× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Deezer - plusy i minusy

Redakcja Pinbook | 28-06-2019 | skomentuj

Deezer - plusy i minusy

Oceń


XXI wiek i muzyka to połączenie, które rozwija się nieustannie. Jeszcze 10 lat temu większość z nas jako jedyny serwis streamingowy uznawało Youtube. Wymienialiśmy się linkami do śmiesznych filmików i naszych ulubionych składanek. W tamtych czasach wydawałoby się, że nie pojawi się nic co przebiłoby Youtube. Zresztą, nie było takiej potrzeby, gdyż wszystko czego szukaliśmy znajdowaliśmy właśnie tam. Jak się okazało, z biegiem czasu i rozwojem technologii nasze zapotrzebowania wzrosły. Dziesiątki tysięcy nowych zespołów, utworów, albumów znajdowały się do tego czasu w jednym miejscu wraz z setkami tysięcy różnych filmów. Dla tych, którzy w tym serwisie szukali tylko muzyki stało się to uciążliwe. Ktoś kto chce skorzystać z zasobów muzycznych YouTube, musi przebrnąć przez grono filmów wcale z muzyką niezwiązanych. Do tego dochodzi niemożność korzystania z aplikacji w tle, a jak wiemy w 2019r. to urządzenia mobilne są najpopularniejszymi platformami. 

Rozwiązanie dla tych co potrzebują tylko muzyki i chcą nie tylko słuchać znanych utworów ale również poznawać nowe i eksplorować niemal niepoliczalne ich zasoby, pojawiło się w 2006r. Spotify - czyli pierwszy stricte muzyczny serwis streamingowy stał się pionierem aplikacji tylko do odtwarzania muzyki. Zapisywana już tylko w formacie audio, a nie jak to miało miejsce na Youtube - video, muzyka stała się dostępna dla wszystkich, którzy mieli już dość dotychczasowego monopolisty w jej udostępnianiu online. Oczywiście, nie od razu serwisy muzyczno - streamingowe zyskały uznanie użytkowników na tyle, by mogły konkurować z dotychczasowym królem. Potrzeba było kilku lat na wystarczające powiększenie ich zasobów i rozwój funkcji, które uatrakcyjniły korzystanie przez słuchacza. Z czasem na tym rynku pojawiły się również kolejne alternatywy np. Deezer.

  Zobacz także  


Czym jest Deezer?

Powstały w sierpniu 2007 roku we Francji muzyczny serwis oferujący swoim użytkownikom dostęp do muzyki w strumieniach za pomocą oprogramowania dostępnego dostosowanego do systemów operacyjnych Microsoft Windows i macOS oraz na urządzeniach mobilnych Android, BlackBerry, iOS, Windows Phone, Logitech, Sonos i innych Serwis oferuje ponad 53 miliony utworów i jest dostępny w ponad 180 krajach. Za jego pośrednictwem użytkownicy słuchają swoich ulubionych artystów oraz mają możliwość eksplorowania niemal każdego gatunku muzycznego, by poszerzać swoją muzyczną świadomość. W ramach trzech różnych subskrypcji skorzystamy z wysokiej jakości muzyki i podcastów na niemal każdej dostępnej platformie. Oczywiście Deezer również ma tą jedną znaczącą zaletę, której Youtube nie miało - możliwość odtwarzania muzyki w tle. Jak się okazuje, ta cecha jest stawiana niemal na równi z zasobnościa bibliotek muzycznych serwisów i to również ona decyduje o wyborze przez potencjalnego użytkownika.

Jak rozwinie się sytuacja na rynku muzycznych serwisów streamingowych? Czy za kilka lat wyłoni się nowy król streamingu muzyki? Dowiemy się już wkrótce.

Wszystko na temat: