× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Programy do poczty elektronicznej – jak działają?

Redakcja Pinbook | 02-07-2019 | skomentuj

Programy do poczty elektronicznej – jak działają?

Oceń


Osoby aktywnie korzystające z poczty elektronicznej często rozważają możliwość zainstalowania programu do jej obsługi. Jest to szczególnie przydatne zwłaszcza, gdy posługujemy się kilkoma adresami mailowymi i chcemy mieć wygodny dostęp do wszystkich jednocześnie. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest Gmail, a więc propozycja od internetowego giganta – Google. Mnogość opcji i wygoda korzystania przyciąga miliony użytkowników. W parze z aplikacją pocztową idą możliwości konfiguracji kalendarza czy przechowywania danych na dysku internetowym, który znajduje się w chmurze. Jeszcze do niedawna usługa połączona była z portalem społecznościowym, który jednak zakończył swoją działalność. Korzystając z konta na Gmail zyskujemy także o wiele łatwiejsze korzystanie z YouTube, które także należy do Google. Za pomocą jednego konta obsłużymy wówczas zarówno pocztę mailową, jak i kanał YouTube, który pozwoli nam na dodawanie własnych treści i subskrypcję naszych ulubionych twórców.

  Zobacz także  


Darmowe programy do poczty elektronicznej

Najlepsze skrzynki mail znajdziemy w internecie – większość z nich to darmowe programy, które z łatwością pozwolą nam na obsługę wielu skrzynek e-mail, także takich, które posiadamy na różnych domenach. Jedną z najpopularniejszych skrzynek jest Thunderbird – propozycja Mozilli. Oferuje ona wiele przydatnych funkcji, które spełnią oczekiwania większości z nas. Bez problemu obsługuje nawet kilka adresów mailowych i pozwala na zapisywanie zdarzeń w kalendarzu. Do popularnych należą także Mailbird, Opera Mail czy eM Client. Decydując się na któryś z nich z pewnością warto poznać wszystkie ich funkcjonalności – dzięki temu wybierzemy program, który w największym stopniu spełni pokładane w nim oczekiwania. Ze świetnego klienta poczty skorzystać mogą zupełnie za darmo użytkownicy pakietu biurowego Microsoft Office. Outlook łączy w sobie niemal wszystkie funkcje, na którym może zależeć aktywnym użytkownikom elektronicznej poczty. 

Wszystko na temat: