×

Wyszukaj artykuł

Program tvAle kino+ program TV. Program telewizyjny Ale kino+ na dziś, jutro i weekend

 • Odprawa 13:20

  Grupa studentów wyjeżdża na wakacyjny obóz praktyk lekarskich, które otwierają ich trudną i wymagającą podróż do świata służby dla zdrowia i życia drugiego człowieka.(n)

 • Lato 13:45

  "Lato" to czarno-biała nostalgiczna opowieść o ważnych postaciach alternatywnej sceny muzycznej w Rosji lat 80. XX wieku. Obraz powstał na podstawie wspomnień Natalii, żony Majki Naumienki, jednego z twórców bluesowo-punkowego zespołu Zoopark i nowofalowej kapeli Kino. Ceniony reżyser filmowy i teatralny Kiriłł Sieriebriennikow w "Lecie" ukazał bunt młodych ludzi, zafascynowanych rockiem i marzących o wolności. W filmie usłyszymy wspaniałą muzykę Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols, których płyty były szmuglowane do ZSRR. "Lato" to także oparta na faktach historia trójkąta miłosnego, w którego centrum jest piękna Natasza. Leningrad, lato 1981 roku. Majk Naumienko, gwiazdor podziemnej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, w którym młodzież słucha koncertów, siedząc w ciszy. Poszaleć można jedynie podczas występów na prywatkach. Utalentowany, przystojny Wiktor Coj dopiero zaczyna swoją przygodę z punkiem. Wiktora i Majka połączy miłość - do muzyki i... Nataszy, żony Naumienki...(n)

 • Kobiety za kamerą 16:05

  Twórcy programu rozmawiają z uznanymi reżyserkami, by odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje typowo kobiece kino. Zdania na ten temat są podzielone. Niektóre z pań, jak choćby Jane Campion ("Fortepian") czy Sally Potter ("Orlando"), nie czują się wyróżnione, gdy ktoś określa ich filmy jako kobiece. Według autorek pojęcie funkcjonuje umownie i nie stanowi odpowiedniej definicji dla ich dzieł. Z drugiej strony fakt bycia kobietą-reżyserem sprawia, iż mają one poczucie swoistej odrębności.(n)

 • Mój synek 17:20

  Julien Perrin (Guillaume Canet) stale przebywa w delegacjach. Jego praca o charakterze wyjazdowym zrujnowała przed laty jego małżeństwo. Pewnego dnia do Juliana dzwoni Marie (Mélanie Laurent), jego żona, z którą od dłuższego czasu jest w separacji. Kobieta rozpaczliwym tonem informuje go, że doszło do tragedii - zaginął bez śladu ich siedmioletni syn Mathys (Lino Papa). Zdesperowany Julien postanawia na własną rękę odnaleźć dziecko. Kierowany poczuciem winy za lata zaniedbania i nieobecności wyrusza na poszukiwania. Nie zawaha się przed niczym, by odnaleźć chłopca. Twórca filmu Cristian Carion był nominowany do nagrody BAFTA za reżyserię dramatu historycznego pt. "Wesołych świąt".(n)

 • Stieg Larsson: Mężczyzna, który igrał z ogniem 19:10

  Stieg Larsson jest znany na całym świecie jako przedwcześnie zmarły autor bestsellerowej trylogii kryminalnej "Millennium". Niewielu jednak wie, że przed powołaniem do życia Mikaela Blomkvista genialny pisarz sam zajmował się dokumentowaniem aktywności agresywnych, szwedzkich ugrupowań neonazistowskich. Wiązało się to z narażeniem życia i zdrowia.(n)

 • Cena prawdy 20:10

  "Cena prawdy" to historia dwóch młodych kobiet, których drogi niespodziewanie przecinają się w dzisiejszej Jerozolimie. Jedna z nich szuka ucieczki od chaosu w religijnej ascezie, druga pragnie się uwolnić od ograniczeń, narzuconych przez tradycyjne wychowanie. Ich spotkanie staje się pretekstem do przejmującej opowieści o sile determinacji oraz relacjach rodzinnych. W rolach głównych występują Joy Rieger, zdobywczyni nagrody dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym Tribeca, oraz Avigail Harari, doceniona przez krytyków za kreację w "Lemarit Ain". Anat Abadi przeprowadza się do Jerozolimy, by dołączyć do ortodoksyjnej społeczności. Ku rozpaczy rodziców i dziadka, zagorzałego ateisty, młoda kobieta zaręcza się z pobożnym muzykiem. Z kolei Sari chce zaznać prawdziwej wolności. Zbuntowana walczy z byłym mężem o prawo do opieki nad synkiem. Losy rodzin Anat i Sari krzyżują się w niezwykłych okolicznościach.(n)

 • Czarna wdowa 22:20

  "Czarna wdowa" to wciągający thriller z lat 80. z Theresą Russell i trzykrotnie nominowaną do Oscara Debrą Winger w obsadzie. Pierwsza z aktorek wciela się tu w postać bezwzględnej Catherine Petersen (Theresa Russell). Kobieta wykorzystuje swoją urodę, a także naiwność mężczyzn, by uwodzić samotnych milionerów i skłaniać ich do zawarcia małżeństwa. Gdy tylko mężowie zapisują jej majątek w testamencie, zabija ich i dziedziczy cały spadek. Za każdym razem, gdy Catherine rozpoczyna poszukiwania kolejnej ofiary, zmienia wygląd, by nikt jej nie rozpoznał. Jednak po pewnym czasie, pomimo środków ostrożności podjętych przez bohaterkę produkcji "Czarna wdowa", agentka federalna Alexandra Barnes (Debra Winger) zaczyna kojarzyć trudne do wyjaśnienia zgony z osobą Catherine. Teraz pozostaje jej udowodnić winę kobiety. Ponieważ seryjna morderczyni wciąż jest na wolności, agentka musi działać szybko, aby uchronić siebie i kolejną ofiarę przed wyjątkowo niebezpieczną kobietą.(n)

Lista stacji