× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najwyższy człowiek na świecie

Redakcja Pinbook | 08-04-2019 | skomentuj

Najwyższy człowiek na świecie

fakt.pl

Oceń


Sultan Kosen z Ankary to najwyższy żyjący człowiek. Turek może pochwalić się 251 cm wzrostu, co pozwoliło mu zapisać się w księdze rekordów Guinnessa. Jego niecodzienne osiągnięcie uwarunkowała wada genetyczna, która odpowiedzialna jest za zaburzenia produkcji hormonu wzrostu. Obecnie jednak, dzięki medycynie, jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

  Zobacz także  


Turek jest też rekordzistą pod względem największych dłoni wśród żyjących – jego ręce mają wielkość 28,5 cm.  W 2013 ożenił się, biorąc za żonę kobietę, której wzrost wynosi 175 cm. W tym wypadku więc różnica wzrostu między partnerami wynosi aż 76 cm.

Najwyższym człowiekiem w historii pozostaje jednak Robert Wadlow, który zmarł w 1940 roku. Jego wzrost wynosił 272 cm. Najwyższą kobietą stąpającą po naszym globie była natomiast Chinka, Zeng Jinian, której wzrost wynosił 246 cm. Zmarła ona w roku 1982.

Sprawdź również, kim jest najniższy człowiek na świecie

Wszystko na temat: