× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Największy dzik w Polsce

Redakcja Pinbook | 09-07-2019 | skomentuj

Największy dzik w Polsce

wikipedia.org

Oceń


Dziki zajmują wyjątkowe miejsce w kulturze łowieckiej. Ich kły są pożądanym trofeum i robią wrażenie. Coraz więcej jest też przeciwników samego łowiectwa, którzy argumentują swoje stanowisko miłością do zwierząt i uniwersalnego prawa do życia. Z pewnością dziki cieszą się szacunkiem jednych i drugich – szczególnie wspaniałe i ogromne okazy, które bywają niebezpieczne nawet dla dorosłego człowieka. Rekordowe dziki mogą ważyć nawet 200 kilogramów – tak jak rekordowy okaz znad Tyśmienicy.

  Zobacz także  


Prawdziwa bestia

W 2011 roku Witold Moszczyński oddał celny strzał do ogromnego dzika. Zwierzę padło i przyszedł czas na oficjalne pomiary. Okazało się, że bestia jest prawdopodobnie największym dzikiem upolowanym w naszym kraju. Odyniec (samiec dzika) osiągnął niesamowitą wagę około 270 kilogramów. Do jego załadunku Pan Witold musiał ściągnąć swoich kolegów. Sam przyznał, że takie zwierzę to wybryk natury, który mają okazję zobaczyć tylko nieliczni. A może Wy słyszeliście o niesamowitych łowieckich rekordach? A może jesteście przeciwni polowaniom i kulturze łowieckiej? Dajcie znać co o tym sądzicie.

Wszystko na temat: