× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Ulepszone Google Maps dla Android

Redakcja Pinbook | 04-09-2019 | skomentuj

Ulepszone Google Maps dla Android

Oceń


Google cały czas ulepsza swoją aplikację nawigacyjną w wersji dla systemu Android. Jedną z najnowszych funkcji jest wskaźnik prędkości, a także informacja o fotoradarach. Ostatnią nowinką jest usługa Street View w nowym, wygodniejszym wydaniu.

Czym jest Street View?

Jest to funkcja, która pozwala zobaczyć miejsce docelowe na fotografiach. Jest to szczególnie przydatna opcja, gdy szukamy wybranego budynku czy miejsca charakterystycznego. Dotychczas w aplikacji na system Android, ta opcja bardzo szwankowała.

Ulepszenie polega na dodaniu opcji dostępnej już w wersji na przeglądarkę internetową. Chodzi o umożliwienie szybkiego przeglądu ulic oraz dróg, których fotografie są dostępne. Dotychczas zaznaczaliśmy trasę w ciemno, nie wiedząc czy możemy widzieć ich fotografię czy nie.

  Zobacz także  


Jak skorzystać z nowej funkcji Street View?

Wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu ekranu i rozwinąć listę z typami i szczegółami map. Następnie zaznaczamy opcję Street View, i już. Teraz będziemy widzieć wszystkie trasy i punkty, w których możliwe jest zapoznanie się z fotografiami. Takie trasy zostaną zaznaczone jasnoniebieskim kolorem. Ta niewielka zmiana powinna pozytywnie wpłynąć na wygodę korzystania z aplikacji. Szczególnie przydatna będzie dla kierowców, którzy często wybierają się w nieznane dotąd miejsca. Bardzo ułatwia to zidentyfikowanie celu trasy.

Sprawdź również: Chcesz wyglądać jak Leonardo DiCaprio? Dzięki tej aplikacji to możliwe!

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz