× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najwyższa i najniższa temperatura

Redakcja Pinbook | 18-04-2019 | skomentuj

Najwyższa i najniższa temperatura

themerkle.com

Oceń


Za rekordowe temperatury uznaje się takie, które zmierzono lub zaobserwowano w określonym miejscu lub czasie w punkcie pomiarowym. Z tego względu temperatury dzielimy na kilka kategorii, w tym te, które określają temperaturę powietrza. 

Za rekordową uznaje się temperaturę 56,7°C, którą odnotowano w amerykańskiej Dolinie Śmierci. Warto jednak zauważyć, że najwyższą temperaturą przygruntową zmierzono na Irańskiej pustyni – termometr wskazał wówczas aż 70,7 °C.

  Zobacz także  


Miejsce odnotowania najniższej temperatury w historii nie powinno dziwić, gdyż miało miejsce na Antarktydzie, która uchodzi za najzimniejsze miejsce na ziemi. Na Stacji Wostok w 1983 roku zanotowano rekordowo niską temperaturę powietrza −89,2°C. W 2004 roku zdalny satelita dokonał pomiaru temperatury na lądolodzie antarktycznym. Pomiar wskazał,że temperatura wynosiła −98,6°C. Ze względu na sposób pomiaru nie jest ona jednak uznawana za oficjalny rekord zimna.

Wszystko na temat: