× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Tir czy trup?

Tir, któremu odpadły klocki hamulcowe, szusował po polskich drogach

Redakcja Pinbook | 07-11-2019 | skomentuj

Tir, któremu odpadły klocki hamulcowe, szusował po polskich drogach

Oceń


We wtorek w Żdżarach zatrzymano litewską ciężarówkę, która wydawała niepokojące dźwięki w czasie jazdy. Inspektorzy ITD, którzy przeprowadzili jej kontrolę z przerażeniem stwierdzili, że pojazd jest w tak złym stanie technicznym, że w żadnym wypadku nie nadaje się do dalszej jazdy. W czasie inspekcji, z tira na skutek rozwarstwienia i zużycia wypadł kawałek klocka hamulcowego. Według reporterów Polsat News, kierowca był tym faktem wielce zaskoczony i mówił:

Nie miałem pojęcia, że hamulce są niesprawne.

Nie tylko one budziły poważne wątpliwości. Okazało się bowiem, że ciężarówka od jedenastu lat jeździ na tych samych, nie wymienianych oponach. Za stworzenie zagrożenia dla ruchu drogowego, litewskiemu przedsiębiorcy, który jest właścicielem tira, grozi kara do 2 tysięcy złotych.

  Zobacz także  


Wszystko na temat:

Litwa Polskie drogi Kary