× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Największy komar na świecie

Redakcja Pinbook | 12-07-2019 | skomentuj

Największy komar na świecie

scmp.com

Oceń


Komary raczej nie są naszym ulubionym przedstawicielem fauny. Potrafią dotkliwie ukąsić i nie dają zasnąć – szczególnie latem, gdy są wyjątkowo aktywne. Potrafią zepsuć nawet najbardziej udany urlop na łonie natury. Najwięcej komarów znajdziemy w okolicach zbiorników wodnych. W 2018 roku chiński entomolog Zhao Li złapał największego komara na świecie. Zwierzę jest naprawdę ogromne. Na szczęście nie mamy się czego bać – rekordowy okaz żywi się nektarem roślin, żyje kilka dni i spotkać go można na Dalekim Wschodzie.

  Zobacz także  


Wymiary rekordowego komara

Owad jest wielkości dłoni dorosłego mężczyzny. Rozpiętość skrzydeł komara wynosi ponad 11 centymetrów, a sam owad jest ponad dziesięciokrotnie większy od największych komarów w Polsce. Ujęty okaz jest przedstawicielem wysokogórskiej fauny południowej części chińskiej prowincji Syczuan. Pojmany komar stał się później muzealnym eksponatem, który zobaczyć można w The Insect Museum of West China. 

Wszystko na temat: