× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Największy ssak lądowy

Redakcja Pinbook | 17-04-2019 | skomentuj

Największy ssak lądowy

wwf.org.uk

Oceń


Afrykańska sawanna to dom największego żyjącego zwierzęcia lądowego na Ziemi. Jest nim słoń afrykański, czyli olbrzymi ssak z charakterystyczną trąbą. Jego maksymalne rozmiary to ponad 4 metry wysokości i ponad 7 metrów długości. Przekładają się one na olbrzymią masę zwierzęcia – maksymalnie osiąga on wagę do 6 ton.

  Zobacz także  


Słonie są niezwykle towarzyskie i zazwyczaj funkcjonują w stadach, które liczą kilkadziesiąt osobników. Potrafią także się ze sobą porozumiewać, a ich ulubiony teren to ocieniony drzewami zbiornik wodny, gdzie mogą się ochłodzić i uchronić od świecącego mocno słońca. Charakteryzuje je także długowieczność – słonie afrykańskie żyją nawet ponad 70 lat.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz