× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Koniec pewnej ery

Kolejny operator wyłącza bramkę SMS – co dalej z wiadomościami tekstowymi?

Redakcja Pinbook | 06-02-2020 | skomentuj

Kolejny operator wyłącza bramkę SMS – co dalej z wiadomościami tekstowymi?

Fotografia poglądowa

Oceń


Wiadomości SMS przez wiele lat były jedną z podstawowych metod wymiany krótkich komunikatów tekstowych między użytkownikami. Dynamiczny rozwój internetu sprawił, że tego rodzaju kanały komunikacji drastycznie straciły na znaczeniu. Przez chwilę sieć i SMS-y działały w pewnego rodzaju symbiozie, której najlepszym dowodem są bramki SMS. W latach świetności użytkownicy wysłali za ich pośrednictwem setki milionów wiadomości. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo nie będzie możliwe korzystanie z tego rodzaju usług. 

  Zobacz także  


Na wyłączenie bramek SMS jakiś czas temu zdecydowały się Play i Orange – teraz podobna decyzję podjęła sieć Plus, której usługa przestanie działać 9 marca 2020.

Czy jakaś bramka SMS jeszcze działa?

Miłośników krótkich wiadomości tekstowych może czekać prawdziwa rewolucja – SMS-y zdają się na dobre odchodzić z łask. Ich miejsce zajęły komunikatory internetowe i portale społecznościowe. Podobnie jest z bramkami SMS – choć korzystają z nich nadal tysiące użytkowników, to ich liczba jest zaledwie nikłym procentem z czasów świetności usługi. W Polsce nadal działa jedna bramka SMS, która związana jest z  T-Mobile. Na razie nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miała ona przestać działać. Prawdopodobnie jednak jej istnienie jest kwestią czasu. Będziecie tęsknić za wygodnym sposobem wysyłania wiadomości tekstowych? 

Wszystko na temat:

Technologia Internet SMS Wszystkie tagiDodaj komentarz