× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najwyższa budowla świata

Redakcja Pinbook | 08-04-2019 | skomentuj

Najwyższa budowla świata

wonderbusdubai.net

Oceń


Burj Khalifa (Wieża Chalify) to najwyższa budowla, która powstała pracą rąk ludzkich. Jej całkowita wysokość wynosi 829 metrów, a jej powierzchnia użytkowa wynosi 309 473 m² . Budowlę podziwiać można w Dubaju, który jest największym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Na budynek składają się 163 kondygnacje użytkowe, 46 kondygnacji użytkowych i 2 poziomy parkingu podziemnego. Oficjalne otwarcie nastąpiło w roku 2010. Głównym architektem budowli jest amerykański architekt Adrian Smith. Koszt inwestycji to około 1,5 miliarda dolarów.

  Zobacz także  


Do 2021 roku w Dubaju ma powstać wieża transmisyjna o wysokości ponad kilometra, która prawdopodobnie zdetronizuje obecnego rekordzistę, Najwyższym budynkiem na kontynencie europejskim pozostaje moskiewska wieża Ostankino, której wysokość to nieco ponad 500 metrów.

Wszystko na temat: