Najlepszy strzelec w historii Premier League!

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 09-04-2019

ocena: 0     skomentuj

nbcsports.com

Na przestrzeni wielu lat mnóstwo piłkarzy zapisało się złotymi zgłoskami w historii najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej. Na szczególną uwagę zasługuje lider klasyfikacji strzelców, który w rozgrywkach Premier League strzelił aż 260 bramek. Alan Shearer, bo o nim mowa, przez wiele lat reprezentował Blackburn Rovers i Newcastle United w ligowych rozgrywkach. 

Wystąpił w 441 meczach, zaliczając dokładnie 38,195 minut gry. Daje to bramkę średnio co 147 minut spędzonych na boisku. Do jego rekordu będzie się bardzo ciężko zbliżyć, przynajmniej w następnych kilku lata. Drugi w klasyfikacji Wayne Rooney zaliczył 208 trafień.

Najwyżej z obecnie występujących w Premier League piłkarzy, w historycznym zestawieniu strzelców jest Sergio Aguero, który do tej pory zdobył w rozgrywkach 162 bramki – strzela jedną średnio co 107 minut, co jest wynikiem lepszym niż Shearera. Argentyńczykowi daleko jednak do ilości występów Anglika w najwyższej klasie rozgrywkowej z lwem w logo. Być może w przyszłości magiczna liczba zostanie pobita.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage