× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Największy ptak

Redakcja Pinbook | 17-04-2019 | skomentuj

Największy ptak

focussedcollection.com

Oceń


Największym z ptaków na naszej planecie jest struś afrykański, zwany czerwonoskórym. Największe są samce tego gatunku, które osiągają wysokość nawet 280 centymetrów przy wadze przekraczającej 150 kilogramów. Są to zwierzęta stadne, które spotkać można na pustyniach i sawannach Afryki.

 

  Zobacz także  


Choć olbrzymie ptaki nie latają, mogą pochwalić się szybkim biegiem, którego prędkość wynosi blisko 100 km/h. Znaczną część ich wysokości stanowi nieopierzona szyja, która jest charakterystyczna dla strusi. Jajo strusia waży zazwyczaj około 1,5 kilograma. Ptaki, pomimo krążących legend, nie chowają głowy w piasek. Co ciekawe strusie mają doskonały wzrok, na który pracują największe wśród kręgowców lądowych oczy.

Wszystko na temat: