Najszybsza bramka w historii Premier League

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 24-04-2019

ocena: 0     skomentuj

telegraph.co.uk

23 kwietnia przeszedł do historii piłkarskiej Premier League. Nic nie zapowiadało wydarzenia, które miało miejsce podczas ligowego meczu, w którym mierzyły się ekipy Southampton i Watford. 

Obie ekipy zameldowały się na boisku, powitanie, losowanie stron i pierwszy gwizdek. Piłkarze Watfordu wycofali piłkę do obrony, jeden z graczy próbując ją wybić trafił w Longa, który przejął futbolówkę i bez skrupułów posłał ją nad próbującym interweniować bramkarzem.

W momencie, w którym piłka przekroczyła linię bramkową zegar meczowy wskazywał dokładnie 7,69 sekundy, co czyni bramkę Irlandczyka najszybszym trafieniem w historii najwyższego szczebla rozgrywkowego. Poprzedni rekord miał blisko 19 lat – w blisko 10 sekund pierwsze trafienie zanotował wówczas piłkarz Tottenhamu Ledley King. 

Mecz Southampton z Watfordem zakończył się wynikiem 1-1. Goście zdołali odpowiedzieć na spektakularne trafienie Longa dopiero w końcówce. To rzadkość, aby kibice mogli obejrzeć w meczu dwa trafienia – w 1. i 90. minucie spotkania.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage