× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


YouTube usunie Ci kanał?

Kontrowersyjna zmiana w regulaminie serwisu

Redakcja Pinbook | 14-11-2019 | skomentuj

Kontrowersyjna zmiana w regulaminie serwisu

Fotografia poglądowa

Oceń


YouTube nieustannie ewoluuje. Największy portal streamingowy stara się wyjść naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników. Nie wszystkie zapowiadane zmiany spotkały się jednak z przychylnością ze strony fanów. Kontrowersje wzbudził zwłaszcza jeden zapis, który może być bardzo szeroko interpretowany. W jego myśl YouTube „może zablokować użytkownikowi dostęp do usługi lub dostęp z konta Google do całości lub części usługi, jeśli ma uzasadniony powód, by uważać, że świadczenie usługi dla użytkownika przestało być opłacalne”.

  Zobacz także  


Tak szeroka definicja może uderzyć zarówno w twórców treści, jak i zwykłych użytkowników. Warto zauważyć, że regulamin wspomina także o usługach Google – czy jest więc się czego obawiać?

Komu grozi utrata konta?

Taki zapis powinien zaniepokoić przede wszystkim niekomercyjnych twórców i użytkowników, których konta są z jakiegoś powodu nierentowne dla serwisu (np. mają zainstalowanego AdBlocka). Nieco uspokoić mogą informacje portalu next.gazeta.pl – według portalu możliwość zablokowania dostępu do kanału czy konta będzie jedynie opcją awaryjną. W praktyce serwis już teraz może zamknąć kanał – zwłaszcza jeśli uzna, że narusza on standardy. Wszystko wskazuje więc na to, że z dużej chmury mały deszcz. Zwykli użytkownicy prawdopodobnie nie odczują zmian związanych z nowym regulaminem. 

Wszystko na temat:

Technologia Internet YouTube Wszystkie tagiDodaj komentarz