× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


DeepL ogłasza sukces

Powstał tłumacz lepszy niż Google?

Redakcja Pinbook | 07-02-2020 | skomentuj

Powstał tłumacz lepszy niż Google?

Fotografia poglądowa

Oceń


O firmie DeepL zaczęło być głośno w 2017 roku, gdy stworzyła ona system tłumaczeniowy, który okazał się konkurencyjny dla globalnych gigantów technologicznych. Ta niewielka firma udowodniła ostatnio, że można osiągnąć sukces bez posiadania rozbudowanych struktur i ogromnych pieniędzy. W ciągu ostatnich kilku lat 20 pracowników DeepL stworzyło internetowy translator, który na poziomie przeglądarki internetowej umie tłumaczyć teksty z dokładnością podobną do tej, do jakiej jest zdolny znany na całym świecie Google Translator. Okazuje się teraz, że nowy translator może być nawet lepszy od swojego konkurenta.

  Zobacz także  


Z usług Tłumacza DeepL w 2019 roku skorzystało pół miliarda użytkowników.

Wybór tłumaczy

W czwartek firma DeepL ogłosiła swój kolejny sukces. Firma poinformowała, że system DeepL potrafi już tłumaczyć skomplikowane i długie teksty. Według programistów jego algorytm o wiele lepiej dokonuje tłumaczenia niż translatory gigantów technologicznych, takich jak Microsoft, Google i Bing. Nowy system poddano testom naukowym, które udowodniły, że radzi on sobie lepiej niż konkurencja. W komunikacie DeepL możemy przeczytać:

Nowy system tłumaczeniowy DeepL został poddany ślepym testom naukowym, w których 119 fragmentów tekstów z różnych dziedzin zostało przetłumaczonych przez Tłumacza DeepL oraz systemy konkurencyjne, m.in. Tłumacza Google i Tłumacza Microsoft. Profesjonalni tłumacze wybrali ich zdaniem najlepsze wyniki, nie wiedząc, które tłumaczenia wygenerował który system. W rezultacie, tłumacze wybrali tłumaczenia DeepL cztery razy częściej niż te innych systemów.
Wszystko na temat:

Technologia Google Wszystkie tagiDodaj komentarz