Piłkarski Puchar Niemiec – znamy pierwszego finalistę | Czytaj więcej na Spokeo.pl

W pierwszym meczu półfinałowym DFB Pokal Hamburger SV podejmował u siebie RB Lipsk. Hamburger był jedynym zespołem z 2. Bundesligi, który zameldował się w półfinale rozgrywek. W półfinale krajowego pucharu musieli jednak uznać wyższość zdecydowanego faworyta, który od lat jest jednym z najsilniejszych klubów niemieckiej ekstraklasy.

ran.de

Pierwsza wyrównana połowa zakończyła się wynikiem 1-1. Na trafienie Poulsena odpowiedzieć zdołał Jatta. Druga połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy – najpierw samobójcze trafienie zanotował Janjicic, a później wynik spotkania na 1-3 ustalił Forsberg.

Drugi półfinał już w środę 24 kwietnia. Na przeciw siebie staną Werder Brema i Bayern Monachium. W ekipie Bawarczyków z pewnością wystąpi Robert Lewandowski, który świetnie prezentował się w Pucharze Niemiec we wcześniejszych etapach turnieju.