się nią opiekować, ale myśli tylko o tym, że ona już nigdy nie będzie mogła tańczyć.(n)

 • Bliźniak 12:45

  Eric (Kristofer Hivju) i Adam (Kristofer Hivju) to bliźniacy, których łączy jedynie taki sam wygląd, gdyż obaj prowadzą zupełnie inne życie. Pierwszy z nich jest beztroskim surferem, wiecznie bez grosza przy duszy. Drugi to odnoszący sukcesy biznesmen z pełnym kontem, który dba o swoją rodzinę. Pewnego dnia dochodzi do kłótni pomiędzy jego żoną Ingrid (Rebekka Nystabakk) a Erikiem. W czasie sprzeczki kobieta przypadkowo zabija męża. Jego brat, chcąc uchronić szwagierkę przed aresztowaniem, przejmuje tożsamość nieżyjącego bliźniaka. Okazuje się, że większym problemem niż ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości jest udawanie kogoś, kim się nie jest.(n)

 • Bliźniak 13:45

  Eric (Kristofer Hivju) i Adam (Kristofer Hivju) to bliźniacy, których łączy jedynie taki sam wygląd, gdyż obaj prowadzą zupełnie inne życie. Pierwszy z nich jest beztroskim surferem, wiecznie bez grosza przy duszy. Drugi to odnoszący sukcesy biznesmen z pełnym kontem, który dba o swoją rodzinę. Pewnego dnia dochodzi do kłótni pomiędzy jego żoną Ingrid (Rebekka Nystabakk) a Erikiem. W czasie sprzeczki kobieta przypadkowo zabija męża. Jego brat, chcąc uchronić szwagierkę przed aresztowaniem, przejmuje tożsamość nieżyjącego bliźniaka. Okazuje się, że większym problemem niż ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości jest udawanie kogoś, kim się nie jest.(n)

 • Córka 14:45

  W dniu szesnastych urodzin do Kamili (Gabriela Chojecka) przyjeżdża ojciec, Piotr (Adam Cywka). Niespodziewanie zastaje córkę w kałuży krwi. Dziewczyna nie chce z nim rozmawiać. Roztrzęsiony ojciec udaje się po pomoc na policję oraz do adwokata, lecz nikt nie chce mu pomóc. W końcu postanawia wszcząć prywatne śledztwo.(n)

 • Przyjaciółki 15:25

  30-letnia Madde (Ella Lahdenmäki) robi zakupy ze swoimi najlepszymi przyjaciółkami, Aurą (Sonja Kuittinen) i Julią (Karoliina Niskanen), gdy nagle spotyka mroczną postać z przeszłości - swoją byłą koleżankę Elsi (Niina Koponen). Zszokowana próbuje się ukryć. Jednak towarzyszki jej na to nie pozwalają. Dziewczyna musi skonfrontować się z tym, co się kiedyś wydarzyło. Komedia o wzmacniającej się pozycji kobiet i przyjaźniach, które pozostają na zawsze.(n)

 • Krewetki w cekinach 15:40

  Pływacki mistrz, Matthias le Goff (Nicolas Gob), daje upust swoim poglądom zatwardziałego homofoba. W związku z tym jego zwierzchnicy zlecają mu prace społeczne. Mężczyzna musi zająć się trenowaniem gejowskiej drużyny waterpolo. Przygotowuje amatorów do międzynarodowych rozgrywek Gay Games. Czeka go dużo pracy oraz konfrontacja z dotychczasowymi poglądami.(n)

 • Odprawa 17:45

  Grupa studentów wyjeżdża na wakacyjny obóz praktyk lekarskich, które otwierają ich trudną i wymagającą podróż do świata służby dla zdrowia i życia drugiego człowieka.(n)

 • Tajemnica Henriego Picka 18:20

  W bibliotece na bretońskiej prowincji zostaje odnaleziony egzemplarz powieści. Wszystko wskazuje na to, że jego autorem jest nieżyjący już Henri Pick, który kojarzony był przez znajomych głównie jako przedsiębiorca prowadzący pizzerię w małym miasteczku, a nie jako osoba powiązana z literacką twórczością. Książka zostaje wydana i okazuje się prawdziwym bestsellerem. Interesuje się tym szanowany krytyk Jean-Michael Rouche (Fabrice Luchin), który publicznie podważa informację, że autorem powieści jest zmarły już Henri. Przez swoje kontrowersyjne osądy traci żonę i pracę. Wkrótce rozpoczyna własne śledztwo, by dowiedzieć się prawdy o Picku.(n)

 • Straszne dni 20:10

  Oslo, rok 1993. Izraelski premier Yitzhak Rabin zawiera porozumienie z Palestyną. Po dziesięcioleciach przemocy, chce zawrzeć trwały pokój pomiędzy Izraelczykami a Palestyńczykami. Yigal Amir (Yehuda Nahari), student prawa i ortodoksyjny Żyd, nie jest zadowolony z takiego stanu rzeczy i nie może uwierzyć, że premier chce zrzec się terytorium, które należy do nich wedle Słowa Bożego. Wkrótce Amir staje się niebezpiecznym ekstremistą. Jego życie zmienia się jeszcze bardziej, kiedy opuszcza go dziewczyna. Jest osamotniony i zgorzkniały. Po pewnym czasie dowiaduje się o starożydowskim prawie prześladowcy. Na jego podstawie chce zamordować Yitzhaka Rabina.(n)

 • Za wcześnie 22:30

  Trwają wakacje. Pewna siebie, ambitna siedemnastolatka Ayanna (Zara Howard) przygotowuje się do wyjazdu na studia. Na tym jest skupiona, jej uwagi nie rozpraszają żadne miłostki. Do czasu, kiedy poznaje Isaiaha (Joshua Boone), nieco starszego od niej producenta muzycznego, który właśnie przeprowadził się do jej miasta. Mężczyzna jest czarujący i tajemniczy, a przez to niezwykle intrygujący. Ayanna ulega jego urokowi i nawiązuje z nim namiętny romans. Szybko jednak w ich relacji pojawia się obsesyjna zazdrość i nieufność. Ten toksyczny związek jest dla siedemnastolatki szkołą życia. Dobrze przyjęty film opowiadający o zderzeniu świata dorosłych z wyobrażeniem o nim.(n)

Lista stacji

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO