× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Największy korek uliczny

Redakcja Pinbook | 17-04-2019 | skomentuj

Największy korek uliczny

innovationsorigins.com

Oceń


W 2014 roku doszło do największego zatoru ruchu drogowego na świecie. Zjawisko potwierdziło, że zakorkowane ulice to problem, który najmocniej dotyka dużych metropolii. Tak było też w przypadku Sao Paulo, które jest największym miastem w Brazylii, Ameryki Południowej i całej półkuli południowej naszej planety.

  Zobacz także  


Uliczny korek liczył sobie 344 kilometry długości i pobił poprzedni rekord w długości zatoru drogowego, który także należał do Sao Paulo. Na tak ogromny korek wpływ miało kilka czynników, które zbiegły się w czasie. Masowe wyjazdy ludzi na weekend utrudnione były ogromną ulewą. Dodatkowo strajkowali kierowcy autobusów i odbywały się protesty przeciwko organizacji w Brazylii piłkarskich mistrzostw świata.

Wszystko na temat: