× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Największy samolot świata

Redakcja Pinbook | 18-06-2019 | skomentuj

Największy samolot świata

wikipedia.org

Oceń


Największe maszyny są w stanie przetransportować tysiące kilogramów i setki osób. Popularność lotów lotniczych sprawiła, że jest to obecnie powszechny i relatywnie tani środek transportu. Największa z podniebnych bestii to An-225 Mrija – ogromny samolot radzieckiej konstrukcji. To prawdziwy potwór, którego rozpiętość skrzydeł wynosi ponad 88 metrów, a długość 84 metry. Jego powierzchnia nośna to aż ponad 900 metrów kwadratowych.

  Zobacz także  


An-225 jest zdolny do przetransportowania 250 000 kilogramów ładunku. Samolot jest także rekordzistą pod względem masy własnej, która wynosi aż 200 000 kilogramów (całkowita masa z ładunkiem może być nawet trzykrotnie większa). Co ciekawe – na świecie istnieje tylko jeden taki samolot. Obecnie Mirja jest na wyposażeniu ukraińskich linii lotniczych Antonov Airlines, gdzie używany jest przy transporcie szczególnie ciężkich ładunków.

Wszystko na temat: