Speedtest - test szybkości internetu i łącza sprawdzisz na Pinbook.pl

Średnia ocena (5)

SpeedTest


01-471 Warszawa
woj. Mazowieckie
Pełczyńskiego

Wyślij wiadomość
Dzisiejszy świat w dużej mierze kreowany jest przez rzeczywistość internetową. Bardzo często znaleźć osobę, która nie ma profilu na portalu społecznościowym, lub nie zagląda do sieci w celu zapoznania się z najnowszymi wydarzeniami. Zdarza się jednak, że prędkość internetu nie pozwala nam na komfortowe korzystanie z jego możliwości. Wydajność naszej sieci możemy poznać dzięki prostemu testowi prędkości – speedtest. Jak z niego korzystać i dlaczego warto znać prędkość naszego internetu?

Sprawdzanie prędkości internetu

Niemal każdy korzysta z internetu – sieci używamy do pracy, nauki, rozrywki i kontaktu z innymi użytkownikami. Nie ma nic bardziej irytującego od wolno ładujących się witryn. W ogromnej większości przypadków odpowiedzialna jest za to prędkość internetu, którą możemy zmierzyć za pomocą usługi SpeedTest. Dlaczego warto to robić? Dzięki krótkiemu testowi zyskamy wiedzę dotyczącą szybkości naszego łącza, która może nam uniemożliwiać pobranie filmu, zagranie online lub swobodne korzystanie z sieci. Poznamy też IP naszego komputera, który jest naszą wizytówką w sieci. Speedtest wskaże zalety i bolączki naszego łącza, które pozwolą zdiagnozować ewentualny problem z naszą siecią.

Test prędkości internetu 

Jak działa SpeedTest? Poddaje on nasze łącze pewnego rodzaju próbie. Opiera się ona na pobraniu i wysyłaniu pakietu danych – dzięki temu usługa jest w stanie określić prędkość pobierania (download) i wysyłania (upload). Na jej podstawie poznamy rzeczywistą prędkość naszego łącza i będziemy mogli podjąć konkretne działania w celu jej poprawienia. Speedtest sprawdzi się także jako weryfikacja usług świadczonych przez naszego operatora – zazwyczaj podczas podpisywania umowy decydujemy się na jeden z konkretnych pakietów, który ma zagwarantować nam okresloną prędkość. 

Jak przyspieszyć internet?

Nie zawsze wolny internet jest winą naszego usługodawcy. Zdarza się, że problemy możemy zdiagnozować na własną rękę – szczególnie, gdy speedtest wskazuje niską prędkość łącza. Warto wówczas sprawdzić, czy internet ociąga się także podpięty bezpośrednio kablem do naszego urządzenia. Coraz popularniejsze sieci Wi-Fi mają bowiem ograniczenia, które sprawiają, że na prędkość naszego domowego internetu mogą mieć wpływ czynniki takie jak umiejscowienie routera czy jego częstotliwość.