× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Darmowe programy do montażu wideo

Redakcja Pinbook | 28-06-2019 | skomentuj

Darmowe programy do montażu wideo

Oceń


Tworzenie profesjonalnego klipu wideo niemal zawsze wiąże się z montażem. Darmowe programy do obróbki filmów pozwalają na stworzenie produkcji w dobrej jakości, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.  

Jeśli chcemy tworzyć atrakcyjne materiały wideo – prędzej czy później spotkamy się z pojęciem montażu. Dzięki niemu nasze dzieło będzie kompozycyjnie spójne i tym samym przyjemniejsze w odbiorze. Na rynku znajdziemy mnóstwo komercyjnych rozwiązań, które w bardzo zróżnicowanej cenie proponują nam interesujące nas rozwiązania. Często jednak tworzymy filmy amatorsko, nie chcemy wówczas przeznaczać na licencję oprogramowania pieniędzy. Z pomocą przychodzą darmowe programy do obróbki obrazu, dzięki którym stworzymy wymarzony klip, nawet jeśli nie mieliśmy do czynienia z montażem. Do naszej dyspozycji jest mnóstwo programów i edytorów, które łączą w sobie najważniejsze przy montażu funkcje i pozwalają na edycję zarówno za pośrednictwem programu na dysku naszego komputera, jak i przeglądarki internetowej. Pobieranie programów do montażu jest banalnie łatwe – pliki instalacyjne bez problemu znajdziemy w internecie. Wystarczy więc wybrać interesujący nas program.

  Zobacz także  


Najlepsze darmowe programy do montażu

W sieci znajdziemy mnóstwo darmowych alternatyw dla komercyjnych programów do obróbki wideo. Jedno z ciekawszych rozwiązań dostarcza chociażby sam YouTube. Zaawansowany edytor jaki serwis proponował jeszcze jakiś czas temu został okrojony, jednak wciąż pozwala na szybkie i intuicyjne montowanie filmów. Aktualnie mamy możliwość podstawowej obróbki wideo i dodania kilku efektów – włącznie z napisami. Bardziej rozbudowane rozwiązania proponuje firma BlackMagic. Jej okrojone darmowe wersje płatnych programów świetnie sprawdzają się do amatorskiego użytkowania i pozwalają na nieco bardziej zaawansowaną obróbkę klipu. Użytkowników komputerów wyposażonych w Windowsa zainteresować może też program Lightworks, który oferuje najwięcej z wymienionych – jego wadą jest dość specyficzny interfejs, do którego trzeba się przyzwyczaić. Na brak darmowych rozwiązań nie mogą narzekać też użytkownicy Linuksa. Program Kdenlive pozwala na tworzenie wymarzonych filmów zupełnie za darmo. Posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym macOS skorzystać mogą natomiast HitFilm Express, który jest okrojoną darmową wersją programu. Podobnie jak w poprzednich przypadkach sprawdzi się jednak wystarczająco dobrze przy amatorskich montażach. 

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz