× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


TOP10 najdroższych piłkarzy w Ekstraklasie w 2019 roku

Redakcja Pinbook | 17-04-2019 | skomentuj

TOP10 najdroższych piłkarzy w Ekstraklasie w 2019 roku

Oceń


Nasza rodzima LOTTO Ekstraklasa nie należy na najsilniejszych lig europejskich. Bez cienia wątpliwości trzeba wręcz powiedzieć, że na tle starego kontynentu prezentujemy się, delikatnie mówiąc, słabo. Nie zmienia to faktu, że w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej grają piłkarze, którzy wyceniani są na miliony euro. W dzisiejszym zestawieniu przyjrzymy się dziesięciu najbardziej wartościowym według portalu Transfermarkt - ich łączna wartość rynkowa to ponad 35 miliony euro.

  Zobacz także  


10. Cafú

Wypożyczony z francuskiego FC Metz Portugalczyk, który występuje w Legii Warszawa. Środkowy pomocnik stołecznego klubu wyceniany jest na kwotę 2 milionów €. Wszystko wskazuje na to, że Legia do ostatniej kolejki walczyć będzie o mistrzostwo także w obecnym sezonie.

9. Lukas Haraslin

Najdroższy zawodnik Lechii Gdańsk, która niespodziewanie rozsiadła się w fotelu lidera po rundzie zasadniczej. Słowak podobnie jak Cafú wyceniany jest na 2 miliony €. Do Gdańska napastnik przeniósł się z młodzieżowej drużyny włoskiej Parmy.

8. Radosław Majecki

Młody reprezentant Legii Warszawa, który uchodzi za gracza ze sporym potencjałem. Już teraz jego wartość rynkowa sięga 2,5 miliona €. Młody bramkarz ma za sobą już kilkanaście występów w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej.

7. Soslan Dzhanaev

Drugi, a zarazem ostatni, bramkarz w naszym zestawieniu. Rosjanin reprezentuje barwy Miedzi Legnica, która znalazła się w dolnej części tabeli po zakończeniu sezonu zasadniczego. Były zawodnik Rubina Kazań gra w Polsce od lutego i wyceniany jest na 2,8 miliona €.

6. Jarosław Niezgoda

24-letni napastnik także reprezentuje barwy Legii Warszawa. W tym sezonie jego dorobek meczowy nie prezentuje się najlepiej - w Ekstraklasie zagrał zaledwie pół godziny.  Pomimo braku regularnych występów i spadku wartości nadal wyceniany jest na 3,5 miliona €.

5. Sebastian Walukiewicz

Zaledwie 19-letni środkowy obrońca jest jednym z jaśniejszych punktów naszej ligi. W obecnym sezonie prezentuje się co najmniej przyzwoicie - co zaprocentowało transferem do włoskiego Cagliari. Walukiewicz wyceniany na 4 miliony € gra w ekstraklasie do końca sezonu, na zasadzie wypożyczenia.

  Zobacz także  


4. Szymon Żurkowski

Kolejny młody perspektywiczny młody gracz, który po sezonie zasili jedną z włoskich ekip. Środkowy pomocnik Górnika Zabrze już teraz jest pretendentem do miana jednej z gwiazd naszej ligi. Podobnie jak Walukiewicz wyceniany jest na 4 miliony €, a po sezonie przenosi się do Włoch. Żurkowski zasili Fiorentinę.

3. Robert Gumny

Reprezentant Lecha Poznań i jeden z najlepszych bocznych obrońców w całej lidze. Usługami wycenianego na 4 miliony € Gumnego podobno od dawna interesują się kluby niemieckie. Jednak na razie są to jedynie pogłoski, choć dobra oferta z zachodu prawdopodobnie przekonałaby zawodnika do zmiany barw.

2. Iuri Medeiros

24-letni Portugalczyk wypożyczony do Legii z portugalskiego Sportingu Lizbona. Wyróżnia się na tle ligi techniką. Wyceniany na 4,5 miliona  € nie jest jednak tak jasnym punktem drużyny jakby się można było spodziewać i prawdopodobnie po sezonie zakończy swoją polską przygodę.

1. Sebastian Szymański

Kolejny przedstawiciel Legii Warszawa i perełka stołecznego klubu. Choć ofensywny pomocnik nie jest w najwyższej dyspozycji, to jego młody wiek i umiejętności pozwalają wierzyć w ogromny potencjał zaledwie 19-letniego Polaka. Zdaje się on mieć odzwierciedlenie w wartości rynkowej. Według Transfermarkt jest on najwyżej wycenianym graczem naszej ligi a jego wartość opiewa na 6 milionów  €.
Wszystko na temat: