× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Kto odwiedzał Twój profil na Facebooku?

Redakcja Pinbook | 25-06-2019 | skomentuj

Kto odwiedzał Twój profil na Facebooku?

tabletowo.pl

Oceń


Facebook to obecnie niezaprzeczalnie największy portal społecznościowy w sieci. Korzystają z niego miliardy użytkowników i ciężko znaleźć osobę, która nie posiada konta na niebieskim portalu. Wiąże się to także z pewną ceną, jaką płacimy za obecność w serwisie. Każdy może odwiedzić nasz profil, wysłać zaproszenie do grona znajomych i obejrzeć zdjęcia (oczywiście część z tych opcji jesteśmy w stanie wykluczyć korzystając z ustawień konta). Czy da się sprawdzić, kto odwiedzał nasz profil na Facebooku? Często też zastanawiamy się, kto z naszych znajomych postanowił nas usunąć ze swojej listy lub zrezygnował z korzystania z serwisu. Jak zweryfikować te informacje? Pamiętajmy, że Facebook nie posiada żadnej opcji ani aplikacji, które umożliwiają sprawdzenie tego rodzaju danych. Niestety jest to nisza, w której bardzo aktywnie działają liczni internetowi oszuści. Oferują oni aplikacje i rozwiązania, które rzekomo mają umożliwić sprawdzenie kto odwiedził nasz profil i usunął nas z listy znajomych. Nie dajmy się więc oszukać.

  Zobacz także  


Jak sprawdzić kto odwiedził mój profil na Facebooku?

Jak wcześniej wspominaliśmy – nie ma oficjalnego rozwiązania, które na to pozwala. Można jednak połowicznie dowiedzieć się, kto jest aktywnym obserwatorem naszej aktywności na Facebooku. Posłużyć możemy się prostym narzędziem jakim są Facebook Stories. Wystarczy, że dodamy jakieś materiały do naszej relacji. Będą one dostępne przez 24 godziny od momentu opublikowania. W tym czasie możemy sprawdzić kto je obejrzał – w ten sposób dowiemy się połowicznie o liczbie podglądających nas osób. Jest to rozwiązanie analogiczne do tego, które znamy z innych portali społecznościowych – na przykład Instagrama.

  Zobacz także  


Kto usunął mnie ze znajomych?

Podobnie jak w przypadku odwiedzin naszego profilu – nie ma żadnego oficjalnego sposobu na sprawdzenie kto usunął nas ze swojej listy znajomych. Właśnie dlatego tak ważne jest unikanie wszelkich aplikacji, programów i rozszerzeń, które pozwalają na rzekome docieranie do takich informacji. W ogromnej większości są to naciągacze, którzy żerują na niewiedzy i lekkomyślności użytkowników Facebooka. Także raporty dotyczące naszej aktywności, które możemy pobrać za pośrednictwem serwisu, nie uwzględniają informacji dotyczących usunięcia nas z grona znajomych danej osoby. Nie dajmy się więc nabrać, nawet jeśli ciekawość będzie chciała wziąć górę nad rozsądkiem. 
Wszystko na temat: