Jeden z pierwszych

Idol - swego czasu najpopularniejszy program w telewizji

Materiały promocyjne programu

„Idol” to polski program typu talent show, który nadawany jest w telewizji Polsat, na licencji brytyjskiej sieci ITV, który emitowany był od 2002 do 2005 roku, a następnie od 15 lutego do 17 maja 2017 roku. To konkurs wokalny, w którym, po wstępnych eliminacjach dokonywanych przez specjalną komisję, finaliści wykonują utwory wokalne w kolejnych programach, a zwycięzca wybierany jest na podstawie SMS-ów widzów. Nagrodą jest profesjonalne przygotowanie i wydanie albumu i promocja wykonawcy na rynku muzycznym. 

 

Jurorzy i prowadzący

Do tej pory w jury zasiadali Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan, Robert Leszczyński i Kuba Wojewódzki. W dwóch edycjach można było zobaczyć Marcina Prokopa i Macieja Maleńczuka. W nowej, piątek edycji, skład jury składał się z Elżbiety Zapendowskiej, Ewy Farny, Janusza Panasewicza i Wojciecha Łuszczykiewicza. Prowadzącymi byli między innymi Maciej Rock, Kamil Baleja i Paulina Jaskólska.

Zwycięzcy 

Zwycięzcami do tej pory byli: Alicja Janosz, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka, Maciej Silski i Mariusz Dyba. Program wylansował takie gwiazdy jak Ewelina Flinta, Sławek Uniatowski czy Szymon Wydra. 

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO