× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Pierwszy astronauta na Evereście!

Redakcja Pinbook | 09-04-2019 | skomentuj

Pierwszy astronauta na Evereście!

en.wikipedia.org

Oceń


Bardzo małej ilości osób udało się zdobyć najwyższy szczyt świata. Jeszcze mniejsza grupa miała okazję odbyć podróż w przestrzeń kosmiczną.  20 maja 2009 roku astronauta z NASA zdobył najwyższą górę świata, stając się tym samym pierwszym człowiekiem na Mount Evereście, który był w kosmosie.

  Zobacz także  


Niezwykłe osiągnięciem może pochwalić się Amerykanin – Scott Parazynski. Poza zdobyciem Dachu Świata odbył on 5 lotów w kosmos w latach 1994-2007. Łącznie spędził on w przestrzeni kosmicznej prawie 1400 godzin.

Podczas wyprawy na najwyższą górę świata kosmonaucie towarzyszyła skała, którą załoga Apollo 11 zebrała na Księżycu. Schodząc z góry zabrał on z kolei kamień ze szczytu. Oba kamienie znajdują się obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Wszystko na temat: