× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Rekord świata w rzucie dyskiem

Redakcja Pinbook | 18-07-2019 | skomentuj

Rekord świata w rzucie dyskiem

Oceń


Rzut dyskiem jest jedną z najstarszych znanych dyscyplin olimpijskich, która przetrwała do naszych czasów. Dziś jest ona częścią królowej sportu – lekkoatletyki. Dysk, którym rzucają sportowcy, ma średnicę 219-221 milimetrów dla mężczyzn i 180-182 milimetrów dla kobiet. Panie rzucają dyskiem o wadze 1 kilograma, natomiast dysk miotany przez panów jest o 1 kilogram cięższy. Przez lata rekord w rzucie dyskiem został wyśrubowany i od lat pozostaje niepobity. 

  Zobacz także  


Rekordy świata w rzucie dyskiem

Odległość w rzucie dyskiem mierzona jest w oparciu o wskazanie taśmy, która przechodzi przez środek koła i ślad dysku. Rekordzistką świata wśród kobiet jest reprezentantka NRD Gabriele Reinsch, która w roku 1988 posłała dysk na odległość 76,8 metra. W tym samym roku Renata Katewicz ustanowiła rekord Polski, który od tamtej pory wynosi 66,18 m. Rekordzistą wśród panów także jest reprezentand NRD -Jürgen Schult. W 1986 roku posłał on dysk na odległość 74,08 m. Rekord polski dyskoboli został pobity w 2013 i należy do Piotra Małachowskiego, którego dysk poleciał na odległość 71,84 m. 

Wszystko na temat: