Miłość zwycięży?

Love Island - czy uda im się dobrać w trwałe pary na rajskiej wyspie?

Love Island. Wyspa miłości to polski program telewizyjny typu reality show, który emitowany był na antenie telewizji Polsat. Oparty jest na brytyjskim formacie „Love Island”. Prowadzącą pierwszej, polskiej edycji była Karolina Gilon. Wszyscy ci, którzy nie obejrzeli odcinków w telewizji – wszystkie dostępne są w serwisie IPLA TV. O czym dokładnie jest program i o co właściwie tam chodzi? Zachęcamy was do zapoznania się z pełnym opisem reality show. 

 

Materiały promocyjne programu

Love Island. Wyspa miłości – co to za program? 

Na początku udział w programie bierze dziesięć osób – pięciu mężczyzn i pięć kobiet. Spędzają oni ze sobą kilka tygodni w luksusowej wilii na wyspie. Nie mają dostępu do Internetu, telefonów i nie mogą kontaktować się ze swoimi bliskimi. W każdym odcinku pojawiają się nowi mieszkańcy, a uczestnicy programu muszą zdecydować, czy zmieniają swojego partnera czy zostają przy obecnym. Najmniej lubiani lub odtrącani przez partnera – muszą odejść. 

Widzowie mają możliwość wpływania na losy uczestników dzięki darmowej aplikacji. Mogą w niej wykonywać sondy, quizy czy korzystać z innych materiałów dodatkowych. Aplikacja umożliwia również głosowanie na uczestników, które determinują zwycięzców edycji.

 


Zasady programu

Pierwszego dnia panowie przedstawiają się paniom. Kiedy uczestniczce spodoba się dany kandydat, może wyjść podczas doboru w pary przed szereg, aby wyrazić swoje zainteresowanie. Wybór ostatecznie należy do Panów – ma możliwość wskazać taką Panią, która mu się podoba NAWET jeśli jest już przez kogoś wybrana. 

Nowi mieszkańcy 

Do gry wkracza szósty mężczyzna i jego zadaniem jest „odbić” jednemu z panów kobietę. To warunek do pozostania w programie, bo „na Wyspie Miłości nie można być samotnym”. W pierwszym tygodniu na wyspę zaprasza się kolejnego mężczyznę, a później pojawiają się kolejni i kolejni uczestnicy, więc każdy będzie musiał się postarać, by pozostać w programie. 

Przeparowanie 

Po określonym czasie wspólnego mieszkania w willi kobiety zasiadają w „kręgu ognia” i one dobierają sobie partnerów, z którymi chciałyby pozostać w parze do kolejnych eliminacji. Niewybrani panowie odpadają z programu. W kolejnym etapie do programu dociera kobieta i wszystko toczy się ponownie, tym razem jednak to panowie zasiadają w „kręgu ognia”. 

W międzyczasie zdarzają się osobne eliminacje – często niezapowiedziane. Odpadają uczestnicy wytypowani przez widzów lub innych uczestników. 

Finał 

Dwie doby – tyle trwa głosowanie telewidzów na parę, która według nich powinna wygrać. Para, która uzyska najwięcej głosów, wygrywa. Każdy z dwojga zwycięzców otrzymuje dwie koperty: jedna z napisem „miłość”, a druga z napisem „100 000 zł”. Jeśli oboje wskażą „miłość – wygrywają po 50 tys. złotych, jeśli jedna osoba wybiera „miłość”, a druga „100 000 zł” – cała kwota trafia do osoby, która wybrała 100 tys. Jeśli z kolei obie osoby wybiorą „100 000 zł” to pula przepada i wszyscy odchodzą bez pieniędzy. 

Przypominamy, że pierwszym wielkim wygranym byli Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak! Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO