× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Wielki brat nie śpi

Facebook nas podgląda? Zagrożone niektóre modele telefonów

Redakcja Pinbook | 13-11-2019 | skomentuj

Facebook nas podgląda? Zagrożone niektóre modele telefonów

Fotografia poglądowa

Oceń


Internet, programy i aplikacje coraz odważniej wchodzą do naszego życia i stają się jego nieodłącznym elementem. Niektórym z nich zarzucane są nieetyczne praktyki – podsłuchiwanie czy nagrywanie bez zgody użytkownika. Jak podaje portal thenextweb.com – jeden z użytkowników Twittera znalazł błąd, który pozwala na nagrywanie otoczenia użytkowników niektórych Iphone’ów. Kamery ich smartfonów miały rejestrować obraz podczas korzystania z Facebooka – nawet wówczas, gdy użytkownik nie zezwolił aplikacji na tego typu działania.

  Zobacz także  


Kontrowersyjny wpis na swoim Twitterze opublikował Joshua Maddux. Testował on aplikację na kilku telefonach i podzielił się niepokojącymi wnioskami. Okazuje się, że problem może dotyczyć konkretnych wersji oprogramowania iOS.

Telefon nas podgląda?

Wspomniany wcześniej problem ma dotyczyć telefonów Iphone z systemem operacyjnym iOS 13.2.2. Na innych urządzeniach nie stwierdzono pojawienia się takich anomalii. Sprzęt podczas korzystania z Facebooka ma nagrywać to, co widzi w obiektywie znajdującym się z tyłu (przednia kamera jest wyłączona). Facebook na razie nie ustosunkował się do sprawy. 

Sprawdź również darmową lokalizacje telefonu https://www.i-mobi.pl/darmowe-namierzanie-telefonu

Jeśli chcesz sprawdzić nieznany numer telefonu od odwiedź infonumer.pl

Wszystko na temat:

Technologia Facebook Iphone Naruszenie prywatności Wszystkie tagiDodaj komentarz