× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Tomatina - największa coroczna bitwa na pomidory

Redakcja Pinbook | 05-04-2019 | skomentuj

Tomatina - największa coroczna bitwa na pomidory

gadventures.com

Oceń


W hiszpańskiej miejscowości Buñol, niedaleko Walencji, co roku odbywa się ogromna bitwa z użyciem pomidorów. Tradycyjnie odbywa się ona co roku – w ostatnią środę sierpnia (najbliższa już 28 sierpnia). Co roku przyciąga tysiące chętnych, którzy chcą wziąć udział w pomidorowym szaleństwie.

  Zobacz także  


W rekordowym roku 2012, kiedy widowisko było w szczycie swojej popularności, a przede wszystkim było darmowe, liczbę uczestników zwariowanego wydarzenia szacowano na około 40 tysięcy osób, które stłoczyły się w niewielkiej miejscowości.  Główną atrakcją imprezy pozostają jednak pomidory – we wspomnianym wydarzeniu zużyto co najmniej 40 ton czerwonych pocisków.

Owoce można też miażdzyć siłą mięśni. Spawdź również rekord w miażdzeniu arbuzów udami.

Wszystko na temat: