× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Rekord świata na 100 metrów w biegu tyłem!

Redakcja Pinbook | 11-04-2019 | skomentuj

Rekord świata na 100 metrów w biegu tyłem!

mamabee.com

Oceń


Bieganie tyłem kojarzy się w pierwszej chwili  z nienaturalnym i niebezpiecznym sposobem biegu. Okazuje się, że już wiele setek lat temu Chińscy żołnierze biegali w ten sposób. Obniża to obciążenie stawów podczas biegu i zwiększa ilość spalonych kalorii. Nieostrożny bieg za siebie zwiększa też ryzyko upadku – a więc uczy wzmożonej koncentracji przy każdym ruchu.

  Zobacz także  


Okazuje się, że są zapaleńcy, którzy biją rekordy w tej dyscyplinie sportu. Prym wiodą w niej nasi zachodni sąsiedzi. Męski rekord w biegu tyłem na 100 metrów należy do Rolanda Wegnera, który przebiegł dystans w imponującym czasie 13,6 sekundy. Kobiecy rekord należy do jego rodaczki -Isabelli Wagner – jej rekord to 16,8 sekundy. Roland jest rekordzistą także na 200 metrów, a Isabella dzierży rekordy także na dystansach 200 i 400 metrów. Niecodziennych sportowców w akcji można obejrzeć na YouTubie. Sami także możemy spróbować swoich sił – dla bezpieczeństwa zacznijmy jednak od chodzenia.





Wszystko na temat: