× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najwyższy wynik w meczu piłkarskim

Redakcja Pinbook | 29-07-2019 | skomentuj

Najwyższy wynik w meczu piłkarskim

Oceń


Piłka nożna dla wielu jest dziś niemal religią. Miliony kibiców z zapartym tchem śledzą zmagania sportowców i mecze najlepszych drużyn. Czasem piłkarskie mecze wymykają się jednak spod kontroli. Tak było w wypadku spotkania ligi madagaskarskiej pomiędzy zespołami AS Adema i SOE Antananarivo, które odbyło się 31 października 2002 roku. Warto pokrótce opisać tło tamtego spotkania. SOE Antananarivo nie zgadzało się z wątpliwym sędziowaniem podczas play-offów, które miały wyłonić mistrza. W geście protestu, po każdym wznowieniu gry drużyna strzelała sobie bramkę samobójczą. Wszystko przez pozbawienie drużyny SOE szans na obronę tytułu mistrzowskiego – w poprzedniej kolejce stracili bramkę po wątpliwym rzucie karnym, który przekreślił szansę na mistrzostwo. Oczywiście po meczu na graczy i trenera posypały się kary – sam wynik jednak przeszedł do historii i zapisał się w Księdze Rekordów Guinnessa. 

  Zobacz także  


Jaki był najwyższy wynik w historii?

Już do przerwy w meczu  AS Adema- SOE Antananarivo na tablicy widniał wynik 75-0. Trener drużyny przeciwnej agitował o zaprzestanie kuriozalnego zachowania – nic jednak się nie zmieniło i nadal sypały się gole – kibice oglądali bramkę średnio co 36 sekund. Ostateczny wynik spotkania może zadziwić. Drużyna AS Adema odniosła kuriozalne zwycięstwo stosunkiem 149-0. Takich wyników nie widuje się nawet na boiskach naszej krajowej ekstraklasy. 

Wszystko na temat: