×

Wyszukaj artykuł

Ludzie uwielbiają ten program

Mam Talent! - prawdziwa kuźnia wielkich talentów

Redakcja Pinbook | 02-04-2020 | skomentuj

Mam Talent! - prawdziwa kuźnia wielkich talentów

tvn.pl; Materiały promocyjne program

Oceń


„Mam talent!” to polski program telewizyjny typu talent show, który emitowany jest od 2008 roku na antenie TVN. Program oparto na brytyjskim formacie „Got Talent”. Celem programu jest zaprezentowanie swoich talentów przez uczestników, a następnie, drogą wyboru jurorów, a później wyborem głosów telewidzów – wyłania się najbardziej utalentowaną osobę, która zgarnia główną nagrodę. Kiedyś było to 100 000 euro, ale w kolejnych edycjach, po 1., było to 300 000 zł. O innych nagrodach decyduje producent wykonawczy programu. 

 

  Zobacz także  


 

Zasady programu 

Wszystko zaczyna się od eliminacji. Przed eliminacjami są jeszcze castingi wstępne, które nie są transmitowane w telewizji. Drugi etap odbywa się w pięciu miastach Polski. Aby uczestnik mógł przejść dalej – jury musi dać przynajmniej dwie oceny na „tak”. Od pewnego czasu jest również „złoty przycisk”, którego może użyć każdy juror i prowadzący, aby od razu zakwalifikować daną osobę do półfinału. Jeśli jurorom nie podoba się jakiś występ – mogą wcisnąć czerwone przyciski, które zakończą występ, a jednocześnie oznacza to odrzucenie z eliminacji. Ze wszystkich wybranych osób wybiera się kolejne 40, które przechodzą do półfinału. 

Półfinały: Uczestnicy w grupach prezentują inne odsłony swojego talentu. Ocenia ich jury, ale najwięcej zależy od widzów, którzy wysyłają SMS-y na swoich faworytów. Od 12. edycji możliwe jest głosowanie przez aplikację lub stronę internetową. Uczestnik z największą liczbą głosów – przechodzi do finału. Ci, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce, stają przez jury, którzy wybierają jedną osobę, która przechodzi dalej, według własnych preferencji. 

Finał: W finale bierze udział dziesięciu uczestników, po dwóch z każdego półfinału. Ocena występów jest taka sama jak w półfinale. Na samym końcu podawany jest zwycięzca, któremu wręcza się czek. Po ceremonii nagradzania – zwycięzca ponownie prezentuje swój występ. 

Do tej pory wygrali m.in. Melkart Ball, Marcin Wyrostek, Magdalena Welc czy Tetiana Halicyna.

  Zobacz także  


Jurorzy i prowadzący

Na przestrzeni edycji zmieniał się skład jurorski, chociaż nieznacznie. Na początku, w trzech edycjach, był to Kuba Wojewódzki, Małgorzata Foremniak i Agnieszka Chylińska. W dwóch kolejnych Wojewódzkiego zastąpiono Robertem Kozyrą. Od edycji 6 aż do 12 jednym z jurorów jest Agustin Egurolla. Prowadzącymi od samego początku, przez wszystkie 12 edycji, byli Marcin Prokop i Szymon Hołownia. Wiadomo już, że kolejnej edycji nie poprowadzi Szymon Hołownia, który zdecydował się odejść z programu na rzecz kariery politycznej. 

Wszystko na temat:

Mam talent Agnieszka Chylińska Programy telewizyjne Wszystkie tagiKomentarze: