× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Chcesz wyglądać jak Leonardo DiCaprio? Dzięki tej aplikacji to możliwe!

Redakcja Pinbook | 04-09-2019 | skomentuj

Chcesz wyglądać jak Leonardo DiCaprio? Dzięki tej aplikacji to możliwe!

Oceń


Dzięki aplikacji ZAO w 8 sekund zamienisz się w Leonardo DiCaprio. Jest to aktualnie najpopularniejsza darmowa aplikacja w Chinach. Popularność zyskała już w kilka dni. Działa na zasadzie techniki obróbki obrazu deepfake polegającej na łączeniu obrazów twarzy ludzkich przy użyciu sztucznej inteligencji.

Aby skorzystać z ZAO wystarczy podać swój numer telefonu i dodać klika zdjęć swojej twarzy do aplikacji. Następnie możemy wybrać kim chcemy zostać, do wyboru mamy między innymi Marilyn Monroe oraz Leo. Narzędzie to oferuje ograniczoną liczbę klipów, które może dla nas przygotować. Są to sceny z filmów z twarzami użytkowników upodobnionymi do sławnych postaci.

  Zobacz także  


Czy aplikacja ZAO jest bezpieczna?

Pierwszą bardzo popularną aplikacją typu deepfake była FaceApp, która postarzała zdjęcia użytkowników. W mediach społecznościowych mogliśmy oglądać tysiące tego typu przerobionych zdjęć, a także dowiedzieć się jak znane osoby będą wyglądały na starość. Aplikacja przestała być popularna ponieważ okazało się, żę nie dba o dane osobowe swoich użytkowników. Niestety aplikacja ZAO także nie szanuje naszej prywatności. W warunkach korzystania z narzędzia możemy przeczytać, że dajemy zgodę na wykorzystanie naszej twarzy na przykład w celach marketingowych. A więc oddajemy prawa do naszej twarzy. Nie jest to więc bezpieczna aplikacja i lepiej nie podawać w niej swoich danych oraz zdjęć. Pięć minut śmiechu nie jest tego warte.

Sprawdź również: Siri zawiąże sznurówki w nowych Nike’ach

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz